Výsledky - hodnocení

xx 16.09. 10:00 1. FCV U16 - KONICE U19 1:0 (1:0)
Góly 26. MLČOCH penalta
 
     Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Mlčoch, Dostál, Vařecha, Vožda, Štěpánek D., Barták, Caletka, Mohapl, Vybíral, Štěpánek J., Obrtel, Hanečka, Novák. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Začátek a vlastně vůbec celý první poločas se nám povedl náramně. Nápadité akce, až nečekaně vysoké tempo hry. Na hřišti jsme jasně dominovali. Jenže fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam máme tradičně problém. A tak jsme z 9 šancí v první půli proměnili pouze jedinou a to z penalty. Skóroval Mlčoch, který využil krásné akce, se kterou si hostující obrana neporadila. Od naší brány šel míč právě přes Mlčocha a Bartáka až na Voždu a ten byl zastaven jasným faulem - 1:0. Škoda, že další šance zůstaly nevyužity. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, tempo poněkud opadlo a na hřišti se bojovalo o každý metr. V závěru utkání hráli hosté vabank a nám se otevřel prostor pro brejky, které jsme bohužel nevyužili. Když pak Konice nepotrestala závar před naší bránou a Vařecha hasil požár na poslední chvíli taktickým faulem, mohli jsme se radovat z první výhry v dorosteneckém věku. Gratulace.
 
    Už jsem měl strach, že budeme prohrávat do nekonečna. Od prvních vteřin však bylo vidět, že dnes nám to půjde. Kdybychom utkání rozhodli již v první půli, nikdo by se nemohl divit. Kluci ale asi raději brnkají na nervy až do konce. O to více si cením toho, že jsme to dnes dokázali a vyhráli jsme. V příštím týdnu nás čeká lídr soutěže a obhájce titulu Slovan Černovír. V Olomouci nemáme co ztratit a zkusíme navázat na dnešní dobrý výkon. Dnes chválím všechny hráče, protože v 1. půli už to připomínalo fotbal, který bychom chtěli praktikovat (rychlý, důrazný, nebojácný a kondičně velmi náročný).

David Chuda

 xx 08.09. 13:00 HFK OLOM. U16 - 1. FCV U16 5:1 (3:0)
Góly branka Přerova JAN ŠTĚPÁNEK
     Sestava Přerov: Vyňuchal, Václavíček, Dostál, Mlčoch, Vařecha, Vožda, Štěpánek Dan, Barták, Martinec, Caletka, Novák, Obrtel, Štěpánek Jan, Verbich, Kuča Filip, Vybíral, Hanečka. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Utkání na HFK bylo jiné tím, že proti sobě nastoupily týmy, které vyšly minulý rok z žáků. Souboj 2003 tak měl býti vyrovnaným. KP dorostu je specifický, je na něj delegovaný pouze 1 rozhodčí. Jenže ten zapomněl a tak pískání zbylo na mě. Tudíž jsem kluky neřídil a zaujal jsem místo přímo vedle nich na hřišti. Ze začátku to vypadalo, že půjde o vyrovnané utkání. Bohužel jsme se místo na hraní soustředili na reklamování offsidu a tak nás domácí potrestali 1:0. Caletka pak hezkou hlavičkou bohužel pouze orazítkoval břevno a Novák místo střely do prázdné brány pouze centroval. Poté jsme podruhé propadli při bránění a rázem bylo 2:0. Tímto gólem se někteří naši hráči přestali snažit na 100%. Alespoň na mě to tak působilo. Mezitím přijel rozhodčí a já se vrátil zpět na lavečku. Do poločasu nám povzbuzení domácí přidali ještě třetí gól. Opravdu nerozumím, co mají někteří hráči v době utkání v hlavě. Přijde mi, že fotbal to rozhodně není. Roztěkanost, nedohrávání soubojů v pokutovém území. K čemu nám je, že hra vypadá relativně vyrovnaně, když v rozhodujících chvílich selžeme v zakončení nebo necháme hráče zakončovat bez jakéhokoliv ataku. Konečný výsledek 5:1 je možná krutý, avšak přesně ukázal, kdo chtěl vyhrát více.  Na rezervním hřišti HFK to nikdy nebylo o fotbale, ale o boji a ten jsme si vyhrát nezasloužili. Dnes jsem byl úplně potichu, kluky jsem nechal hrát partii podle sebe a to ze dvou důvodů: 1. Nebudu křičet a povzbuzovat hráče, kteří si přišli pouze zahrát (já chci vyhrát) 2. Chtěl jsem vidět, jak bude hra vypadat, když do toho nebudu zasahovat.
 
