Výsledky - hodnocení

19. 22.04. 16:00 TJ HORNÍ MOŠTĚNICE - 1. FCV PŘEROV B 1:3 (1:1)
Góly 18. VAŠINKA - 38. MAZUR, 51. PLÁŠEK, 76. KRATOCHVÍL

Sestava Přerov B:: Dytrych - Koutný, Matyáš, Hrabal, Janalík - Mazur, Kratochvíl, Plášek, Pisařík, Tomek - Klimek. Trenér Ditrich, vedoucí Miloš Béreš.

Béčko mužů odcestovalo do Horní Moštěnice pouze v jedenácti mužích, tudíž, co se týká hráčské náhrady, působila lavička hostů velmi osiřele. Souboj začali lépe domácí. Na konci první dvacetiminutovky se prosadil hlavou Vašinka a rozesmutnil strážce přerovské svatyně dorostence Dytrycha, zastupujícího nemocného gólmana Spáčila - 1:0. Nicméně na přestávku se šlo za vyrovnaného stavu. Tomek se protáhl po lajně a poté našel volného Mazura, nemýlícího se v koncovce - 1:1. Faktem je, že v této části držela herní převahu Moštěnice.
     Po příchodu z kabin se výrazněji prosadila v 51. minutě naše rezerva. Po ose Písařík - Koutný putoval míč na kopačky Pláška, který se prosadil přes domácí defenzívu a střelou nechal otevřít stavidla hostujcíí radosti - 1:2. A když přišla akce, na které byl na začátku i na konci Kratochvíl čtvrthodinu před koncem, tak v družině trenéra Ditricha zavládlo ještě lepší opojení - 1:3.
     Velmi cenné body putují tedy do okresního města. Pochvalu zaslouží hostující gólman Dytrych, který podržel své kolegy zejména v první polovině souboje. Škoda rovněž našich šancí, které z velké části končily mimo brankovou konstrukci.

Miloš Béreš, Luděk Judas

18. 15.04. 16:00 SOKOL V PIVÍNĚ - 1. FCV PŘEROV B 3:1 (1:1)
Góly 39. SEDLÁK, 54. SVOZIL, 63. POSPÍŠIL - 6. KLIMEK

Sestava Přerova B: Spáčil, Matyáš, Janalík, Koutný ml., Šimon Tomek, Mazur, Klimek, Plášek (62. Zdařil), David Hrabal, Rytíř, Květoslav Kučera. Připraven Kratochvíl. Trenér Ditrich, vedoucí Miloš Béreš.

Rozhodčí Gábor - Rosskoh, Lasovský. ŽK: Valtr, Hýbl, Švéda - Plášek, Tomek, Mazur. 60 diváků.

Velmi důležitý souboj proti rozjetému Pivínu začali hosté lépe. Už v 6. minutě se dostal do samostatného úniku po chybě domácí defenzívy Klimek a svoji šanci přetavil ve vedoucí branku - 0:1. Škoda, že se neujala možnost, kdy si po přihrávce Tomka Rytíř vytáhnul z branky gólmana Krče. Jeho pokus skončil mimo tyče. Bohužel, do konce prvního dějství chybělo šest minut, když Pivín zahrával rohový kop. Gólman Spáčil nenasměroval míč mimo nebezpečí a Sedlák zařídil vyrovnání - 1:1.

Ve druhé půli se prosadili pouze domácí. Nejprve se Svozil probil přerovskými obrannými valy a střelou nedal Spáčilovi šanci - 2:1. A po hodině hry už to bylo manko o dvě branky. Po rohovém kopu dostal Pospíšil dost prostoru a času, aby rozvlnil síť - 3:1. Na kontr se už rezerva Přerova nezmohla a body tak zůstaly v Pivíně.

Po utkání si nebral servítky k výkonu kmenových hráčů béčka jeden z nejzkušenějších a nejstarších hráčů, divizními zkušenostmi opředený David Hrabal, který ale naopak pochválil obětavost hráčů s věkem dorosteneckým, kteří v tomto klání nastoupili.

Podotkněme, že i po neodehraném 18. kole je tabulka velmi vyrovnaná, zejména v té druhé, dolní polovině. A rezervu Přerova čekají v následujících třech zápasech šestá Horní Moštěnice, první Dub a momentálně druhé Němčice. Nebodovat v těchto utkáních by zřejmě znamenalo pokles o několik příček k samému dnu tabulky, což si jstě nikdo z hráčů, realizačního týmu ani fanoušků jistě nepřeje.

