PU 06.03. 16:00 SIGMA OLOMOUC U15 - 1. FCV U16 ?:? (?:?)
Góly NEHLÁŠENO

PU 02.03. 14:00 SK HS KROMĚŘÍŽ U16 - 1. FCV U16 4:5 (1:3)
Góly branky 1. FCV: Caletka 2, Kytlica, Verbich, Štěpánek Jan
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal (41. Václavíček) - Obrtel, Dostál (60. Veselý), Veselý (41. Mlčoch) - Kuča Filip, Štěpánek Dan (70. Kocian Adam), Vybíral (20. Kytlica), Caletka, Kocian Adam (41. Švestka) - Verbich, Štěpánek Jan (63. Vencel). Trenéři: Chuda, Huňka.

V prvních 20 minutách se hrálo vyrovnané utkání, kdy nás soupeř potrestal z jedné ze svých šancí. Od 20. minuty jsme plně přebrali otěže utkání a překlopili jsme stav ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil Kytlica, který napodruhé využil přihrávky Dana Štěpánka. Poté Caletka ztrestal chybu v domácí rozehrávce. A na 1:3 opět po centru Dana Štěpánka zvyšoval Verbich. Domácí své šance nevyužili. Začátek druhé půle byl opět v naší režii a když Caletka připravil míč pro Honzu Štěpánka, tak byl stav již 1:4. Rukavici nasadil Kroměříži Caletka - 1:5. Bohužel v 60. minutě jsme přestali hrát a utkání jsme si sami zkomplikovali. Kroměříž převzala iniciativu a povedlo se ji snížit dokonce na 4:5. Těsný vedení jsme však už udrželi a připsali jsme si vítězství se silným soupeřem.

Do utkání jsme šli s dobrou taktikou, kterou jsme do 60. minuty skvěle plnili a odměnou nám bylo vysoké vedení 1:5. Závěr utkání mě ovšem opět utvrdil v tom, že jsme stále velice nevyzrálým mančaftem. Takový kolaps by nás v soutěži mohl stát důležité body. Do 60. minuty jsme předváděli fotbal, kterým bychom se rádi prezentovali. Již ve středu nás čeká vrchol přípravy a to utkání s Top mančaftem v ČR a to konkrétně se Sigmou Olomouc U15. Již teď se těším, až se potkáme s realitou. Doufám, že po zápase budeme odcházet ze hřiště s důstojným výsledkem.

David Chuda

PU 24.02. 12:00 1. HFK OLOMOUC U16 - 1. FCV U16 5:2 (2:1)
Góly branky 1. FCV: Kytlica, Štěpánek Jan.

Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Dostál, Obrtel, Vařecha, Otáhal, Martinec, Caletka, Štěpánek Dan, Kytlica, Štěpánek Jan, Kuča, Doležal, Verbich, Vybíral, Vencel. Trenér: Chuda

Na domluvené utkání mezi kategoriemi U16 se objevilo 8 starších hráčů soupeře. My naopak vzali 4 hráče ještě ze žákovské kategorie, aby si mohli vyzkoušet trochu jiný fotbal. Nakonec se jim to povedlo, i když asi trochu jinak, než si všichni představovali. V 1. poločase jsme byli horším týmem na hřišti. Nicméně se hrálo oboustranně nezáživné utkání plné chyb. Ty dvě největší dokázali domácí potrestat. Spíše to byly góly vlastní. Poté jsme se probrali, přebrali otěže a i když byla penalta na nás vytáhnutá mimo pokutové území, tak boží mlýny z podobné standardky o chvíli později mlely a Kytlica tak mohl snížit na 2:1.
     Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně a soupeře jsme zatlačili. Honza Štěpánek srovnal po rohovém kopu na 2:2 a vypadalo to s námi v ten moment velmi dobře. O chvíli později postupoval sám na bránu dvakrát po sobě Doležal, bohužel si neobul střelecké kopačky a tak přišel trest. Z ojedinělého brejku dali domácí na 3:2. O 30 vteřin později to již po naší hrubé chybě bylo 4:2. Krutou desetiminutovku završili domácí gólem na 5:2. Poté se hřiště změnilo v bojiště. Několik nechutných urážek a tvrdých zákroků vyústilo až v potyčku a utkání tak bylo předčasně ukončeno. Vrcholem všeho pak bylo pokračování situace v tunelu, kde se zbytečně jiskřilo až moc.

Po tomto zážitku již chápu kolegu Hoška a jeho zrušení PU proti tomuto soupeři. Fotbal byl dnes bohužel až na druhém místě. Tím ovšem nechci zamlčet to, že náš výkon byl 2/3 zápasu špatný. Věřím, že příští týden v Kroměříži to bude úplně jiné utkání.