Výsledky - hodnocení

20. 23.04. 10:15 TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ U19 - 1. FCV U18 B 5:0 (3:0)
Góly HRABOVSKÝ 4, SOVÁK

Sestava 1. FCV: Koudelka - Masný, Kuča, Krejčíř, Kučera (60. Javora) - Raška, Kojetský (72. Cagášek) - Ondrouch (46. Bundil), Gerold, Száraz (64. Skopal) - Rytíř. Trenéři: Chuda, Huňka.

Čekal nás soupeř, který na jaře ještě neinkasoval a také měl impozantní skóre 16:0. To vše pasovalo do role favorita domácí. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Už ve 14. minutě jsme po zmatcích v obraně prohrávali 3:0. Dostali jsme gól opravdu ze všeho. Starší hráči si bohužel přenesli svou momentální herní nepohodu a mladší zase nestačili kondičně na urostlé hráče domácích. Od stavu 3:0 se hrál vyrovnaný fotbal, protože domácí viditelně polevili a my jsme se zlepšili. Bohužel náš zlepšený výkon degradovala 86. a 88. minuta, kdy jsme soupeři věnovali další dvě branky a prohráli jsme tak zaslouženě 5:0.

Valašské Meziříčí přes zimu posílilo dorost o 5 hráčů a to bylo bohužel pro nás znát. 4 góly vstřelil domácí Hrabovský, který si udělal hezkou neděli. Za nás do utkání nastoupili i naši nejvyspělejší starší žáci Kuča a Bundil a je potřeba říct, že z našich hráčů patřili na hřišti k tomu lepšímu. Svým hráčům nemohu tentokrát vytknout malou snahu. Bohužel na soupeře jsme jednoznačně nestačili.

David Chuda

20. 21.04. 16:00 1. FCV U19 - SK HS KROMĚŘÍŽ U19 0:5 (0:4)
Góly ŠŤASTNÝ 2, URUBEK, CHUDOBA, GLOZYGA

Sestava Přerova: Dytrych - Száraz, Javora, Pisařík, Krejčíř - Janalík, Rybka (46. Gerold) - Vajda (46. Chuda), Malenda (46. Kojetský), Kučera - Macháček. Připraven: Koudelka.
Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.
     Rozhodčí: Grečmal - Pospíšil Michal, Frais. ŽK: 38. Janalík - 90. Navrátil. 33 diváků.

Další vysoká prohra s celkem horní poloviny tabulky MSDL. Hosté o svém vítězství rozhodli již v úvodní dvacetimiutovce, když dokázali třikrát dopravit míč do sítě domácího gólmana Dytrycha. Jejich výhra byla zcela zasloužená, jelikož byli po celý zápas lepším týmem na hřišti a nás pustili do minimálního ohrožení svojí branky.

Richard Švehlík

19. 16.04. 10:15 1. FCV U18 B - FRENŠTÁT U19 1:2 (0:1)
Góly branka 1. FCV vlastní

Sestava 1.FCV: Koudelka - Votava, Javora, Krejčíř, Masný - Raška (46. Dohnálek), Skopal (63. Mohapl) - Chuda Tomáš, Vančura, Ondrouch (55. Cagášek) - Rytíř (62. Otáhal). Trenéři: Chuda David, Huňka.

Kvůli nabitému programu mužských soutěží dostali opět ve velké míře příležitost mladší dorostenci a pro ně a jejich starší spoluhráče to bylo dnes příliš těžké. Celkem jsme zachytili začátek, kdy jsme mohli skórovat Ondrouchem po Skopalově centru. Poté se v jasné šanci objevil Chuda T., bohužel se k zakončení nedostal. Ve 20. minutě jsme posadili soupeře na koně, když jsme prohráli několik osobních soubojů po sobě a z následné situace jsme inkasovali - 0:1. Tento moment nás dostal do herního útlumu a hráči nepředváděli dobrý fotbal, bohužel ani bojovnost nebyla na hráčích 1. FCV patrná.

2. poločas jsme zvýšili aktivitu, ale byl to soupeř, který hrozil z brejků a pouze výborné Koudelkovy zákroky nás držely ve hře. V 65. minutě hosté jeden ze svých dalších brejků proměnili a zdálo se, že je rozhodnuto. Poté v 75. minutě ovšem předvedl Javora jednu z mála našich hezkých akcí, když obešel tři protihráče a jeho prudký centr si hosté srazili sami do branky - 1:2. Bohužel do konce utkání už jsme nedokázali vyrovnat.

