Výsledky - hodnocení

23. 18.05. 10:00 1. FCV U16 - URČICE U19 4:3 (4:1)
Góly CALETKA 2, ŠTĚPÁNEK JAN, KRÁTKÝ - HANDL, KOTLÁN, MAŠEK

Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Mlčoch, Vařecha, Dohnálek (65. Barták), Obrtel (60. Štěpánek Dan) - Martinec, Verbich (46. Kytlica), Caletka - Hanečka (46. Doležal), Krátký, Štěpánek Jan (79. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.

Povzbuzeni výhrou v derby jsme na soupeře vletěli a od začátku jasně diktovali tempo hry. Jako první našel přesným míčem Martinec Caletku a ten nesobecky nabídl gól Honzovi Štěpánkovi - 1:0. Pak přišly velké chvíle Caletky, který dvěma nádhernými ranami nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci - 3:0. Následně skvěle zabojoval Krátký, obral souepře o míč a pěkně kolem brankáře zakončil na 4:0, tak se zdálo, že je hotovo a soupeř odjede s pořádnou ostudou. Lehce jsme vypadli z koncetrace a Určice z ojedinělého útoku trochu se štěstím korigovali na 4:1. Hned poté měl jasnou hlavu Dohnálek a po něm Štěpánek, bohužel neuspěli. Přesto jsme odehráli fantastický první poločas. Chlapci však asi potřebují nesutále být pod tlakem, protože pochvala o půlce způsobila v naší hře zkázu. Do druhé části hry nastoupil tým, který přišel zápas jen dohrát. A tak soupeř začal vystrkovat růžky. Zjistil, že se nám nechce běhat a tak zařadil na vyšší rychlostní stupeň. Když v 56. minutě dali na 4:2 začali se dít věci. My najednou zase chtěli hrát, ale ono to nešlo. Nečekaně, musím podotknout. Na hřišti byl ustrašený tým, který nic dopředu nevyřešil správně a vzadu začal kupit chyby. Nervozitu umocnil třetí gól hostů 5 minut před koncem - 4:3. Když pak Krátký těsně minul a Doležal v obrovské šanci selhal, čekali jsme co soupeř. Ten naštěstí nevyrovnal a tak jsme připsali důležité, ale hodně bolavé 3 body.

První poločas skvělá hra. Přesně to, co jsme si v šatně řekli. Výsledkem byly 4 góly a jasná převaha. Druhý poločas byl na hřišti jen stín týmu. Hráči se uspokojili a místo aby přidali další branky začali bránit výsledek a to ještě velmi špatně. Můžeme být rádi, že jsme vedení udrželi. Pokud se takhle budeme prezentovat v Jeseníku, tak se máme na co těšit.

David Chuda

22. 11.05. 13:30 ŽELATOVICE U19 - 1. FCV U16 0:3 (0:0)
Góly 63. BRAUN, 69. OBRTEL, 81. CALETKA

Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Mlčoch (65. Obrtel), Vařecha, Martinec, Štěpánek D. - Kytlica, Mohapl (78. Vencel), Braun (82. Štěpánek J.) - Doležal (60. Barták), Štěpánek J. (46. Krátký), Caletka (80. Hanečka). Trenér: Chuda.

Derby utkání přineslo zpočátku vyrovnaný boj. Václavíček zlikvidoval jednu 100% šanci domácích a my několik svých dobrých příležitostí doslova zazdili. Doležal trefil tyč, Caletka nůžkami těsně vedle.  Dan Štěpánek také střelou minul. Od 30. minuty jsme převzali otěže zápasu do svých rukou. Bohužel 100% šance Doležala brankou neskončila.
     Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku. Ale byl to soupeř, který postupoval sám na Vyňuchala, ten nás naštěstí podržel. A pak už přišly naše chvíle. V 63. minutě odemknul bránu Želatovic jejich odchovanec Braun, když vymetl pavouky ze šibenice. O 6 minut později po centru z levé strany zakončoval na dvakrát Obrtel - 0:2. A nádherná byla i třetí trefa, kdy jsme předvedli krásnou akci od brankáře Vyňuchala až po zakončujícího Caletku, který lobem uzavřel skóre na 0:3. Takhle si představuji řešení rychlého protiútoku.