Luděk Judas, Miloš Béreš

17. 09.04. 14:00 1. FCV PŘEROV B - FK TROUBKY 3:2 (2:1)
Góly 3. MAZUR, 42. KLIMEK, 48. CHUDA - 45+1 STÍSKAL, 61. NEMRAVA

Sestava Přerova B:  Spáčil - Koutný, Hrabal d. , Matyáš, Janalík - Tomek Š., Kratochvíl (77. Rytíř), Bielko (56.  Mohapl), Mazur - Chuda, Klimek. Trenér Dtrich, vedoucí Béreš.

Sestava Troubky: Frehar - Smolka, Pospíšil, Matela (76. Brázda), Nemrava, Hluší, Petráš, Stoklásek, Němčák, Stískal, Juránek. Trenér Novák, vedoucí Němčák.

Rozhodčí Petrásek - Janáček, Kučera, DS Peřina. ŽK: Chuda, Matyáš, Mazur - Němčák, Pospíšil. 60 diváků.

Obě mužstva se pohybují na chvostu tabulky a každý bodík je dobrý. Vstup do utkání v nedělním slunečném odpoledni měli lepší domácí hráči. Jmenovitě Mazur se nebál projít troubeckou defenzívou a vystřelit k levé tyči - 1:0. Místo, aby domácí tento jednobrankový náskok povzbudil, přišel pravý opak. Hosté si ponechali iniciativu na svých kopačkách, naštěstí ji nepřetavili v otočení skóre. Za zmínku stojí volej Němčáka, který, pro něj bohužel, směroval do náruče gólmana Spáčila. Kalich hořkosti pak Troubky vypily dvě minuty před odchodem na přestávku. Klímek si to namířil podél velkého vápna a střelou po zemi překvapil Frehara - 0:2. Malinkou náplastí pak byla nedomluva mezi obranou a brankářem a snižující branka kapitána hostí Stískala už v nastaveném čase - 2:1.

Očekávanou mohutnou ofenzívu přerovského soupeře uťal na začátku druhé půle Chuda po asistsenci Klimka - 3:1. Troubky nehodily flintu dožita, ale naopak snažili se s výledkem něco provést. Po hodině hry se to povedlo Nemravovi - 3:2 a zbývalo dost času na přinejmenším vyrovnání. Škoda pro troubecké, že neexistuje v těchto soutěžích video, protože při odrazu míče od břevna po střele Stískala rozhodovaly milimetry zda balon čáru přešel nebo se tak nestalo. V celém průběhu souboje byly k vidění pohledné akce, ale také spousta individuálních chyb a nepřesností. Hosté o kýžený bod bojovali až do konce, ovšem bezúspěšně. Velmi důleřité tři body zůstaly v Přerově, naopak Troubečáci se ocitli na předposlední příčce tabulky 1. B třídy.

Domácí trenér Ditrich k utkání poznamenal: "Dnes se ve fotbalo stalo to, co se občas stává, vyhrál ten horší tým. Od nás bych pochválil obránce Patrika Janalíka. Pokud bude na sobě pracovat, mohl by hrát dobrý fotbal."

Rezerva Přerova zaíždí příští týden do rozjetého Pivína, Troubk budou hostit fotbalisty Horní Moštěnice.

Luděk Judas, Miloš Béreš.

16. 02.04. 15:30 KOJETÍN-KOVALOVICE B - 1. FCV PŘEROV B 1:6 (1:3)
Góly 23. BĚLAŠKA - 18. KRATOCHVÍL, 32. KLIMEK, 43. BIELKO, 62. PLÁŠEK, 67. CHUDA, 80 KOUTNÝ

Sestava Přerova B :  Spáčil - Grečmal, Matyáš, Hrabal, Koutný - Plášek, Kratochvíl (58. Mazur), Bielko, Tomek - Klimek, Chuda.

Překvapivě vysoké vítězství rezervy mužů se začalo rodit již v 18. minutě. Tomek přiťukl Kratochvílovi a jeho střela si našla cestu do soupeřovy sítě - 0:1. Za další čtyři minuty však bylo srovnáno - 1:1.  Do kabin šel Přerov s dvoubrankovým náskokem. Po ose Chuda, Tomek se dostal balon ke Klimkovi a ten zakončil úspěšně - 1:2. Dvě minuty před poločasovým hvizdem přišla další Tomkova asistence, tentokrát u gólu Bielka - 1:3.  Ani po přestávce se nazastavil brankostroj rezervy 1. FCV. Plášek po kombinace s Bielkem šel sám na branku - 1:4. Bielko měl potom prsty i v páté brance. Asistoval Chudovi - 1:5. Devět minut před koncem pak dovršil půltucet znova Bielko, po kombinaci šli s Chudou sami na brankáře rezervy Kojetína Kovalovic a svou šanci nepromrhali - 1:6.