Dnes jsem byl rozezlen, protože od svých svěřenců požaduji daleko větší zapálení a chuť do hry. Soupeř byl důrazný a vyhrál zaslouženě. Věřím, že příští týden ve Val Mezu se hodně zlepšíme, zejména v přístupu k utkání.

David Chuda

19. 14.04. 16:30 1. SC ZNOJMO U19 - 1. FCV U19 7:0 (5:0)
Góly 9. a 32. NOVÁK, 20. ŠVARC, 29. BARTOK, 31. MORAVEC, 85. ŠVEJDA, 90. MARTÍNEK

Sestava Přerova: Dytrych - Votava, Malenda, Krejčíř, Száraz - Janalík - Gerold (65. Vančura), Rybka, Kučera (46. Chuda) - Kojetský, Javora (46. Rytíř). Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.

Rozhodčí: Vostřejž - Horký, Šťáva. 65 diváků.

Utkání se hrálo v pěkném areálu v Chvalovicích na dobře připraveném trávníku. Nastoupili jsme v obměněné sestavě, ale domácímu týmu jsme bohužel nedokázali vzdorovat, jelikož jsme se nedokázali vyvarovat individuálních chyb v defenzívě. Hráčům nelze vytknout nic z hlediska nasazení, ale vše přijde vniveč, když se v každém zápasu dopouštíme dětských zkratů. Znojmo však hrálo velice dobře, svým výkonem potvrdilo pozici na předních místech tabulky MSDL.

18. 08.04. 10:00 SK UNIČOV U19 - 1. FCV U18 B 1:0 (1:0)
Góly

Sestava 1. FCV: Koudelka - Votava, Javora (46. Cagášek), Krejčíř, Masný (46. Otáhal) - Vašina (35. Raška), Kojetský - Ondrouch (46. Skopal), Gerold, Vančura (80. Dohnálek) - Rytíř. Trenéři: Chuda, Huňka.

Na neoblíbené rezervní hřiště v Uničově nebudeme opět vzpomínat v dobrém. Od začátku utkání jsme nebyli absolutně schopni udržet míč vepředu a o nějakých kloudných akcích tedy nemohla být řeč. Ani domácí ovšem nebyli lepší a tak se hrál bojovný fotbal ve středu hřiště. Výjimka přišla po střele Masného kterou mohl Javora umístit do brány, bohužel minul. Poté přišla ve 44. minutě standardní situace z půlky hřiště, nedůrazné odehrání míče pouze k 16, kde krásně napřáhl domácí záložník a bylo 1:0 pro Uničov. Do 2. poločasu jsme chtěli změnit úplně vše, bohužel nám to nejdůležitější - fotbal - zase nešlo. Na hráčích bylo vidět, že moc chtějí, do zápasu zejména ve 2. poločase dali srdce, bohužel jsme nebyli schopni si vytvořit žádnou šanci a tím pádem jsme nemohli pomýšlet na vyrovnání. Tým pak podržel při hře vabank několikrát dobře chytající Koudelka.

Zatím nejtěžší jarní soupeř potvrdil svou kvalitu a neutralizoval naše předešlé dobré výkony. My jsme dnes hráli špatně, ne ovšem o tolik hůř, než soupeř. O osudu utkání tak rozhodla jedna standardní situace v náš neprospěch. Příští týden hrajeme doma s Frenštátem a já věřím, že jim vrátíme smolnou porážku z podzimu.

David Chuda

18. 07.04. 15:30 FK HODONÍN U19 - 1. FCV U19 6:0 (5:0)
Góly 9. SVOBODA, 19. VENDÍK, 20., 22 a 45. SALAY, 72. HLAVÁČ

Sestava Přerova: Dytrych - Száraz, Janalík, Javora, Kučera - Rybka (46. Krejčíř) - Malenda, Dostál (46. Vašina), Vajda, Horák - Kojetský (46. Gerold). Trenér: Švehlík, Vedoucí mužstva: Kabelík.
Rozhodčí: Slováček - Jonáš, Chromek. Bez ŽK. 39 diváků.