Derby nemá favorita a i když náš výkon zejména v prvním poločase nebyl ideální, tak jsme utkání zvládli. Kluci mě dnes potěšili, protože byli trpěliví a i když se jim něco nepovedlo, tak věřili, že se úspěch dostaví a to se také stalo. Želatovice se snažily, bojovaly, ale dnes jim to nestačilo. Otázkou je, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby využili jednu ze svých dvou velkých šancí? V sezóně jsme totiž prohráli už i zápasy, kde jsme měli mnohem větší převahu. Příští týden přijedou na Alšovku Určice a my budeme chtít navázat na vítězství.

David Chuda

21. 04.05. 10:00 1. FCV U16 - ČERNOVÍR U19 2:3 (2:2)
Góly branky Přerova CALETKA, MLČOCH
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Mlčoch, Dostál, Vařecha, Štěpánek D. - Barták, Kytlica (46. Vencel, 77. Hanečka), Martinec - Doležal (72. Obrtel), Caletka, Štěpánek J. Trenéři: Chuda, Huňka.

Od první minuty jsme navázali na výborný středeční výkon. Na kdyby se nehraje. Čtyři tutové šance během čtvrthodinky se musí alespoň z poloviny proměnit. Od 20. minuty se hra začala vyrovnávat a šance se střídaly na obou stranách. Do vedení nás po krásné akci Martince a Mlčocha poslal Caletka - 1:0. Vstřelená branka jakoby nás vypla. Následovalo pět minut hrůzy, kdy jsme z ničeho nic nechali soupeře otočit skóre - 1:2. Poté se předvedl Kytlica, jehož sólo dorazil do brány Mlčoch 2:2. První poločas kromě zmíněné pěti minutovky byl opravdu výborný. Jen díky vlastní nemohoucnosti bylo však skóre 2:2. Viditelně zaskočený Černovír se musel pořádně otáčet. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a byl to především boj. Přesto jsme měli dvě naprosto vyložené šance, které jsme nevyužili. Nutno spravedlivě podotknout, že hosté také mohli vedení strhnout na svou stranu. To se jim povedlo v době našeho tlaku čtyři minuty před koncem. Nedokázali jsme zastavit rychlý protiútok a bylo zle - 2:3.
 Velmi dobrý a bojovný výkon podala většina mužstva. Sráží nás ohromné individuální chyby. Po kolikáté již trenér soupeře hodnotí utkání, že jsou haluzáci a měli jsme vyhrát my? Body si však odváží právě oni, dávají tím razítko na mistrovský titul v KP a nám opět zbyly jen oči pro pláč. Přesto všechno jsem s výkonem spokojen a to často nebývám. Mančaft ukazuje charakter a líbí se mi, že se nebojí v otevřeném souboji poměřit i s nejlepším týmem soutěže. Chyběly tomu jen ty vstřelené góly. V sobotu nás čeká derby. V Želatovicích nás nečeká nic jednoduchého. Vyhraje ten, kdo bude opět více chtít. A to doufám, budeme my.

David Chuda

14. 01.05. 17:30 1. FCV U16 - HAŇOVICE U19 9:1 (3:0)
Góly Štěpánek Jan 2, Caletka Hynek 2, Mlčoch z penalty, Barták, Doležal, Hanečka, Mohapl.
     Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Mlčoch (63. Hanečka), Dostál, Vařecha, Štěpánek D. - Martinec, Kytlica (46. Barták), Mohapl - Krátký (75. Štěpánek J.), Štěpánek J. (55. Doležal), Caletka (60. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.

Dnes jsme poprvé na jaře předvedli v plné parádě na co máme a čeho jsme schopni. Od začátku bylo utkání v naší režii. Taktika nám vycházela a na hřišti bylo 11 dravců, co nedali soupeři ani na chvíli vydechnout. Velmi vysoké tempo hry, které jsme udržovali bylo výhodou pro nás a byla otázka času, kdy soupeř fyzicky odejde. Poločas skončil 3:0. Ve druhé půli jsme pak k mému potěšení pokračovali ve velmi dobrém výkonu a rovnoměrně po celou dobu utkání jsme zatěžovali konto soupeře dalšími opravdu pěknými brankami. Konečný stav se neuzavřel na dvojciferném výsledku jen díky neproměněné penaltě v závěru utkání. I tak musím dnes chlapce velmi pochválit. Škoda, že tohle nedokážeme předvést častěji. Troufnu si říct, že dnes jsme byli na úrovni KP nehratelným soupeřem. Uvidíme, co předvedme v sobotu. Na Alšovu přijede vedoucí tým z Černovíra, jehož bilance 19 vítězství z 19 zápasů je všeříkající. Jednou tahle série musí skončit, tak proč ne právě v sobotu?

