Výsledky - hodnocení

2. 04.11. 10:00 1. FCV U16 - MOHELNICE U19 4:3 p (2:0)
Góly CALETKA 2, VOŽDA
     Sestava 1. FCV: Bělka, Vyňuchal, Mlčoch, Vařecha, Dostál, Vencel, Barták, Hanečka, Martinec, Kytlica, Caletka, Vožda, Doležal, Štěpánek J., Štěpánek D., Obrtel, Vybíral, Boucník. Trenér: Chuda. penalty proměnili: Kytlica, Štěpánek D., Štěpánek J., Martinec, Mlčoch

První poločas měl soupeř z Mohelnice více ze hry. Snažil se hrát hezký technický fotbal a naše nedostupování a dlouhé hřiště mu to dovolovalo. Své šance hosté ovšem nevyužili nebo si vylámali zuby na spolehlivém Bělkovi. My jsme si mnoho šancí nepřipravili, ale byli jsme až nečekaně produktivní. Caletka se ujal míče po chybné rozehrávce Mohelnice, rychlou kličkou na levou nohu si připravil palebnou pozici a prostřelil gólmana - 1:0. Druhý gól dal opět Caletka, který využil krásné průnikové přihrávky mezi střední obránce od Kytlici - 2:0. Přesto byl dojem z první půle takový zvláštní.

Jestliže v poločase prvním byl soupeř lepší, tak ve druhém už nás nepustil vůbec do ničeho. Předvedli jsme bojácnou hru plnou nepřesností a chyb. Po prostřídání se naše hra propadla ještě o několik pater níže a hosté na rozdíl od poločasu prvního trestali. V rozmezí od 53. do 61. vstřelili 3 branky a rázem otočili stav utkání - 2:3. Náš kolaps se podařilo zastavit až v 75. minutě, kdy jsme se rozhodli hrát vabank v rozestavení 3-4-3. Tato změna nás  konečně nakopla a začali jsme působit trochu aktivněji. Z ojedinělé šance pak po přihrávce Kytlici skóroval po úniku Vožda - 3:3. To otřáslo i sebevědomím Mohelnice a konečně se aspoň chvíli hrál vyrovnaný fotbal. Po zakončení Kytlici už jsme zvedali ruce nad hlavu, bohužel střela šla těsně vedle. Konečný výsledek 3:3 byl pro nás výsledkem ještě lichotivým. V penaltovém rozstřelu jsme tentokrát byli šťastnější a získali jsme tak extra bod navíc a k tomu příjemný pocit zakončení podzimu vítězstvím.

Poslední tři utkání nám herně vůbec nevyšly. Ještě před měsícem jsme na stejném hřišti drtili Jeseník 5:1, ale nyní jsme soupeři nestačili. Z tohoto pohledu je dnešní zisk 2 bodů nadstandartem. Je pro mě záhadou, že nám takhle na závěr sezóny odešla výkonnost. Budu si to muset vyhodnotit, aby se nám tohle na jaře nestalo. Kluky chválím, že i když nám to nešlo, tak bojovali o dobrý výsledek až do konce.

David Chuda

13. 28.10. 10:00 1. FCV U16 - VELKÉ LOSINY U19 1:4 (0:1)
Góly MLČOCH

1. FC Viktorie Přerov U16 - Velké Losiny U19 - 1:4 (0:1)

sestava 1. FCV: Václavíček, Vařecha, Dostál, Mlčoch, Hanečka, Boucník, Caletka, Štěpánek Dan, Štěpánek Jan, Doležal, Martinec, Vybíral, Vencel, Obrtel, Barták. Trenéři: Chuda, Huňka

Poslední celek tabulky přijel k zápasu pouze v 11 lidech. Navíc pozdě a místo rozcvičky stihl cigaretku. Začátek podle toho také vypadal. Měli jsme navrch, ale bohužel jsme neproměnili jasné gólové šance. Soupeř se začal osmělovat a postupně vystrkoval růžky. Z první vážnější akce pak udeřil - 0:1. Nám se nedařilo vůbec nic. Tolik ztrát a nepřesností. Podle mě jsme ani nebojovali a to mě mrzelo nejvíce. Druhý poločas pak byl totální zmar. Hosté si začali věřit a trestali nás z brejků. Nám chyběla kvalita a lídr, který by mužstvo dostal do zápasu. Konečný výsledek 1:4 je naší velkou ostudou.