Do utkání v Hodoníně jsme nastoupili na krásně střiženém, rovném trávníku hlavního stadionu s cílem bodovat, jelikož se našemu soupeři v úvodních utkáních jara taktéž příliš výsledkově nedařilo. O výsledku se rozhodlo v prvních dvacetidvou minutách, kdy na nás domácí tým doslova vletěl, vytvořil si rychlou a nápaditou kombinací drtivý tlak, který přetavil ve čtyři góly. Moji hráči nedokázali soupeře eliminovat, jelikož to vypadalo jako bychom seděli ještě v autech, kterými jsme k tomuto utkání přijeli pravda až 45 minut před výkopem. To nás ale neomlouvá, jelikož jsme na hřišti jako tým v úvodním poločase utkání prakticky neexistovali. V defenzívě jsme kupili jednu chybu za druhou včetně gólmana, který se podepsal na obdržené třetí a čtvrté brance domácích. Záložní řada, zejména její střed poskládaný z nejzkušenějších hráčů, nestačila tempu hráčů Hodonína a v defenzívě vůbec obráncům nepomohla. O nějaké útočné aktivitě nemůže být ani řeči, jelikož jsme si nedokázali přesně přihrát a tak jsme gólmana domácích v prvním poločase neohrozili. Do druhého poločasu jsme kompletně přeskládali sestavu, výkon byl mnohem lepší a mohli jsme se opřít o dobře hrající  nově vytvořenou stoperskou dvojici Malenda, Krejčíř a před nimi hrajícího Janalíka na postu defenzivního záložníka. Celkově musím poznamenat, že s takovýmto slabým výkonem nemáme v soutěži co pohledávat, hráči by se měli zamyslet nad svým přístupem k zápasu a k tréninkům. Našeho soupeře musím pochválit za nátlakovou, rychlou hru, kterou nás v tomto utkání deklasoval.

17. 02.04. 10:15 1. FCV U18 B - FK JESENÍK U19 2:0 (2:0)
Góly 11. RYTÍŘ, 32. JAVORA
     Sestava Přerova: Koudelka - Votava, Javora (46. Cagášek), Krejčíř, Kučera - Kojetský, Vašina (83. Skopal) - Vančura, Gerold (77. Raška), Chuda Tomáš - Rytíř. Trenéři: Chuda David, Huňka.

Po zisku 3 bodů proti poslední Opavě přijel soupeř z opačného pólu tabulky. 2. Jeseník měl být podle papírových předpokladů jasným favoritem. Opak byl ovšem pravdou, dopomohla tomu určitě hojná účast starších dorostenců, kteří přišli podpořit své mladší kolegy. Naopak hosté nepřijeli na zápas dobře připraveni. A tak jsme viděli utkání, ve kterém Viktorka tlačila soupeře a byla na hřišti lepším týmem. V 11. minutě se po dlouhém autu Votavy a prodloužení Vašiny hlavou prosadil skvěle Rytíř - 1:0. Nebezpeční jsme byli i po pěkné akci Vančury, bohužel Rytíř nedokázal přidat 2. gól. To se povedlo až Javorovi po krásně zahraném rohovém kopu - 2:0. Do poločasu jsme si pohlídali dvoubrankové vedení. Ve 2. půli jsme předvedli festival špatně vyřešených přechodů do útoku. Hosté ztráceli míče a my měli nespočet brejkových situací, které jsme nebyli schopni vyřešit brankou. Tempo utkání značně opadlo a předzápasový favorit z Jeseníku nebyl schopen nabídnout nic, čím by nás ohrozil.
     Po podzimní prohře 0:4 jsme rádi, že jsme si se soupeřem vyrovnali účty. Zejména v 1. poločase jsme předvedli kvalitní fotbal, který jsme podpořili dvěma hezkými brankami. Jeseník ukázal, že je velký rozdíl, jestli hraje doma nebo venku. Béčko staršího dorostu tedy vstoupilo do jarní části soutěže skvěle a po 2 kolech má 6 bodů. Nyní nás ovšem čeká soupeř, který bude kvalitou výše. V sobotu zajíždíme do Uničova.

David Chuda

17. 31.03. 15:30 1. FCV U19 - 1. SK PROSTĚJOV U19 0:4 (0:2)
Góly 24. a 36. ZAPLETAL, 49 LUŽA, 59. HOLUB

Sestava Přerova: Dytrych - Száraz (75. Vančura), Javora, Pisařík, Kučera - Vajda - Malenda (57. Gerold), Dostál (46. Vašina), Horák, Chuda (66. Krejčíř) - Kojetský. Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.
     Rozhodčí: Podhajský - Frais, Kundrát.ŽK: 76. Pisařík, 79. Gerold. 30 diváků.

