Výsledky - hodnocení

3. 19.08. 10:00 1. FCV U19 - PROSTĚJOV U19 B 1:4 (1:3)
Góly 43. JANALÍK - 29. MUSIL, 33. a 35. RUS, 73. ZATLOUKAL

 

     Sestava Přerov: Dytrych - Votava, Kamelandr, Janalík, Krejčíř - Skácel (65. Dohnálek), Raška, Skopal, Švéda (68. Masný) - Bundil, Zwesper (75. Vančura).

     V úvodu utkání jsme přežili dvě velké šance hostů, kdy nás výbornými zákroky podržel Dytrych. Do 29. minuty, kdy jsme dostali první branku byla hra vyrovnaná, ale po ní jsme se k nepochopení složili a dostali jsme během šesti minut další dva góly a bylo téměř rozhodnuto. Naději na lepší výsledek dal po rohovém kopu Janalík. Do šaten se odcházelo za nepříznivého stavu 1:3.
     Do druhé půle jsme zbraně nesložili a snažili se s utkáním ještě něco udělat, ale vyložených šancí jsme si moc nevytvořili. Prostějov udeřil ještě jednou po rohovém kopu, kdy míč propadl v chumlu hráčů a nejrychleji se zorientoval hostující hráč a upravil konečný výsledek na 1:4.
 
Petr Bogdaň


PU 11.08. 13:30 1. FCV U19 - 1. FCV U17 1:1 (1:0)
Góly ŠVÉDA - OTÁHAL
Sestava 1. FCV U17: Koudelka (41. Stavěl) - Masný, Cagášek, Janský, Caletka - Dohnálek, Sedláček, Mazur - Mohapl, Otáhal, Keňo (41. Tichavský). Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Na závěr herní přípravy jsme vyfasovali těžkého protivníka. U19 našeho klubu, v zimě jsme s tímto soupeřem prohráli ostudně 0:9, nicméně jsme zase o půl roku dál a soupeři odešli klíčoví hráči z ročníku 1998. V prvním poločase se hrál bojovný fotbal, který nepřinesl mnoho šancí. My jsme inkasovali po špatném bránění autového vhazování, Zwesper prodloužil míč na Švédu a ten hlavou prostřelil Koudelku. Na 2:0 mohl zvýšit Vančura, ale pouze orazítkoval břevno. Naše akce zůstaly nedotažené nebo končily na Dytrychovi. 
 
     Druhý poločas přinesl zpočátku rozháranou hru, plnou taktických chyb. Poté jsme se ovšem začali osmělovat. Na 1:1 vyrovnal po chybě U19 ve středu hřiště Otáhal, který využil samostatného úniku dokonale. Další branku mohl přidat aktivní Tichavský, ale nedokázal už ležícího Pěchu překonat. Na opačné straně hrozil Skopal, ale Stavěl si s jeho pokusem poradil. Otáhal pak 2x postupoval sám na branku. Pěcha ovšem předvedl dva výborné zákroky a šance U19 také využity nebyly.
 
     Dnes musím kluky pochválit, jelikož se vyrovnali svým starším kamarádům. Přesto jsem zhrozen tím, jak špatně takticky řešíme některé situace. Dávno již nejsme ve starších žácích abychom vzadu hráli 2 na 2 nebo dokonce 1 na 2. Problémy nám dělá i to, že hráči neumí správně spustit presink a často se zbytečně vysilují. Mnohokrát se dnes ukázalo, že máme zbytečně dlouhé hřiště. Na všech těchto herních aspektech musíme velmi rychle zapracovat, protože příští týden už přijede Prostějov a začíná nám soutěž. Pokud se uzdravíme a budeme v dobrém počtu, tak věřím, že budeme na utkání dobře připraveni.
 
David Chuda


PU 05.08. 10:00 HFK OLOMOUC U19 - 1. FCV U19 2:0 (0:0)
Góly

 

     Sestava Přerova U-19: Pěcha – Votava, Janalík, Kamelandr, Kučera – Raška – Gerold, Skopal, Skácel (Vybíral) – Bundil, Zwesper (Mádr).