Já osobně neumím moc prohrávat. Kluci mi tvrdí, že bojovali a chtěli vyhrát. Na hřišti to tak ale nevypadalo. Za dnešní prohru neseme zodpovědnost především my trenéři, jelikož jsme nedokázali mužstvo patřičně nabudit a dostat do zápasu. Chápu, že nemůžeme hrát celou sezónu jen dobře, ale dnešek byl jen pro silné povahy. Pozitivní je, že to je jen fotbal a už za týden se můžeme jen zlepšit, protože horší už to být nemůže.

David Chuda

12. 21.10. 10:00 ČECHOVICE U19 - 1. FCV U16 3:3 (P 4:3)
Góly SKLENÁŘ, HANDL, NAICIER - ŠTĚPÁNEK JAN 2, OBRTEL
     Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Vařecha, Dostál, Mlčoch, Martinec, Caletka, Štěpánek Dan, Obrtel, Vybíral, Krátký, Štěpánek Jan, Boucník, Vencel, Hanečka. Trenéři: Chuda, Huňka.

Když jsme po 10 minutách a dvou rohových kopech prohrávali 2:0, tak se mi v paměti vrátil nepříjemný pocit ze začátku sezóny, kdy jsme pravidelně inkasovali právě z rohových kopů. Ten ještě umocnil soupeřův jednoduchý fotbal a velmi špatné hřiště v Čechovicích, které nedávalo moc prostoru pro kombinaci. My jsme se bohužel přizpůsobili a místy to byla opravdu kopaná. Alespoň ta bojovnost nám zůstala z minulých utkání a ta nás popravdě řečeno dnes zachránila. Obrtelův centr si našel Honza Štěpánek a hlavou nás vrátil do hry 2:1. Poté jsme po chybě soupeře postupovali 3 na 1 a Honza Štěpánek trochu překvapivě napřáhl a po vzoru Thierry Henryho zatočil míč přes palec krásně do brány - 2:2. V období začátku druhé půle jsme hráli podle mých představ. Neubránění autu nás ovšem vrátilo zpět do reality - 3:2. Silou vůle jsme opět srovnali na 3:3, když Krátkého centr hlavou uklidil do brány Obrtel - 3:3. Na hřišti to hodně jiskřilo. My dělali až nepochopitelné hrubky v obraně, které jsme hasili na poslední chvíli. Byli jsme to ovšem my, kteří mohli 2 minuty před koncem strhnout vítězství na svou stranu. Bohužel jsme neproměnili 100% gólovou šanci a tak utkání skončilo remízou 3:3. O extra bod navíc jsme neúspěšně bojovali v penaltovém rozstřelu.

Dnes to bylo po fotbalové stránce jedno z našich horších vystoupení. Soupeř na nás byl výborně připraven a věděl přesně co na nás může platit. Takhle vypadá fotbal, kdy se bojuje o každý metr na hřišti. Nemůžeme se vymlouvat na kvalitu hřiště, měli bychom umět hrát všude. Těší mě, že jsme alespoň dřeli, když už nám to nešlo. Je pravda, že dnes nám chybělo spoustu hráčů, kteří by asi zasáhli do základní sestavy. Získali jsme tak alespoň bod ze hřiště, řekl bych, velmi motivovaného soupeře. Příští týden nás čekají Velké Losiny a pohled na tabulku naznačuje, že snad poprvé letos budeme v roli favorita. Jsem velmi zvědav, jestli k tomu kluci přistoupí správným směrem, protože tyto utkání mohou být po psychické stránce velmi náročné, pokud se něco podcení.