Utkání jsme prohráli po hrubých chybách v defenzívě. První gól jsme obdrželi po samostatné akci kapitána Prostějova Zapletala, když se celá obrana rozestoupila a pro hráče soupeře nebyl problém skórovat technickou střelou z hranice pokutového území na 0:1. Na 0:2 zvýšil tentýž hráč v 36. minutě z trestného kopu, čemuž předcházel opět rychlý protiútok hostí do otevřené obrany, přičemž ve sporné situaci zapískal rozhodčí faul Szárazovi. My mohli snížit do poločasu Dostálem, ale jeho střela z deseti metrů mířila pouze mimo tyče brány Prostějova. Ve 49. minutě vyrobil hrubku Pisařík a Luža na dlouhou nohu poslal míč do sítě kolem vyběhnuvšího Dytrycha. Minutu předtím přitom nevyužil slibnou šanci na snížení stavu Kojetský. V 57. minutě mířil Malenda po samostatném úniku pouze do tyče, následovala zbytečná ztráta míče Horákem na polovině hřiště, rychlý protiútok se zakončením Holuba na 0:4. Chuda s Kojetským svou příležitost neproměnili a v poslední minutě chytil Dytrych pokutový kop Zapletalovi. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou hostí 0:4.

16. 26.03. 15:30 1. FC SLOVÁCKO U19 - 1. FCV U19 3:0 (3:0)
Góly 8. a 40. FURMÁNEK, 10. OBDRŽÁLEK

Sestava Přerova: Dytrych - Száraz, Vašina, Písařík, Kučera (70. Plocek) - Kojetský - Horák, Vajda, Malenda, Chuda (77. Vančura) - Gerold (71. Krejčíř). Trenér: Švehlík. Vedoucí týmu: Kabelík

Rozhodčí: Kostelník - Vlk, Dostálek. ŽK: 54. Obdržálek - 16. Horák. Hráno na UMTRA, 40 diváků.

Do utkání s týmem Slovácka jsme nastoulili bohužel bez několika hráčů základní sestavy, jelikož dva startovali za tým mužů v přerovském derby v Kozlovicích, Javora se v utkání B dorostu zranil a Janalík chyběl z důvodu rodinné rekreace. Když k tomu přičteme dlouhodobě zraněné Lýska a Macháčka, nastal problém, jak poskládat sestavu, která by mohla být v zápase úspěšná. Navíc devatenáctka Slovácka nehrála o víkendu mistrovské utkání, takže za rezervu nastoupilo sedm hráčů, kteří odehráli v minulém kole utkání v celostátní lize v Ostravě na Baníku. Od začátku zápasu byli domácí jasně lepším týmem, prosazovali se především přes naši levou stranu obrany, kde Kučera s Chudou nestačili zachytávat náběhy rychlonohých fotbalistů Slovácka. První dva góly padly jako přes kopírák po úniku a centrovaném míči pod sebe, který vždy přesně našel nabíhající spoluhráče v pokutovém území, pro něž již nebyl problém skórovat. Navíc se naši hráči nedokázali dostat ani do soubojů, jelikož jsme podlehli atmosféře utkání, a domácím jsme umožnili svým nedůrazem, pomalostí a neorganizovaností dostávat se do dalších šancí. Ty naštěstí nepřesným zakončením či po zákrocích gólmana Dytrycha nedokázali proměnit. Ve 40. minutě domácí po vyšachování středu obrany zvýšili na 3:0 a zápas zaváněl debaklem. O poločase jsme si vše v kabině vyříkali, trochu přestavěli sestavu a začali jsme být Slovácku alespoň trochu důstojným soupeřem. Oproti prvnímu poločasu jsme se dostávali i do zakončení, ale Horákova střela z hranice pokutového území mířila těsně vedle a Geroldův pokus zlikvidoval gólman domácích. Ti již též v utkání skórovat nedokázali a tak zápas končil tak jako na podzim v jejich prospěch 3:0.

Hodnocení trenéra: Ačkoliv jsme nastoupili ve značně oslabené sestavě, čekal jsem od hráčů daleko více. Jejich výkon v prvním poločase byl zbabělý, velmi mne svým přístupem zklamali. Ve druhém poločase jsme se přece jen probrali z letargie, nutno však podotknout, že domácí hráči již nebyli tak hladoví po gólech jako v poločase prvním. Zápas byl možná trochu ovlivněn větrnými podmínkami, my jsme hráli proti větru v poločase prvním a jelikož nás soupeř odzadu rozehrát nenechal, nedokázali jsme se nakopávanými míči dostat na jeho polovinu.

16. 26.03. 10:15 1. FCV U18 B - FK SLAVIA OPAVA U19 3:1 (3:0)
Góly VANČURA 2, KREJČÍŘ - FRANK

Sestava 1. FCV: Koudelka - Votava (46. Masný), Plocek, Cagášek, Janský (71. Caletka) - Krejčíř, Raška - Vančura, Skopal (82. Dohnálek), Ondrouch - Rytíř. Trenéři: Chuda, Huňka.