David Chuda

20. 28.04. 16:00 KONICE U19 - 1. FCV U16 2:0 (2:0)
Góly 25. OŠČÁDAL, 28. PAŠ

Sestava 1. FCV: Václavíček (46. Vyňuchal) - Mlčoch, Dostál, Vařecha, Štěpánek D. - Barták (69. Hanečka), Martinec, Vencel (30. Kuča F.) - Doležal (46. Štěpánek J.), Krátký, Caletka. Trenér: Chuda.

Druhý nepovedený zápas v řadě. Dnes jsme si nezasloužili ani bod. Zoufale nám chyběla kvalita v přechodové fázi. Soupeř trestal naše místy až trapné bránění standardních situací. První branka přišla po nedůrazu při centrovaném míči a druhý gól byl ještě horší. Dostali jsme gól po vlastním odkopu od brány, kdy jeden prohraný souboj znamenal nepochopitelně postup domácího hráče na naši bránu. O nějakém bránění ani zde nemohla být řeč. Ve druhém poločase jsme měli výraznou územní převahu, ale byli jsme impotentní. Trefili jsme tyčku a když uz jsme vstřelili branku, tak neplatila kvůli útočnému faulu. Stejně jako minulý týden i dnes poskakoval míč na brankové čáře, ale za ní neskončil a tak jsme zaslouženě prohráli 2:0.

Jsme v krizi, nebudeme si nic nalhávat. Někteří hráči se vůbec nemohou potkat s formou. Ještě, že hrajeme už ve středu a máme tak šanci co nejrychleji odčinit dnešní prohru. Chtělo by to zase zabrat, ať máme občas i radost z vítězství. Stále se nemohu zbavit dojmu, že některým klukům je úplně jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme. To mě dost mrzí. Tak chlapci ve středu už to musíme zlomit.  Věřím, že to půjde. Ale musíme chtít všichni.

David Chuda

19. 19.04. 12:30 1. FCV U16 - HFK OLOMOUC U16 0:1 (0:0)
Góly

Co k tomu dnes říct? Kdyby se tohle stalo jednou v sezóně, asi by se to dalo kousnout. Utkání, ve kterém máme jasně navrch. Soupeř se jen brání a my se snažíme ho otevřít a vstřelit branky. S postupem času roste nervozita. Snaha tam je, kvalita se ovšem časem vytrácí. A když míč poskakuje po brankové čáře souepře a my nejsme schopni otevřít skóre, tak zákonitě přichází trest. Chyba v obraně, kterých moc nebylo - narozdíl od těch v zakončení - má fatální následky - 0:1. Posledních 20 minut jsme odehráli v křeči. Jakoby nám obdržená branka svázala nohy a nedovolila nám ani bojovat, natož pak hrát fotbal. Soupeře ze své nemohoucnosti obviňovat nemůžeme. Hrál co potřeboval a bojoval do poslední vteřiny.

Co jsme komu udělali? Tato otázka vystihuje mé pocity z dnešního utkání. Musíme jít dál, nebrečet, nestěžovat si a makat jako jeden tým. Jak trenéři, tak hráči, tak třeba i rodiče, kteří kluky podporují. Otázkou je, byli jsme 100% připraveni? Vím, že puberta je těžká, vím, že fotbal není otázkou života a smrti, ale může hráč podat svůj nejlepší výkon, když páteční noc končí až pozdním sobotním ránem? Někdo si řekne 24 hodin do zápasu, to je v pohodě. Ale zatím to výsledkově nedáváme. Ať už šlo o utkání v Zábřehu na podzim nebo dnes. To je na zamyšlení, zejména pro rodiče. Jedeme dál, ztracené body musíme získat zpět v Konici.

David Chuda

18. 14.04. 10:00 1. FCV U16 - ZÁBŘEH U19 1:1 (pk 3:2)
Góly CALETKA
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal - Boucník, Vařecha, Mlčoch - Martinec, Štěpánek D., Ondrouch - Mazur (46. Štěpánek J.) Kytlica (52. Barták) - Krátký (60. Vencel), Caletka (70. Doležal). Trenéři: Chuda, Huňka.