David Chuda

11. 14.10. 10:00 1. FCV U16 - JESENÍK U19 5:1 (3:1)
Góly ŠTĚPÁNEK JAN, ŠTĚPÁNEK DAN, CALETKA, TICHAVSKÝ, NOVÁK - BOUCHAL
Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Vařecha, Dostál, Novák, Barták, Caletka, Štěpánek Dan, Vožda, Tichavský, Štěpánek Jan, Krátký, Obrtel, Doležal, Vybíral, Vencel, Hanečka. Trenér: Chuda.
     Do utkání jsme vstoupili hrůzostrašně, když jsme úplně zbytečně nabídli soupeři penaltu, kterou Václavíček málem lapil, bohužel měl hráč hostů štěstí - 0:1. To nás ovšem nakoplo a odehráli jsme zatím nejlepší poločas pod mým vedením. Nápadité akce, vysoké nasazení, kolikrát jsem byl až mile překvapen kvalitou naší hry. Na 1:1 po krásné akci několika hráčů srovnal Honza Štěpánek, který důrazem dotlačil míč do brány. Do vedení nás o malou chvíli později po Tichavského centru poslal Caletka, který vymetl pavouky z šibenice - 2:1. No a aby toho nebylo málo, tak gólman hostů neudržel Caletkovu ránu a tentokrát druhý ze sourozeneckého dua Dan Štěpánek zvýšil na 3:1. Soupeř byl dost v šoku, takový průběh určitě nečekal.
     Ve druhém poločase se hra srovnala. Jeseník zařadil vyšší stupeň a ukázal, že jeho postavení na 2. místě tabulky není náhodné. Hrál se bojovný fotbal, my ovšem dnes byli výborní po taktické stránce a když už nás Jeseník překonal, tak Vyňuchal předvedl jistý zákrok. Nám střelecký prach nezvlhl. Tichavský ukázal krásnou individuální akci okořeněnou o přesnou střelu pod víko - 4:1. A těsně před koncem vybojoval Doležal míč pro Nováka, který nasadil hostům rukavici - 5:1.
     Momentálně máme formu jako hrom. Upřímně jsem nečekal, že budeme schopni týmům ze špice tabulky vůbec konkurovat, ale my je přehrajeme a ještě jim dáme 5 branek - to je fantazie. Hráči zahráli vysoký nadstandard a vyhráli naprosto zaslouženě. Za dnešek musím všechny opravdu pochválit. První poločas výborný, druhý poločas kontrolovaný takticky velmi vyspělý výkon. Hráče budu po celý týden nabádat k dobré práci v tréninkovém procesu a zkusíme navázat na naši sérii další týden v Čechovicích.

David Chuda

10. 07.10. 10:00 URČICE U19 - 1. FCV U16 0:1 (0:1)
Góly VOŽDA
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal, Václavíček - Dostál, Mlčoch, Boucník, Hošťálek, Štěpánek Dan, Vožda, Kytlica, Caletka, Krátký, Vybíral, Štěpánek Jan, Novák, Obrtel, Doležal, Barták, Hanečka, Vencel. Trenér: Chuda.
     Tréninkový proces se nám v týdnu moc nevydařil a tak jsem měl z utkání trochu obavy. Kluci dostali výstrahu, protože toto chování nebudu akceptovat a nemusí se nám to v příštích týdnech vyplatit. Nicméně v utkání jsme opět ukázali naši lepší tvář. V první půli jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si 5 čistých gólovek, ze kterých jsme proměnili pouze tu Voždovu, který využil přihrávky Caletky. Soupeř měl jedno zakončení, které zlikvidoval Vyňuchal. Poločasové skóre 0:1 tak bylo pro domácí ještě milosrdné. Obrázek hry vypadal stejně i ve druhém poločase, kde jsme si vytvářeli střelecké příležitosti, ale bohužel jsme vždy ztroskotali na brankáři Určič/Kralic. Když pak po faulu na Krátkého nevyužil pokutového kopu Mlčoch, tak se v poslední patnáctiminutovce nadechli domácí. Nutno podotknout, že jsme znervózněli a hloupými chybami jsme si koledovali. Naštěstí jsme to ubojovali a tak jsme opět zvítězili, tentokrát nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Dnes jsme byli lepší a měli jsme utkání rozhodnout mnohem dříve, chabé zakončení nás však drželo v pozoru až do konce. Přestože měli domácí k dispozici 12 starších dorostenců, tak jsme se jich nezalekli a utkání jsme po většinu času kontrolovali, což je pro mě příjemné zjištění. Vezeme se na vítězné vlně, když jsme z posledních 5 utkání čtyřikrát vyhráli. Už příští týden nás ovšem prověří Jeseník, který spadl z divize a hraje na špici naší soutěže. Proti tomuto soupeři můžeme jen překvapit a o to se také pokusíme. Za dnešek pochvala všem 19 zúčastněným.

David Chuda

9. 30.09. 10:00 1. FCV U16 - ŽELATOVICE U19 3:1 (0:1)
Góly branky Přerova BOUCNÍK, VYBÍRAL, MLČOCH z penalty

Sestava 1. FCV: Vyňuchal, Mlčoch, Vařecha, Boucník, Dostál, Novák, Barták, Caletka, Mohapl, Štěpánek J., Krátký, Obrtel, Hanečka, Kuča, Vybíral. Trenéři: Chuda, Huňka.