Konečně začalo soutěžní jaro a my tak měli příležitost ukázat, jestli jsme na soutěž připravení. 1. poločas se nám vydařil naprosto famózně. Už ve 3. minutě se po levé straně protáhl Ondrouch, jeho přihrávku pod sebe zakončoval Raška, brankář Opavy míč dokázal jen vyrazit před Vančuru a ten otevřel náš jarní střelecký zápis - 1:0. Dále jsme soupeře mačkali a po rohovém kopu Rašky se po chybě brankáře prosadil Krejčíř - 2:0. Náš ideální vstup do utkání dokončil v 18. minutě po parádním centru Ondroucha z levé strany opět Vančura - 3:0. Celý 1. poločas jsme soupeře přehrávali a mohli jsme přidat i další góly, zejména Rytířův samostatný nájezd měl skončit brankou.

Ve 2. poločase jsme viditelně zvolnili a utkání ztratilo tempo. Přesto jsme vývoj zápasu kontrolovali a další gól mohl přidat Raška, trefil ovšem pouze brankovou konstrukci. Za hosty snižoval v 63. minutě po špatné komunikaci v obraně kapitán Frank - 3:1. Naštěstí jsme nezpanikařili a utkání jsme dál kontrolovali. Ondrouch svůj dobrý výkon brankou nekorunoval i když si o to říkal jeho další únik a razantní střela. Pár minut před koncem se ještě zaskvěl Koudelka, když zlikvidoval šanci Franka a tak utkání skončilo našim vítězstvím 3:1.

Velmi dobrý výkon zejména v 1. poločase jsme korunovali hezkými brankami. Mám radost, že jsme v 1. utkání zvítězili. Kluci k zápasu přistoupili tak, jak se má a soupeře přehráli. 2. poločas mohl být z naší strany lepší, nicméně i tak jsem spokojen. Příští neděli přijede 2. tým tabulky FK Jeseník. Uvidíme, jak se s tímto favoritem vypořádáme.

David Chuda

15. 17.03. 15:00 1. FCV U19 - FK FOTBAL TŘINEC U19 2:4 (1:3)
Góly 24. DOSTÁL, 64. HORÁK - 30. ŠTEFANIK 33., 44. a 49. KVAPIL

Sestava: Dytrych - Janalík (73. Vašina), Javora, Písařík, Kučera (67. Krejčíř) - Rybka (46. Száraz) - Horák, Malenda, Vajda, Dostál (46. Chuda) - Kojetský (59. Macháček). Trenér: Švehlík. Vedoucí týmu: Kabelík

Rozhodčí: Kolář - Frais, Kundrát

K prvnímu jarnímu utkání MSDL jsme nastoupili proti druhému celku soutěže konečně téměř v kompletním složení. Chyběli pouze zranění Lýsek a Votava, a tak jsme chtěli favorita potrápit a získat v utkání potřebné body. Úvodní část zápasu jsme zvládli na výbornou, dobře jsme kombinovali a vynutili jsme si převahu, kterou jsme ve 24. minutě dokázali přetavit v úvodní gól. Ten padl po krásné kombinaci, když Kojetský sklepl míč Horákovi, který perfektní průnikovou přihrávkou našel Dostála, jehož zakončení přes gólmana Třince bylo ukázkové - 1:0. Bohužel jsme po vedoucí brance od své nátlakové, agresivní hry ustoupili, soupeře jsme začali pouštět do hry a ten začal ukazovat svoji kvalitu. Ve 30. minutě prohrál souboj s útočníkem hostí Písařík, následoval přízemní centr na který nedosáhl Janalík a Štefánik střelou od břevna srovnal na 1:1. O tři minuty později jsme neubránili průnik soupeře na naší levé straně, po které trefil třinecký hráč křižnou střelou tyč brány Dytrycha, a po následných soubojích v malém pokutovém území hosté na třikrát dopravili míč Kvapilem do naší sítě - 1:2. Kalich hořkosti jsme vypili ve 44. minutě, když Kvapil přetlačil v souboji na velkém vápně Písaříka a skóroval na 1:3. O poločasové přestávce přišli avizované změny, kdy Rybku a Dostála vystřídali y důvodu jejich startu za áčko mužů Száraz s Chudou. Řekli jsme si, že se ještě pokusíme o obrat v utkání, ale bohužel jsme ve 49. minutě obdrželi čtvrtý gól po nedorozumění obránců s gólmanem. Ten nám vstřelil opět nejlepší hráč Třince Kvapil a dovršil tak svůj hattrick. Zápas jsme však nezabalili a v 64. minutě jsme dokázali po akci Chudy výstavní střelou Horáka snížit na 2:4. Měli jsme ještě šance na snížení, když Macháček střílel v dobré pozici pouze do boční sítě a přímý kop Vajdy vyrazil před našimi nabíhajícími hráči gólman třineckých. Ti mohli v závěrečných minutách skórovat též, ale gólman Dytrych je v jejich šancích dokázal vychytat.