Do utkání s 2. týmem KP jsme vstoupili výborně a od začátku jsme soupeře přehrávali. Zejména úniky Dana Štěpánka po pravé straně volaly po gólu. Branku jsme vstřelili však až po chybě hostů, když Caletka vystihl malou domů a kličkou brankáři si otevřel bránu - 1:0. Zábřeh kontroval pěknou střelou do břevna. Poté jsme opět přidali a velké šance měli Mazur, Štěpánek, Ondrouch a dvě Caletka. Trestuhodně jsme je však nevyužili a tak přišli na řadu domácí. Po lajdácké a pomalé rozehrávce jsme přišli o míč, následný protiútok jsme neubránili a pískala se proti nám penalta - 1:1. Ve druhém poločase ubylo hezkých akcí a naopak se nám přidalo na důrazu a bojovnosti. Utkání plné soubojů tak dospělo k remíze. A díky tomu nás poprvé na jaře čekaly pokutové kopy. Za Přerov proměnili Štěpánek Dan, Mlčoch a Vencel. Hrdinou byl brankář Vyňuchal, který zlikvidoval 3 penalty Zábřehu. Připsali jsme dva důležité body, které jsme si přece jen zasloužili trochu více, což přiznal i trenér hostů.

Ve 28. minutě poznamenalo utkání vážné zranění hostujícího hráče, pro kterého musela přijet sanitka. Tímto přejeme tomuto chlapci brzké uzdravení. Předvedli jsme      solidní výkon, ale určitě ne nějaký vysoký standard. Chci tím říci, že jsem relativně spokojen, ale určitě máme ještě navíc. Pozitivní je, že i přes tento fakt jsme soupeře ze špice tabulky zejména v 1. poločase přehráli. Ukazuje nám to, že vykonaná práce přeci jen k něčemu vedla. V dalším utkání v neděli přijede na Alšovu ulici 1. HFK Olomouc U16 a soupeři máme po podzimu hodně co vracet. Věřím, že natáhneme bodovou šnůru a především odehrajeme dobré utkání. Malou pochvalu (abychom nezpychli) dnes zaslouží celý náš tým.

David Chuda

17. 06.04. 13:15 CHOMOUTOV U19 - 1. FCV U16 1:3 (1:1)
Góly 35. MELÍŠEK - 21. HANEČKA, 58. ŠTĚPÁNEK, 88. KRÁTKÝ

Sestava 1. FCV: Václavíček - Boucník, Vařecha, Mlčoch - Barták, Caletka, Martinec - Štěpánek Dan, Obrtel (46. Doležal) - Hanečka (55. Štěpánek Jan), Krátký. Trenéři: Huňka, Chuda.

Velkým testem prošly naše dorostenecké kategorie na jedničku. Jsme schopni odehrát utkání ve stejný čas a dokonce se nám podařilo ve všech třech případech zvítězit. Pomoc nemohla přijít ani od starších žáků, kteří hráli rovněž. Chlapci mě dnes v prvním poločase potěšili svou bojovností a chutí jít si pro první jarní body. Nemohu hodnotit druhý poločas, protože jsem musel odjet, tak zhodnotím krátce ten první. V tom se hrála vyrovnaná bitva s minimem šancí na obou stranách. Tu naši využil Hanečka, který se velmi dobře zorientoval v pokutovém území a svůj první start v základní sestavě hned proměnil v důležitou branku. Jedna věc mě mrzí. Je to výkonnost našich brankařů. V každém zápase za to pykáme. Včerejší gól byl opravdu z kategorie katastrofálních. Standardní situace z poloviny hřiště a dál to raději nebudu rozepisovat. Přitom vím, že oba naši gólmani chytat umí. Teď jsem to napsal narovinu a doufám, že tím zlomím prokletí a v dalších utkáních nás chlapci již podržíte. Vím, že to ve Vás je v obou. Přesvědčte nás o tom. Druhý poločas jsem neviděl, ale očividně nám vyšlo střídání, Honza Štěpánek strhl vedení na naši stranu a v prvním poločase velmi dobře hrající Krátký soupeře dorazil 1:3. Potvrdíme to, že umíme hrát jen jednou za dva týdny nebo na slušný výkon navážeme i za týden proti silnému Zábřehu? Uvidíme již v neděli od 10:00 na Alšovce.

David Chuda

16. 31.03. 10:00 1. FCV U16 - NOVÉ SADY U19 2:4 (1:2)
Góly 45. MACHÁČEK, 63. KRÁTKÝ - 1. a 28. POŠUSTA64. FOJTÍK, 74. ROZMAN
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (46. Václavíček) - Vařecha (55. Barták), Mlčoch, Boucník (46. Obrtel) - Mazur (68. Vencel), Štěpánek Dan, Doležal (46. Martinec), Kytlica (75. Hanečka), Caletka - Štěpánek Jan (46. Krátký), Macháček. Trenéři: Chuda, Huňka.