Derby s Želatovicemi bylo od začátku o vyrovnaném a bojovném utkání. Hosté si v první půli vytvořili více šancí než my. Jednu z nich dokázali proměnit Davidem Rychlíkem a šli tak do vedení. Kluky jsme o poločase nabádali, že nic není ztraceno a že musíme dál makat a bojovat.

Ve druhém poločase jsme přebrali otěže a heroickým výkonem utkání otočili. Nejprve po hezky rozehraném rohovém kopu Caletky s Mlčochem vyrovnal Boucník - 1:1. Poté jsme unikli Caletkou po levé straně, jeho prudký centr našel Kuču, ten ještě našel Vybírala a ten svým prvním gólem v dresu Viktorky překonal svého bratra v bráně Želatovic a tím nás dostal do vedení - 2:1. Když si pak Mohapl (kmenový hráč soupeře) udělal z bývalých spoluhráčů slalomové tyče a došel si pro penaltu, tak mohl dát Mlčoch razítko našemu vítězství - 3:1.

Někteří hráči dohrávali se sebezapřením, chytali nás křeče. Dali jsme do toho úplně všechno, stejně jako soupeř, který měl ve svém středu několik velmi šikovných hráčů. 3 body však dnes zůstaly v Přerově, za což jsme velice rádi. Trochu nečekaně tak již máme 9 bodů a ukazuje se, že naše tvrdá práce se začíná vyplácet možná i trochu dříve, než jsme všichni čekali. Jen tak dál borci.

David Chuda

1. 27.09. 16:00 HAŇOVICE U19 - 1. FCV U16 2:4 (2:2)
Góly OTAVA, DOSTÁL - KUČA 2, VOŽDA, ŠTĚPÁNEK JAN

Sestava Přerova: Vyňuchal, Boucník, Mlčoch, Vařecha, Dostál, Kuča, Caletka, Kytlica, Barták, Vybíral, Janský, Hanečka, Novák, Vožda, Krátký, Obrtel, Štěpánek J. Trenér: Chuda.

Semafor v Kokorách a především ucpaný obchvat Olomouce zapříčinil, že jsme přijeli 20 minut před utkáním a to bylo bohužel prvních 5 minut znát. Mohli jsme prohrávat o 3, prohrávali jsme naštěstí pouze o 1. Poté  jsme se zvedli a na hřišti jasně kralovali. Krátkého dobrou práci zúročil Vožda a vyrovnal na 1:1. Náš místy až drtivý tlak se nepodařilo proměňovat v góly. Výjimka potvrzující pravidlo byla Kučova krásná střela, kterou jsme se dostali do vedení 1:2. Místo abychom potom navýšili skóre, tak jsme po hloupé chybě inkasovali na 2:2. Poločas byl na šance tak 10:4 pro nás. Výsledek bohužel vyrovnaný.

Druhé dějství už nabídlo vyrovnanou partii. Domácí se zlepšili a nám trochu došla šťáva. Jenže skórovali jsme už jen my. A to rovnou dvakrát. Honza Štěpánek využil akce Kytlici s Caletkou a pojistku přidal Kuča, který vymetl pavouky z šibenice - 2:4.Celkový dojem z utkání je velmi dobrý.

Snažíme se o náročný fotbal. Zatím ho vydržíme vždy hrát pouze poločas. Pozitivní je, že i když se nám herně ve druhé půli moc nedařilo, tak jsme výsledek strhli na svou stranu. Kluci mě potěšili taky tím, jak moc chtěli vyhrát. Bylo to znát. Do derby s Želatovicemi tak můžeme jít se získaným sebevědomím.

David Chuda

8. 23.09. 10:00 ČERNOVÍR U19 - 1. FCV U16 4:1 (2:1)
Góly SPÁČIL, ŠIŠKA, HANUS, SVOBODA - KRÁTKÝ
     Sestava 1. FCV: Vyňuchal, Václavíček, Boucník, Mlčoch, Vařecha, Vožda, Štěpánek D., Barták, Mazur, Caletka, Krátký, Novák, Vybíral, Štěpánek J., Obrtel, Hanečka, Kytlica. Trenéři: Chuda, Huňka.