     Momentálně nás trápí střelecká produktivita. Musíme se na to zaměřit a hlavně kluci více soustředit i v tréninku a v zápasech zachovat chladnější hlavu. Co se týče samotného utkání, tak to bylo spíše o bojovnosti, ale našli se tam i nějaké pěkné kombinace. Dostali jsme se do náznaků šanci, ale bohužel chyběla nám finální fáze nebo lepší provedení. Soupeř nás potrestal po nedůsledném bránění, kdy jsme nechali na zadní tyči snad tři volné hráče. Tohle se v obranné šestnáctce nesmí stávat, tam si každý hráč ručí za svého, dokud nemáme míč pod kontrolou. Druhá branka byla taková nešťastná, kdy jsme nastřelili hráče Holice a od něj se míč odrazil do brány. Do prvního mistrovského utkání nám zbývají ještě dva týdny a věřím, že nedostatky, které nás trápí postupně zlepšíme.

Petr BogdaňPU 29.07. 10:00 1. FCV U19 - SLOVÁCKO U18 0:10 (0:5)
Góly

 

     Sestava Přerova: Pěcha (Dytrych) – Votava, Kamelandr, Krejčíř, Švéda – Vašina – Skácel, Skopal, Raška – Bundil, Ondrouch. Střídali – Vybíral, Caletka, Otáhal, Mádr.

     Náročný týden jsme ukončili sobotním utkáním proti týmu ze Slovácka U18. Utkání mělo jednoznačného vítěze. My jsme měli v nohách náročný týden i páteční utkání v Kroměříži, které nám vzalo dost sil a to se projevilo v utkání. Pozitivní je, že kluci utkání neodflákli a snažili se až do konce aspoň o čestnou branku.  

Petr BogdaňPU 28.07. 16:00 KROMĚŘÍŽ U19 - 1. FCV U19 3:0 (2:0)
Góly

 

     Sestava Přerova: Dytrych (Pěcha) – Skácel, Vašina (Votava), Krejčíř, Kučera – Kamelandr – Švéda, Raška, Zwesper (Skopal) – Bundil, Mádr (Vybíral).

     Hned v úvodu utkání jsme mohli zaskočit soupeře, ale bohužel vyřešení dané situace bylo špatné. Postupem času začal soupeř přebírat iniciativu a my jsme tahali za ten kratší konec. Nedařilo se nám držet míč, ztráceli jsme jednoduché míče nepřesnou přihrávkou a tím vším jsme sami sebe dostávali pod tlak.

Petr Bogdaň

 

 PU 25.07. 10:00 1. FCV U19 - PROSTĚJOV U17 2:1 (1:0)
Góly branky Přerova VYBÍRAL, MASNÝ

 

     Sestava Přerova: Pěcha (Dytrych) – Votava, Kučera, Krejčíř, Jánský (Masný) – Švéda, Raška, Skopal, Skácel – Mádr, Vybáral (Otáhal).

     Druhé přátelské utkání nám odhalilo, že stále musíme pracovat na kondici. Bylo to vidět hlavně při konci utkání, kdy nám docházely síly. Ale by to taky způsobené i tím, že jsem po klucích chtěl, aby byli aktivní, napadali soupeře v každé možné situaci. Stále je to příprava a utkání mělo plnit kondiční stránku spojenou už i s taktickými pokyny. V dalších utkáních se na to zaměříme.

Petr BogdaňPU 19.07. 17:00 1. FCV U19 - MYJAVA U19 2:1 (0:1)
Góly VOTAVA, MÁDR

 

      Sestava Přerova: Dytrych (Pěcha) – Kučera, Krejčíř, Vašina, Votava – Janalík – Raška (Švéda), Skopal, Skácel (Raška) – Mádr (Bundil Lukáš), Bundil Petr (Vybíral).

     První přátelské utkání splnilo, co jsem v první řadě požadoval a to bojovnost a nasazení. S tím jsem byl spokojený. Taktickou a technickou stránkou jsem kluky moc nezatěžoval, spíše jsem chtěl vidě,t kdo a jak se na hřišti chová a jak umí reagovat na dané situace. V tomhle směru jsme měli rezervy, ale věřím, že s přibývajícími tréninky a zápasy se to bude lepšit.

     Petr Bogdaň