Hodnocení trenéra: "O úspěšný výsledek jsme přišli v závěrečných patnácti minutách prvního poločasu, jelikož moji hráči nedokázali hrát v obranné fázi kompaktně, obrána zbytečně ustoupila dozadu a mezi jednotlivými řadami byl dostatek prostoru pro kombinaci třineckých hráčů. Navíc jsme vyrobili v této fázi zápasu individuální chyby, které dokázal kvalitní soupeř využít. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili, škoda obdrženého gólu na 1:4. Mohli jsme ještě utkání zdramatizovat. Střídající hráči určitě nezklamali. Moje svěřence lze pochválit za úvodní půlhodinu utkání, kdy jsme byli lepším týmem na hřišti a za nasazení a výkon v poločase druhém. Pokud se příště vyvarujeme chyb a udržíme koncentraci po celou dobu utkání, můžeme na Slovácku pomýšlet na lepší výsledek."

MU 11.03. 10:30 1. FCV U19 - SK LÍŠEŇ U19 0:3 (0:2)
Góly

Sestava: Dytrych - Száraz (46. Kojetský), Javora, Pisařík, Kučera - Janalík - Horák, Vašina (Rytíř), Krejčíř - Vajda, Malenda.

Generálka na první jarní kolo MSDL, kterou jsme odehráli na trávě v Říkovicích, se nám nepovedla. Soupeř z popředí tabulky naší soutěže byl od začátku zápasu lepším týmem, jeho hráči byli rychlejší, techničtější a kombinačně zdatnější. My jsme mu navíc umožnili už v úvodních deseti minutách naší nedůslednou hrou v obranné fázi získat dvougólové vedení. Nejprve líšeňští skórovali v 5. minutě po rohovém kopu a následném závaru před naší bránou a na 0:2 zvýšili o tři minuty později, když jejich útočník obešel Kučeru a křižnou střelou nedal Dytrychovi šanci. Poté jsme se osmělili i my, ale Horákovu střelu mířící do šibenice vytěsnil gólman hostí na rohový kop a  standartka téhož mířila těsně vedle tyče brány soupeře. Hosté ještě nastřelili z PVK břevno naší svatyně a tak skončil poločas 0:2. Ve druhém poločase byla hra vyrovnanější, šance na naší straně měli Krejčíř, který nastřelil pouze tyč soupeřovi brány, střelu hlavou Rytířovi chytil gólman Líšně a Malendův tečovaný pokus míři těsně vedle. I soupeř byl nadále nebezpečný, ale gólman Dytrych zlikvidoval výbornými zákroky jeho dvě vyložené šance. V 81. minutě vyrobil chybu v rozehrávce Pisařík a hosté skórovali po odražené střele do prázdné brány na 0:3.

Hodnocení trenéra: "Soupeř zvítězil naprosto zaslouženě, jeho hráči byli ve všech činnostech lepší. My jsme měli v utkání slušnou druhou část prvního a úvodní část druhého poločasu. Jinak jsme vyrobili spoustu chyb v rozehrávce a také mně od hráčů chyběl pohyb a agresivita v osobních soubojích. Celkově se nám příprava příliš nepovedla, do soustředění v Rožnově to ještě šlo, ale poté nás trápila početná marodka či různé další aktivity mých svěřenců, a my se scházeli k tréninkovým jednotkám v naprosto nedostatečném počtu hráčů. V následujícím týdnu se pokusíme co nejlépe připravit na páteční úvodní zápas jara s jedním z lídrů soutěže, celkem Třince."

26.02. 15:00 FK BRODEK muži - 1. FCV U19 5:2 (4:1)
Góly 42. MALENDA, 59. KOJETSKÝ
Sestava: Koudelka - Száraz, Janalík, Pisařík, Kučera - Krejčíř - Jaš, Vajda, Chuda - Kojetský, Malenda. Střídali: Gerold, Javora.