Bohužel. Urazili jsme fotbalového boha asi v 10. vteřině utkání. Když si naši stopeři dávali přednost s brankářem a rychlíka hostů pustili k snadnému zakončení 0:1. Co nám bylo platné, že jsme převzali otěže a vytvářeli si jednu šanci za druhou, když jsme byli naprosto neškodní a nebezpeční spíše sami sobě. Snaha hrát fotbal nás stála inkasovaný druhý gól - 0:2. Když pak Macháček pěkně přeloboval hostujícího brankáře, vypadalo to, že jsme soupeře konečně odemkli. Nástup do druhé půle tomu nasvědčoval, protože Krátký po drtivém úvodním tlaku vyrovnal na 2:2. Uražení fotbalového boha čislo 2 následovalo, místo abychom soupeře dorazili, tak jsme vypadli z role. Trestem pro nás byla rána do šibenice - 2:3. Na konečných 2:4 jsme poté dostali branku po centru z boku a přesné hlavičce soupeře.

My se 5 měsíců chystáme, makáme 4x týdně, abychom pak po 10 vteřinách soupeře posadili do sedla. Tahle prohra mrzí dvojnásob, ale můžeme si za ni sami. Kluky musím pochválit, že na hřišti dřeli, bojovali a chtěli hrát fotbal. Bohužel dnes jsme byli tak nekvalitní v obranné činnosti a zakončování vyložených šancí, že jsme si body nezasloužili. Pokud nezačneme bránit, tak nebudeme úspěšní. To samé platí o jasných šancích. Co my nedáme? To je někdy až absurdní. Opět se mi potvrdilo, že naše výkonnost je jako na houpačce. Doufám, že příští týden uvidíme opět to lepší z U16. Tak krásné počasí si zasloužilo z naší strany mnohem větší kvalitu.

David Chuda

PU 23.03. 10:00 1. FCV U16 - BRODEK U19 7:1 (2:0)
Góly Caletka 2, Štěpánek Dan 2, Krátký, Barták, Vařecha

Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal - Mlčoch, Boucník, Vařecha, Štěpánek Dan, Doležal, Mazur, Caletka, Vencel, Štěpánek Jan, Krátký, Barták, Hanečka. Trenér: Chuda.

V létě jsme tomuto soupeři podlehli 3:1 a tak bylo zajímavé sledovat jakou proměnou náš tým za 7 měsíců prošel. Zlepšili jsme se, což jsem si oddechl, protože množství vykonané práce v tomto období bylo obrovské. Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry. V prvním poločase jsme se střelecky prosadili pouze dvakrát. Nejdříve nádherně zpoza šestnáctky vystřelil Caletka a vymetl pavouky ze šibenice. Poté jsme předvedli velmi dobrou kombinaci na jejímž konci byl Krátký - 2:0. Další šance jsme trestuhodně nevyužili. Dozadu jsme pracovali dnes velmi dobře a soupeře jsme k ničemu nepustili. Ve druhé půli Brodek odpadl a utkání bylo zcela v naší režii. Na 3:0 upravil znovu nádhernou střelou Caletka a o moc horší nebyla rána Bartáka - 4:0. Poté přišly chvíle Danka Štěpánka, který správně vyřešil dva úniky z křídla - 6:0. Pak jsme sledovali dva pokutové kopy, Brodek i my jsme je využili. Za nás kopal Vařecha a tak bylo konečné skóre 7:1.

Z naší strany se jednalo o podařené utkání. Trochu mě mrzí, že tempo hry opadlo již okolo 55. minuty. Když pominu kázeňské problémy, které řešíme dnes a denně, tak musím kluky pochválit, protože náš fotbal se již začíná blížit tomu, co bych si představoval. Končí nám velmi dlouhá zimní příprava a příští týden již konečně budeme hrát o body a to se soupeřem, který bude určitě kvalitnější než ten dnešní. Přál bych si, abychom utkání zvládli a nastartovali tak jaro lépe, než podzim.