    Přijde mi, že hrajeme pouze na dobře připravených hřištích normálních rozměrů. V momentě, kdy dostaneme branky, tak se sesypeme. Vstup do soutěže nám nevyšel, mě ovšem mnohem více zaráží přístup některých hráčů, kteří svým chováním niči snahu ostatních. Příští týden nás čeká soupeř z Konice a my musíme udělat všechno pro to, abychom konečně nasměrovali kormidlo na správnou stranu. Nehodlám se smířit s tím, že začneme vyhrávat až na jaře. Je to o hlavě, protože vím, že to v klucích někde schované je. Zatím to je ale velká bída.
 

David Chuda3. 01.09. 10:00 ZÁBŘEH U19 - 1. FCV U16 3:2 (1:2)
Góly BALCÁREK 2, STŘÍŽ - KRÁTKÝ, BARTÁK
 
     Sestava 1. FCV: Bělka, Vyňuchal - Boucník, Mlčoch, Vařecha, Dostál, Caletka, Vožda, Barták, Kytlica, Martinec, Obrtel, Hanečka, Krátký, Ondrouch, Štěpánek Dan, Štěpánek Jan.Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     K průběhu utkání se pro tentokrát nebudu vyjadřovat. To, co se ke mně doneslo po návratu z utkání je pro mě naprosto devastující. Zvažuji možnosti jak postupovat dál. Stydím se, že jsem součástí tohoto kolektivu.
 
David Chuda


4. 26.08. 10:00 1. FCV U16 - CHOMOUTOV U19 1:6 (0:5)
Góly VOŽDA - ODSTRČIL 3, SEDLÁČEK 2, KOUTNÍK
 
     Sestava 1. FCV - Vyňuchal - Vožda, Mlčoch, Dostál, Vařecha - Barták, Krátký, Skopal - Caletka, Obrtel, Holouš. Střídali: Václavíček, Janský, Hanečka, Martinec . Trenéři: Chuda, Huňka.

 

     Do utkání jsme šli s cílem předvést bojovný a nebojácný výkon. U všech míčů jsme ovšem byli pozdě a utkání jsme nezvládli po sérii hrubých systémových i individuálních chyb. Otevřít skóre mohl v 1. minutě po Holoušově centru Skopal, ve své šanci však nemířil přesně. A tak začal trestat soupeř, a to hned z protiútoku - 0:1. V 9. minutě se Chomoutov dostal do útoku podruhé a my naprosto bez obranné fáze - 0:2. Pak šel po krásné akci Krátkého s Bartákem sám na bránu Vožda. Nikým neatakován však šanci spálil. A tak ve 27. přidal hřebíček do rakve opět hostující útočník - 0:3. Poločas hrůzy dokonali hosté dalšími dvěma zásahy a do šaten se tak šlo za stavu 0:5. Nemá smysl se na nic vymlouvat, výsledek hovoří za vše a za výkon hráčů jsem se styděl. Jestli takhle vypadá snaha a um hráčů trénujících 5x 2 hodiny týdně, tak je asi něco špatně.

 

 
     Ve druhém poločase hosté polevili a taky už do brány nespadl každý centr nebo střela. Přesto jsme opět v 62. inkasovali. Skóre dokázal korigovat Krátký, který příkladně využil dlouhý míč od Václavíčka - 6:1. Do konce zápasu se pak naše snaha snížit skóre rozbíjela o velké technické nedostatky a špatné taktické řešení situací.
 
