12. 21.10. 10:00 1. FCV U16 - ZÁBŘEH U19 1:4 (1:2)
Góly 25. SEIDL vlastní - 24., 42., 90. JANÁK, 49. FAULHAMMER

Podrobnosti nedodány.

xx 15.10. 10:00 ČERNOVÍR U19 - 1. FCV U16 3:1 (1:0)
Góly VRBA, KOUDELKA, DOČKAL - SEHNÁLEK

V neděli jsme nastoupili k mistrovskému utkání na hřišti jasného favorita soutěže a lídra tabulky. V tomto utkání jsme předvedli hru dvou různých poločasů. Do první půle kluci nastoupili s hlavami dole a respektem, zcela odevzdaní, tak druhý poločas byl zcela jiný. V první půli nás soupeř k ničemu nepustil, byl lepší v držení míče a převyšoval nás i v osobních soubojích, tak nás držel svými výkony v brance David Bělka. Ke konci poločasu jsme přeci jen udělali chybu a ve 32. Minutě utkání jsme obdrželi branku a do šaten jsme odcházeli s jednobrankovým mankem.

Do druhé půle jsme se snažili kluky povzbudit a nabudit k větší bojovnosti, zejména, aby přidali na intenzitě v osobních soubojích v rámci pravidel, což kluci do puntíku splnili. Ostych a strach zanechali v šatně a na hřišti se začaly dít věci. Domácí hráči byli zcela zaskočeni takovým přístupem. Začali jsme vyhrávat osobní souboje a v 67. minutě utkání jsme vyrovnali po pěkné akci Tomáše Sehnálka a Jakuba Brauna, kdy střelcem branky byl Tomáš Sehnálek. Navíc to z naší strany nebylo vše. O několik minut později jsme měli další dvě příležitosti, ale své šance jsme nedokázali využít a navýšit vedení v utkání. Škoda sólového úniku Kuby Brauna, který v jasné brankové příležitosti nastřelil jen domácího brankáře. My jsme mohli vést o tři branky, ale jak už to bývá, jeden výpadek v koncentraci a domácí nezaslouženě vstřelili druhou branku v 72. minutě utkání. Kluci, ale bojovali dál, nevzdali to, ale bohužel v samotném závěru jsme nechali na hranici velkého vápna zpracovat centrovaný míč domácího hráče, který se otočil kolem stopera a střelil třetí a bohužel, rozhodující branku domácích. I když jsme i v tomto utkání nedokázali zvítězit, tak jsem přesvědčen, že si kluci sami sobě dokázali, že dokážou hrát i se staršími a fyzicky zdatnějšími kluky a když dají do fotbalu srdce a bojovnost tak se určitě výsledky dostaví.

Za předvedený výkon zejména ve druhém poločase musím klukům poděkovat a vysmeknout velkou pochvalu a obdiv. Nebudu hodnotit jednotlivce, protože na hřišti byl konečně kolektiv bojovníků a fotbalistů, kteří chtějí něco dokázat.

Trenér: Pavel HOŠEK

10. 07.10. 10:00 1. FCV U16 - NOVÉ SADY U19 2:6 (1:3)
Góly BRAUN, TICHAVSKÝ - KUTIL, SMRČEK, SCHWARZ, POŠUSTA, EPŠTEIN, HADA

9. 30.09. 10:00 ŠTERNBERK U19 - 1. FCV U16 2:2 (1:1)
Góly NA POKUTOVÉ KOPY 7:6, branky: ZACPAL 2 - BRAUN, SEHNÁLEK

Sestava nedodána.

V sobotu jsme zajížděli na hřiště Šternberku k utkání 9. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje. Utkání se hrálo na pěkné trávě, hlavního hřiště, kde se v současné době hraje MSD. Poprvé v průběhu samotné soutěže jsme dokázali zaskočit soupeře v úvodu utkání, kdy J. Nezval našel pěkným pasem za obranu J. Brauna, který ve 2. minutě utkání otevřel stav utkání na 1:0 pro naše barvy. Jenže to bylo z naší strany vše. Nesmyslně jsme přestali hrát, nedokázali jsme si přihrát dvě přihrávky po sobě, kazili jsme jednoduché přihrávky a dělali hrubé chyby. Někteří hráči začali hrát sami na sebe a o nějakém kolektivním výkonu vůbec nebyla řeč. Soupeř se tímto našim přístupem dostal do utkání a byla jen otázka času, kdy nás domácí potrestají. Přichází 42. minuta utkání, kdy domácí získali po naší chybě výhodu rohového kopu, který si srážíme vlastní brankou do naší branky a opět dostáváme branku do šatny.