David Chuda

PU 06.03. 16:00 SIGMA OLOMOUC U15 - 1. FCV U16 ?:? (?:?)
Góly NEHLÁŠENO

PU 02.03. 14:00 SK HS KROMĚŘÍŽ U16 - 1. FCV U16 4:5 (1:3)
Góly branky 1. FCV: Caletka 2, Kytlica, Verbich, Štěpánek Jan
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (41. Václavíček) - Obrtel, Dostál (60. Veselý), Veselý (41. Mlčoch) - Kuča Filip, Štěpánek Dan (70. Kocian Adam), Vybíral (20. Kytlica), Caletka, Kocian Adam (41. Švestka) - Verbich, Štěpánek Jan (63. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.

V prvních 20 minutách se hrálo vyrovnané utkání, kdy nás soupeř potrestal z jedné ze svých šancí. Od 20. minuty jsme plně přebrali otěže utkání a překlopili jsme stav ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil Kytlica, který napodruhé využil přihrávky Dana Štěpánka. Poté Caletka ztrestal chybu v domácí rozehrávce. A na 1:3 opět po centru Dana Štěpánka zvyšoval Verbich. Domácí své šance nevyužili. Začátek druhé půle byl opět v naší režii a když Caletka připravil míč pro Honzu Štěpánka, tak byl stav již 1:4. Rukavici nasadil Kroměříži Caletka - 1:5. Bohužel v 60. minutě jsme přestali hrát a utkání jsme si sami zkomplikovali. Kroměříž převzala iniciativu a povedlo se ji snížit dokonce na 4:5. Těsný vedení jsme však už udrželi a připsali jsme si vítězství se silným soupeřem.

Do utkání jsme šli s dobrou taktikou, kterou jsme do 60. minuty skvěle plnili a odměnou nám bylo vysoké vedení 1:5. Závěr utkání mě ovšem opět utvrdil v tom, že jsme stále velice nevyzrálým mančaftem. Takový kolaps by nás v soutěži mohl stát důležité body. Do 60. minuty jsme předváděli fotbal, kterým bychom se rádi prezentovali. Již ve středu nás čeká vrchol přípravy a to utkání s Top mančaftem v ČR a to konkrétně se Sigmou Olomouc U15. Již teď se těším, až se potkáme s realitou. Doufám, že po zápase budeme odcházet ze hřiště s důstojným výsledkem.

David Chuda

PU 24.02. 12:00 1. HFK OLOMOUC U16 - 1. FCV U16 5:2 (2:1)
Góly branky 1. FCV: Kytlica, Štěpánek Jan.

Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Dostál, Obrtel, Vařecha, Otáhal, Martinec, Caletka, Štěpánek Dan, Kytlica, Štěpánek Jan, Kuča, Doležal, Verbich, Vybíral, Vencel. Trenér: Chuda

Na domluvené utkání mezi kategoriemi U16 se objevilo 8 starších hráčů soupeře. My naopak vzali 4 hráče ještě ze žákovské kategorie, aby si mohli vyzkoušet trochu jiný fotbal. Nakonec se jim to povedlo, i když asi trochu jinak, než si všichni představovali. V 1. poločase jsme byli horším týmem na hřišti. Nicméně se hrálo oboustranně nezáživné utkání plné chyb. Ty dvě největší dokázali domácí potrestat. Spíše to byly góly vlastní. Poté jsme se probrali, přebrali otěže a i když byla penalta na nás vytáhnutá mimo pokutové území, tak boží mlýny z podobné standardky o chvíli později mlely a Kytlica tak mohl snížit na 2:1.
     Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně a soupeře jsme zatlačili. Honza Štěpánek srovnal po rohovém kopu na 2:2 a vypadalo to s námi v ten moment velmi dobře. O chvíli později postupoval sám na bránu dvakrát po sobě Doležal, bohužel si neobul střelecké kopačky a tak přišel trest. Z ojedinělého brejku dali domácí na 3:2. O 30 vteřin později to již po naší hrubé chybě bylo 4:2. Krutou desetiminutovku završili domácí gólem na 5:2. Poté se hřiště změnilo v bojiště. Několik nechutných urážek a tvrdých zákroků vyústilo až v potyčku a utkání tak bylo předčasně ukončeno. Vrcholem všeho pak bylo pokračování situace v tunelu, kde se zbytečně jiskřilo až moc.

Po tomto zážitku již chápu kolegu Hoška a jeho zrušení PU proti tomuto soupeři. Fotbal byl dnes bohužel až na druhém místě. Tím ovšem nechci zamlčet to, že náš výkon byl 2/3 zápasu špatný. Věřím, že příští týden v Kroměříži to bude úplně jiné utkání.