Utkání jsme absolutně nezvládli, především v prvním poločase byla převaha mužů Brodku zjevná a moji hráči kupili pod tlakem jednu chybu za druhou. Když navíc k tomu přičtu slabé nasazení a nedostatečnou spolupráci mezi jednotlivými řadami, nelze se divit, že poločas skončil 4:1 ve prospěch dobře hrajícího týmu Brodku. Náš jediný gól v 1. poločase vstřelil ve 41. minutě za stavu 4:0 Malenda po standartní situaci zahrávané Vajdou. Druhý poločas již byl z naší strany o něco lepší, ale nutno poznamenat, že soupeř prostřídal a na hřišti již neměl takovou kvalitu. V 59. minutě snížil na 4:2 po přihrávce Vajdy Kojetský a my se mohli vrátit do zápasu. V 62. minutě však rozehrál uspěchaně standartní situaci Malenda, brodečtí po zisku míče podnikli rychlý protiútok do otevřené obrany a skórovali na konečných 5:2.
Dnes jsme podali velmi slabý výkon, bez potřebného nasazení a důrazu v osobních soubojích. Nelze se vymlouvat, že ze zdravotních důvodů nehráli Rybka, Dostál, Horák a další, kteří jinak nastupují v základní sestavě. To nás může potkat i v mistrovských utkáních a my se bez nich budeme muset obejít. Věřím, že si z dnešního zápasu hráči vezmou ponaučení a že náš příští výkon bude daleko lepší.

PU 25.02. 12:00 1. SK PROSTĚJOV U17 - 1. FCV U18 B 1:1 (1:1)
Góly Gerold

Sestava 1. poločas - Dytrych - Caletka, Javora, Kučera, Janský - Vašina, Krejčíř - Otáhal, Gerold, Ondrouch - Rytíř.
Sestava 2. poločas - Koudelka - Janský, Dohnálek, Kučera, Krejčíř - Vašina, Raška - Mazur, Skopal, Gerold - Rytíř.

Chlapci od začátku potvrdili mou teorii, že se silnějším soupeřem se zlepšuje i jejich výkon. Utkání bylo od začátku hráno ve vysokém tempu a domácí nás mírně přehrávali. Svou roli favorita ovšem neprokázali. Utkání se postupně vyrovnávalo a naši hráči bojovným výkonem mírnili vysokou kvalitu Prostějova zejména na míči. Nám se dařilo přecházet do rychlých protiútoků a byli jsme velmi nebezpeční. Když pak výborně hrající Rytíř geniálně našel Gerolda, ten už věděl, jak akci zakončit - 0:1. Do konce poločasu se hrál kvalitní fotbal z obou stran. 2. půle byla z našeho pohledu stejně kvalitní jako ta 1. a soupeř trošku zvolnil a tak jsme se tlačili před bránu domácích stále více. Branka ovšem nepadla a tak jsme se s Prostějovem rozešli smírně 1:1.

Dnes musím pochválit všechny. Chlapci se vyrovnali velmi kvalitnímu soupeři a to je příjemné zjištění. Pokud bychom mistrovská utkání hráli s takovým zapálením a v této sestavě, tak nemám o naše výsledky žádný strach.

David Chuda

PU 19.02. 10:00 SK HS KROMĚŘÍŽ U17 - 1. FCV U18 B 1:3 (0:1)
Góly Rytíř 2, Dohnálek

sestava: Koudelka (41. Dytrych) -Száraz (55. Masný), Javora, Kučera, Janský - Skopal, Dohnálek - Chuda, Raška (41. Ondrouch), Mazur (41. Bundil) - Rytíř.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a vytvořili jsme si převahu. Szárazův přímý kop si našel Rytíř, jeho hlavičku ještě brankář domácích vyrazil, ale na Dohnálkovu dorážku už byl krátký. Na druhé straně skvěle zasahoval Koudelka. Ve druhém poločase se nejdříve svou bojovností prosadil Rytíř. Domácí sice snížili a vytvořili si tlak, ovšem 5 minut před koncem našel Javora na křídle Ondroucha a ten nabídl Rytířovi jeho druhý zásah - 1:3. Spoustu šancí domácích pochytal Dytrych.

Jednalo se o vyrovnané utkání, ve kterém nás více podrželi oba gólmani a také jsme lépe využívali své šance. Všichni, co nastoupili předvedli velmi dobrý výkon. Ti, kteří se na utkání vykašlali a vymýšlejí si lži by se měli nad  sebou zamyslet! Přístup některých hráčů k fotbalu je alarmující.