Černovír - obhájce titulu a lídr i letošní tabulky. Karty byly před utkáním rozdány jasně. My jsme mohli jen překvapit a to se nám dlouhou dobu dařilo. Soupeř měl v sestavě 9 starších dorostenců, přesto si myslím, že jsme neměli inkasovat dva góly v prvním poločase po rohových kopech. Mezi těmito trefami ovšem skóroval Krátký a Černovír byl velmi nervózní, protože hra byla vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Poločasový stav 2:1 nám dával naději na zvrat, zvláště když jsme dnes hráli velmi dobře.

V 60. minutě se po krásné akci dral do šance Mazur, domácí brankář však vytáhl super zákrok (jako již po několikáté dnes). Až do 80. minuty jsme měli soupeře na dostřel, ale hra nám bohužel upadala. Střídání nám dnes ovšem vůbec nepomohlo a hra vabank znamenala dva inkasované góly v závěru zápasu. Konečný stav 4:1.

S výsledkem spokojen nejsem, s výkonem docela ano. Hráči předvedli pěkný fotbal (hlavně v 1. poločase). Bohužel stále sbíráme zkušenosti a fyzická převaha domácích se naplno projevila. To nic nemění na tom, že branky jsme soupeři darovali. V příštím týdnu očekávám body z Haňovic a vyhecované derby s Želatovicemi.

David Chuda

xx 16.09. 10:00 1. FCV U16 - KONICE U19 1:0 (1:0)
Góly 26. MLČOCH penalta

Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal, Mlčoch, Dostál, Vařecha, Vožda, Štěpánek D., Barták, Caletka, Mohapl, Vybíral, Štěpánek J., Obrtel, Hanečka, Novák. Trenéři: Chuda, Huňka.

Začátek a vlastně vůbec celý první poločas se nám povedl náramně. Nápadité akce, až nečekaně vysoké tempo hry. Na hřišti jsme jasně dominovali. Jenže fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam máme tradičně problém. A tak jsme z 9 šancí v první půli proměnili pouze jedinou a to z penalty. Skóroval Mlčoch, který využil krásné akce, se kterou si hostující obrana neporadila. Od naší brány šel míč právě přes Mlčocha a Bartáka až na Voždu a ten byl zastaven jasným faulem - 1:0. Škoda, že další šance zůstaly nevyužity. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, tempo poněkud opadlo a na hřišti se bojovalo o každý metr. V závěru utkání hráli hosté vabank a nám se otevřel prostor pro brejky, které jsme bohužel nevyužili. Když pak Konice nepotrestala závar před naší bránou a Vařecha hasil požár na poslední chvíli taktickým faulem, mohli jsme se radovat z první výhry v dorosteneckém věku. Gratulace.

Už jsem měl strach, že budeme prohrávat do nekonečna. Od prvních vteřin však bylo vidět, že dnes nám to půjde. Kdybychom utkání rozhodli již v první půli, nikdo by se nemohl divit. Kluci ale asi raději brnkají na nervy až do konce. O to více si cením toho, že jsme to dnes dokázali a vyhráli jsme. V příštím týdnu nás čeká lídr soutěže a obhájce titulu Slovan Černovír. V Olomouci nemáme co ztratit a zkusíme navázat na dnešní dobrý výkon. Dnes chválím všechny hráče, protože v 1. půli už to připomínalo fotbal, který bychom chtěli praktikovat (rychlý, důrazný, nebojácný a kondičně velmi náročný).

David Chuda

xx 08.09. 13:00 HFK OLOM. U16 - 1. FCV U16 5:1 (3:0)
Góly branka Přerova JAN ŠTĚPÁNEK
     Sestava Přerov: Vyňuchal, Václavíček, Dostál, Mlčoch, Vařecha, Vožda, Štěpánek Dan, Barták, Martinec, Caletka, Novák, Obrtel, Štěpánek Jan, Verbich, Kuča Filip, Vybíral, Hanečka. Trenéři: Chuda, Huňka.