V neděli nás čeká velmi zajímavé utkání. Ve 14 hodin nastoupí na Alšově ulici béčko 1. FCV proti Troubkám, které nemají body na rozdávání, stejně jako náš tým.

15. 25.03. 14:00 1. FCV PŘEROV B - VRCHOSLAVICE1946 2:4 (1:1)
Góly 37. GREČMAL, 61. CHUDA - 30. HORÁK, 52. TRÁVNÍČEK, 65. PŘECECHTĚL, 89. HRADIL

Sestava Přerov B: Spáčil, David Hrabal, Matyáš (63. Rytíř), Grečmal, Plášek (46. Zdařil), Bielko, Klimek, Tomek, Kratochváíl, Koutný, Chuda. Trenér Ditrich.

Sestava Vrchoslavice: Loučka, Gajdošík, Spiller, Horák, Holub, Fialka, Hradil, Trávníček, Bleša, Konupka (60. Přecechtěl), Jurčík. Trenér Panáček.

Rozhodčí Doležal - Vaculík, Bartl. ŽK: Klimek, Bielko - Spiller. 40 diváků.

"První domácí mistrovský zápas jara nám nevyšel ani výsledkově, ani herně. Neproměnili jsme několik slibných šancí, zejména mohou mrzet ty, kdy jsme šli na hostujícího brankáře v samostatných nájezdech. Vrchoslavice daly do hry více bojovnosti, což se o našich hráčích, mimo Grečmala, bohužel říci nedá. Proto si nakonec odvážejí plný bodový zisk. Je to o to nepříjemnější, protože se v podstatě hrálo o šest bodů," zhodnotil vystoupení svých svěřenců ternér Ditrich.

Luděk Judas

PŘÍ 19.03. 14:00 TJ SOKOL PAVLOVICE - 1. FCV B 1:6 (0:2)
Góly PLÁŠEK 2, kLIMEK, MAZUR, CHUDA 2 - BAROT

Sestava Přerova B: Spáčil - Koutný, Grečmal, Kopecký, Matyáš - Tomek Š., Kratochvíl, Bielko, Plášek - Zdařil, Klimek. Střídali: Mazur, Chuda.

V jediné a poslední přípravě na 1. B třídu nastoupila rezerva 1. FCV proti účastníkovi okresního přeboru Pavlovicím. Tomu se nepodařilo poločasové dvoubrankové manko zlikvidovat, ale naopak nakonec obdržel půltucet branek. Po čtvrthodince souboje využil Plášek chyby pavlovické defenzívy a samostatný únik proměnil v první zásah do černého. Kombinace mezi Klimkem a Mazurem a navazující přihrávkou na střílejícího Chudu, skončila dobrým zákrokem brankáře soupeře. Deset minut před přestávkou využil Klimek Bielkovo přiťuknutí ke vstřelení druhé branky.

Po hodině hry přišla na řadu kombinace Mazura s Bielkem, potáhnutí míče po lajně Matyášem a zpětná nahrávka opět na Mazura, který rozvlní síť za hostujícím gólmanem po třetí. Bielko trefil ještě tyč. Během 76. a 77. minuty se prosadil dvakrát Chuda. Nejprve střelu Klimka vyrazil brankář ke kopačkám jmenované střelce. A po druhé centr Kopeckého prodloužil Klimek na Chudu a ten už veděl, kam míč patří. Plodnou gólovou trojminutovku pak v 78. minutě navíc kompletoval pavlovický Barot čestným úspěchem na 1:5. Poslední slovo však patřilo opět 1. FCV B pět minut před závěrečným hvizdem. Asistenci na druhé brance Pláška v utklání si připsal Zdařil.

Rezerva 1. FCV zahajuje jarní část 1. B třídy skupiny A Krajského fotbalového svazu Olomouckoého kraje v sobotu 25.3. ve 14 hodin a soupeřem jim na Alšově ulici budou Vrchoslavice. Po podzimu osmý Přerov B ukořistil 18 bodů, jeho sobotní soupeř má na kontě 15 bodů a okupuje třetí příčku od samotného chvostu tabulky.