     Nemůžu jít do mistrovského utkání s tím, že ho odmakám na 90%. To prostě nestačí. Výkon na hraně svých možností bude pro kluky znamenat, že se mohou starším soupeřům vyrovnat. Obrovské taktické chyby bych chápal, kdybychom si neříkali, co máme dělat. Připadám si, že kluci zatím fotbal berou jako kroužek. Na tento přístup nejsem zvyklý a nehodlám ho akceptovat. Čeká nás hodně práce.
 
David Chuda


3. 18.08. 12:30 NOVÉ SADY U19 - 1. FCV U16 2:1 (1:0)
Góly 27. SMRČEK, 91. PYTLÍČEK - 80. DOSTÁL
     Sestava 1. FCV: Václavíček, Bělka - Vařecha, Boucník, Mlčoch, Dostál, Vožda, Holouš - Barták, Kytlica, Martinec, Hanečka - Štěpánek Jan, Obrtel, Caletka, Nezval, Krátký. Trenéři: Chuda, Huňka.
 
     Soupeř byl oslaben o své nejlepší hráče, kteří pomáhají v mužské divizi. Na hřišti to bylo znát, od začátku jsme měli větší chuť hrát. Na míči jsme soupeře převyšovali a vytvářeli jsme si střelecké příležitosti. Po gólu volala hlavně Boucníkova hlavička, kterou domácí brankář skvěle zlikvidoval. Ve 25. minutě jsme prohráli tři souboje v řadě a následoval přímý kop z nějakých 27 metrů. Bohužel jsme po střele domácího obránce inkasovali - 1:0. Od té doby se hra více vyrovnala a soupeř zjistil, že by mohl uhrát i nějaké body a začal si věřit. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Hra postrádala tempo i kvalitu.
    
     Ve druhém poločase jsme soupeře zmáčkli. Vytvářeli jsme si spoustu šancí a domácí téměř vůbec nevylezli z vlastní poloviny. Přesto musel Bělka vytáhnout skvělý zákrok po ojedinělé šanci Nových Sadů. U nás pálili šance Krátký, Caletka, Nezval, Vožda i Martinec. Až v 80. minutě se po levé straně uvolnil Holouš a pěkným centrem vybídl ke srovnání stavu Dostála - 1:1. Domácí neměli zájem hrát, celý druhý poločas spoléhali, že ukopou alespoň remízu. Dali jsme i gól, nicméně domácí asistent zvedl praporek a signalizoval, že míč již byl za čárou. Když už to vypadalo na remízu a penalty, dostali se novosadští v nastaveném čase ke standardní situaci z poloviny hřiště. Jak to dopadlo si můžete domyslet..... 2:1. Přijde mi jakoby na náš klub dopadlo nějaké prokletí. Z poslední akce takhle prohrát utkání, ve kterém jsme byli lepší je prostě obrovská smůla.
    
     Kluků je mi líto. Upřímně dnes jsme to nezvládli v hlavě. Soupeř byl více než hratelný a tyto body nám budou určitě chybět. Chlapci chtěli, bylo to vidět i na velké radosti po vyrovnávací brance, bohužel fotbalový bůh se naklonil více k Olomouci. Jsem mírně rozčarován z průběhu utkání, spíše se nehrálo. Pořád nějaké kouskování, fotbal nezáživný. Zranění se střídaly se zakopnutými míči nebo přímo zdržování ze strany domácích. Chápu, že chce každý vyhrát, ale nejsem si jistý, zda je tohle ta správná cesta zejména v dorostu, kde zase o tolik až nejde. Čeká nás dlouhá cesta, musíme být trpěliví a učit se vyhrávat. Pamatuji si, jak kluci ztratili v minulém roce na konci sezóny utkání, ve kterých vedli 3:0 a mám pocit, že to v hlavách stále někde je. Tohle musíme do příštích utkání odbourat.  Příští týden náš čeká na Alšovce Štěpánov - Chomoutov a já si přeji utkání lepší úrovně s příjemnějším výsledkem pro nás.
 