O poločase bylo v v šatně hodně dusno, protože toto utkání jsem nechtěl v žádném případě ztratit a tak jsem musel kluky hodně pokárat. Kluci si dali říct a ve druhé půli se rapidně zlepšili a po pěkné akci a přihrávce T. Koryčana, uvolnil T. Sehnálka, který v 64. minutě utkání nám vrátil vedení v utkání. I tentokrát se domácí vzchopili, ale i když jsme byli pod tlakem, dokázali jsme odolávat téměř do konce utkání. Přichází 89. minuta utkání, domácí rozehrávali přímý kop, míč letí do našeho pokutového území, kde však žádný hráč nedokáže míč odhlavičkovat. K našemu neštěstí míč padá do pokutového území do míst, kde je T. Vojtěchovský, který se snaží míč uklidit do bezpečné vzdálenosti od naší branky, ale nešťastně si nakopne míč do vlastní ruky, což hlavní arbitr správně posoudí pokutovým kopem, kdy touto výhodou domácí nepohrdli a srovnali v samotném závěru na 2:2.

Utkání pokračuje pokutovými kopy, kdy jsou nakonec domácí tím šťastnějším mužstvem a získávají dva body. My jen bod, ale i tak je to první vlaštovka a doufám, že ne poslední. Je škoda, že jsme promarnili vývoj první půle, kdy jsme hráli opravdu špatně, naopak škoda opět závěru, protože stačilo jen málo a zisk tří bodů byl opravdu blízko.

Pavel HOŠEK (trenér)

1. 28.09. 16:00 1. FCV U16 - OLŠANY U19 0:0 (0:0)
Góly

8. 23.09. 10:00 1. FCV U16 - ČECHOVICE U19 1:6 (0:2)
Góly TICHAVSKÝ - MUCHA 2, HANDL, SKOUMAPL, SEDLÁK, HALOUZKA

V rámci 8. Kola Krajského přeboru, jsme přivítali v domácím prostředí mužstvo Sokola Čechovice. Tentokrát to kluci měli velice těžké, protože proti nim nastoupilo mužstvo dorazových dorostenců (většinou ročník 1999), kdy byl vidět jasný rozdíl nejen věkově, ale zejména fyzicky. Proti takovému soupeři nabudit kluky je opravdu velice těžké, zejména, i když kluci doposud ještě nevyhráli. Myslím si a jsem přesvědčen, že se nám to přeci jen podařilo, kluci zanechali počáteční obavy v šatně a k utkání se postavili se ctí a bojovností, kterou se prezentují zatím v každém utkání. Dokonce v počátku jsme se mohli po pěkném sólu M. Tichavského ujat vedení, ale i tentokrát jsme neměli štěstí a Mates trefil jen tyč. Soupeře jsme určitě zaskočili takovým vstupem do utkání, ale ve 13. A 16. Minutě utkání jsme udělali dvě hrubky a soupeř nás začal trestat. Stav utkání 2:0. Za tohoto stavu jsme odešli do šatny, kde jsem kluky povzbudil a snažil se jim vštípit do hlavy výhodu nepřízně počasí a těžkého terénu, kdy hráči Čechovic byli těžcí, neohrabaní. Této výhody jsme dokázali využít v 50. Minutě utkání a snížit M. Tichavským na 1:2. Branka kluky evidentně nabudila a dostali chuť hrát fotbal a dokonce jsme opět začali soupeře přehrávat. Navíc se do své první velké šance dostal T. Sehnálek, ale své sólo zakončil střelou do hostujícího brankáře. O několik minut později jsme udělali další chybu ve středu hřiště a soupeř nás trestal po třetí. I za toho stavu se kluci nezlomili a opět jsme dokázali zahrozit T. Sehnálkem, který tentokrát přestřelil v jasné šanci branku hostí. Tuto situaci Tomáš bohužel pro nás zopakoval ještě dvakrát. Hosté nám dokázali ke konci utkání nastřílet další tři branky. Je to škoda, že jsme nedokázali využít brankových příležitostí, protože konečný výsledek určitě neodpovídá vývoji utkání a byl by v konečném účtování zcela jiný.

Klukům musím poděkovat za statečný výkon, protože toto bylo asi nejtěžší utkání, které zatím absolvovali a zvládli to se ctí. Velmi kvalitní výkon navíc odvedli kluci s U 15 (Patrik Martinec a Michal Krátký) za což jim patří velký dík.

7. 17.09. 10:00 MOHELNICE U19 - 1. FCV U16 2:0 (2:0)
Góly ČANK, KUBÍČEK

6. 09.09. 10:00 1. FCV U16 - KONICE U19 1:2 (0:1)
Góly 49. BRAUN - 44. CETKOVSKÝ, 61. KŘESALA

5. 02.09. 10:00 1. FCV U16 B - 1. HFK OL. U16 B 0:2 (0:1)
Góly KROPÁČEK, ZAPLETAL

Rozhodčí Perutka - Zimčík, Staněk.

4. 27.08. 10:00 URČICE U19 - 1. FCV U16 4:2 (2:1)
Góly branky Přerova SEHNÁLEK, MOHAPL

Podrobnosti k utkání nedodány.

3. 19.08. 10:00 1. FCV U16 - CHVÁLKOVICE U19 3:4 (3:2)
Góly 26. BRAUN, 32. KORYČAN, 40. SEHNÁLEK - 4. a 76. KRIEG, 14. PRÁŠIL, 45. VRAJ

PU 12.08. 10:00 1. FCV U16 - 1. HFK OLOM. U16 1:2 (1:0)