David Chuda

PU 12.02. 10:00 1. HFK OLOMOUC U17 - 1. FCV U18 B 1:2 (0:2)
Góly Rytíř, Kojetský

Sestava 1. FCV: Dytrych (41. Koudelka) - Janalík, Javora (41. Cagášek), Pisařík, Janský (41. Holouš) - Vančura, Skopal (41. Mazur), Raška(41. Caletka), Mádr (41. Kobliha) - Rytíř (41. Ondrouch), Kojetský.

Utkání našeho béčka bylo od začátku plné ztrát z obou stran. S prvním poločasem jsme se nakonec lépe vypořádali my. 1. branku připravil Janský přesným pasem pro Rytíře a ten v tváří v tvář domácímu brankáři uspěl - 0:1. Druhou branku vsítil po chybě domácí obrany Kojetský, který proměnil samostatný nájezd. Po prostřídání se nám 2. poločas nepovedl. Soupeř nás začal tlačit a 3x nastřelil konstrukci brány. Snížit se HFK podařilo 15 minut před koncem. Přes náš slabší výkon ve druhé půli jsme uhájili vítězství.

V momentální fázi přípravy není výsledek tak důležitý. Stále si zvykáme na to, že jsme na hřišti. Věřím, že herní projev se bude každým týdnem zlepšovat.

David Chuda

PU 11.02. 12:00 1. HFK OLOMOUC U19 - 1. FCV U19 1:3 (0:1)
Góly 38. a 80. HORÁK,, 83. RYBKA
Sestava 1. FCV: Koudelka - Száraz, Janalík, Pisařík, Kučera - Krejčíř - Jaš, Vajda, Chuda - Kojetský, Malenda. Střídali: Gerold, Javora.

Sestava: Dytrych - Jaš, Javora, Rybka, Krejčíř - Vajda - Horák, Dostál, Chuda - Kojetský, Malenda. Střídal Vašina.
Na HFK jsme odehráli velmi dobré utkání, ačkoliv jsme odcestovali pouze v dvanácti hráčích. Kluci splnili taktické pokyny a po rychlých protiútocích a standartní situaci jsme se prosadili i gólově. Na 0:1 skóroval po akci Chudy a jaše do prázdné brány Horák. Tentýž hráč zvýšil na 0:2 po výborné spolupráci s Vajdou. Na 0:3 zvýšil hlavou po rohovém kopu Rybka. Domácí snížili na 1:3 v poslední minutě zápasu.
Richard ŠvehlíK

PU 22.01. 11:00 1. FC SLOVÁCKO U18 - 1. FCV U19 4:3 (3:0)
Góly branky Přerova 65. a 69.GEROLD, 84. RYBKA

Sestava: Dytrrych - Jaš, Plocek, Pisařík, Kučera - Rybka - Kudlička, Malenda, Lýsek - Kojetský, Macháček. Střídali: Vančura, Gerold.

Do prvního utkání jsme nastoupili, vzhledem k početné marodce, pouze se 13-ti hráčů kádru. Tým Slovácka se nacházel v obdobném rozpoložení, ale od úvodu utkání bylo znát, že na umělé trávě na rozdíl od nás trénuje pravidelně. V prvním poločase byli domácí herně lepší a svoji převahu vyjádřili i gólově ve 13. minutě, poté v 18. minutě a na 3:0 z penalty ve 28. minutě. Z našich příležitostí stojí za zmínku šance po velmi dobře zahrávaných rohových kopech Lýska a pěkná střela Malendy, která mířila pouze do břevna. Ve druhém poločase byla hra již vyrovnanější, mohli jsme nejprve snížit Macháčkem, poté Malendou, kteří svoje úniky v gól nepřetavili. Na 1:3 snížil střelou z 20 metrů Gerold, tentýž hráč skóroval na 2:3 po perfektní přihrávce Macháčka. V 81. minutě skórovali domácí po křídelním průniku a následné přihrávce pod sebe na 4:2. O tři minuty později přišla naše nejhezčí akce v zápase, když Rybka vybojoval míč na středu hřiště, uvolnil Macháčka, který mu míč naservíroval před odkrytou bránu domácích a my snížili na 3:4. Minutu před koncem mohl vyrovnat Kojetský, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil gólman domácích mimo bránu. S výkonem hráčů jsem spokojen, potřebujeme začít trénovat na umělé trávsě, což nám zřejmě maximálně umožní až absolvování soustředění v Rožnově pod Radhoštěm. Z hlediska kondičního jsme v utkání uspěli.