David Chuda
 


PU 11.08. 10:00 LIPNÍK U19 - 1. FCV U16 1:2 (0:2)
Góly branky Přerova DOLEŽAL, JAN ŠTĚPÁNEK

     Sestava 1. FCV: Vyňuchal, Václavíček, Vařecha, Boucník, Mlčoch, Štěpánek Dan, Martinec, Kytlica, Barták, Doležal, Štěpánek Jan, Obrtel, Hanečka, Dostál, Novák, Vybíral. Trenéři: Chuda, Huňka.

     Generálka na mistrovské utkání se v Lipníku zvrtla již před začátkem, když jsme viděli počet hráčů domácích. Když pak o poločase dva hráči museli odjet vypomáhat B týmu mužů, tak jsme vypomohli a dva hráče domácím půjčili. Ale pojďme hezky od začátku. Již od prvních minut jsme na hřišti dominovali a vytvářeli si spoustu šancí. Lipník jsme jasně přehrávali a balón jsme drželi především my. První branku po přihrávce Bartáka vstřelil Doležal, který se opřel do míče a jeho tvrdá rána skončila až za zády gólmana. I ve druhé brance měl prsty Barták, jehož střelu dorazil Honza Štěpánek - 0:2. Domácí byli stále víc otrávení vývojem zápasu a tak tempo upadalo, už upadlo úplně. Ve druhém poločase to byl festival zahozených šancí a špatně vyřešených přechodů do útoku a tak se i matně hrající domácí dostali k ohrožení naší brány a svou šanci využili - 1:2.
     Utkání nás bohužel vůbec neprověřilo. Byli jsme jasně lepší a je trochu ostudou, že konečný výsledek je pouze 1:2. Kluky jsem nutil do aktivní hry po celou dobu zápasu, brzdila nás ovšem velká spousta nepřesností. Již příští týden začínáme na ostro v Nových Sadech a tam to bude úplně jiná písnička. Musíme se obrnit trpělivostí, snažit se za každou cenu neustoupit od naší cesty a dál se pokoušet o aktivní a rychlý fotbal i když proti nám bude stát jakýkoliv soupeř.
     Cíle do sezóny jsou skromné. V prvé řadě odehrát soutěž se ctí, držet se své hry a i kdybychom náhodou dostávali ze začátku příděly, tak věřím, že na jaře už budeme konkurovat soupeřům i po silové stránce. Není ostudou prohrát v 15 letech souboj s 18 letým protihráčem. Ostudou by bylo, kdybychom ten souboj ani nesvedli a s tímto mottem půjdeme i do soutěže. Borci přeji Vám hodně štěstí a hlavně dobrou tréninkovou morálku. Pak věříme s trenérem Huňkou, že budeme úspěšní.

David ChudaPU 29.07. 10:00 BRODEK U19 - 1. FCV U16 3:1 (1:0)
Góly branka Přerova BUNDIL

     Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal - Vožda, Boucník, Mlčoch, Nezval, Kytlica, Caletka, Martinec, Obrtel, Krátký, Bundil, Vybíral, Mazaník. Trenéři: Chuda, Huňka.

     V prvním poločase jsme plnili taktické pokyny a hrál se vyrovnaný fotbal. Domácí byli důraznější a hrozili ze standardních situací. My jsme si vytvářeli šance po pěkných kombinacích. Na fotbal se dalo celkem dívat. Bohužel jsme inkasovali z rohové kopu a poločas jsme tak prohráli 0:1.
    Ve druhé půli jsme změnili rozestavení, soupeře jsme v rozmezí od 46. do 60. minuty zmáčkli, bohužel bez úspěchu. Poté se hra propadla úrovní někam, za co se hluboce stydím. O organizaci hry nemohla být řeč. Na hřišti se potulovala banda jednotlivců, kteří ani zdaleka nevypadali jako tým. Domácí po dalších dvou standardkách přidali další dva góly a za nás po rohovém kopu korigoval Bundil - 3:1.

      Pokud ještě někdy budu svědkem takto odevzdané půle, tak se mají chlapci na co těšit. Dokud jsme ještě chtěli hrát, tak bylo vidět, že fotbal hrát umíme. Čeká nás ovšem hodně práce na poli rychlosti, síly a vytrvalosti. Zde oproti starším soupeřům zaostáváme.

David Chuda