Utkání na HFK bylo jiné tím, že proti sobě nastoupily týmy, které vyšly minulý rok z žáků. Souboj 2003 tak měl býti vyrovnaným. KP dorostu je specifický, je na něj delegovaný pouze 1 rozhodčí. Jenže ten zapomněl a tak pískání zbylo na mě. Tudíž jsem kluky neřídil a zaujal jsem místo přímo vedle nich na hřišti. Ze začátku to vypadalo, že půjde o vyrovnané utkání. Bohužel jsme se místo na hraní soustředili na reklamování offsidu a tak nás domácí potrestali 1:0. Caletka pak hezkou hlavičkou bohužel pouze orazítkoval břevno a Novák místo střely do prázdné brány pouze centroval. Poté jsme podruhé propadli při bránění a rázem bylo 2:0. Tímto gólem se někteří naši hráči přestali snažit na 100%. Alespoň na mě to tak působilo. Mezitím přijel rozhodčí a já se vrátil zpět na lavečku. Do poločasu nám povzbuzení domácí přidali ještě třetí gól. Opravdu nerozumím, co mají někteří hráči v době utkání v hlavě. Přijde mi, že fotbal to rozhodně není. Roztěkanost, nedohrávání soubojů v pokutovém území. K čemu nám je, že hra vypadá relativně vyrovnaně, když v rozhodujících chvílich selžeme v zakončení nebo necháme hráče zakončovat bez jakéhokoliv ataku. Konečný výsledek 5:1 je možná krutý, avšak přesně ukázal, kdo chtěl vyhrát více.  Na rezervním hřišti HFK to nikdy nebylo o fotbale, ale o boji a ten jsme si vyhrát nezasloužili. Dnes jsem byl úplně potichu, kluky jsem nechal hrát partii podle sebe a to ze dvou důvodů: 1. Nebudu křičet a povzbuzovat hráče, kteří si přišli pouze zahrát (já chci vyhrát) 2. Chtěl jsem vidět, jak bude hra vypadat, když do toho nebudu zasahovat.

Přijde mi, že hrajeme pouze na dobře připravených hřištích normálních rozměrů. V momentě, kdy dostaneme branky, tak se sesypeme. Vstup do soutěže nám nevyšel, mě ovšem mnohem více zaráží přístup některých hráčů, kteří svým chováním niči snahu ostatních. Příští týden nás čeká soupeř z Konice a my musíme udělat všechno pro to, abychom konečně nasměrovali kormidlo na správnou stranu. Nehodlám se smířit s tím, že začneme vyhrávat až na jaře. Je to o hlavě, protože vím, že to v klucích někde schované je. Zatím to je ale velká bída.

David Chuda

3. 01.09. 10:00 ZÁBŘEH U19 - 1. FCV U16 3:2 (1:2)
Góly BALCÁREK 2, STŘÍŽ - KRÁTKÝ, BARTÁK

Sestava 1. FCV: Bělka, Vyňuchal - Boucník, Mlčoch, Vařecha, Dostál, Caletka, Vožda, Barták, Kytlica, Martinec, Obrtel, Hanečka, Krátký, Ondrouch, Štěpánek Dan, Štěpánek Jan.Trenéři: Chuda, Huňka.

K průběhu utkání se pro tentokrát nebudu vyjadřovat. To, co se ke mně doneslo po návratu z utkání je pro mě naprosto devastující. Zvažuji možnosti jak postupovat dál. Stydím se, že jsem součástí tohoto kolektivu.

David Chuda

4. 26.08. 10:00 1. FCV U16 - CHOMOUTOV U19 1:6 (0:5)
Góly VOŽDA - ODSTRČIL 3, SEDLÁČEK 2, KOUTNÍK

Sestava 1. FCV - Vyňuchal - Vožda, Mlčoch, Dostál, Vařecha - Barták, Krátký, Skopal - Caletka, Obrtel, Holouš. Střídali: Václavíček, Janský, Hanečka, Martinec . Trenéři: Chuda, Huňka.

Do utkání jsme šli s cílem předvést bojovný a nebojácný výkon. U všech míčů jsme ovšem byli pozdě a utkání jsme nezvládli po sérii hrubých systémových i individuálních chyb. Otevřít skóre mohl v 1. minutě po Holoušově centru Skopal, ve své šanci však nemířil přesně. A tak začal trestat soupeř, a to hned z protiútoku - 0:1. V 9. minutě se Chomoutov dostal do útoku podruhé a my naprosto bez obranné fáze - 0:2. Pak šel po krásné akci Krátkého s Bartákem sám na bránu Vožda. Nikým neatakován však šanci spálil. A tak ve 27. přidal hřebíček do rakve opět hostující útočník - 0:3. Poločas hrůzy dokonali hosté dalšími dvěma zásahy a do šaten se tak šlo za stavu 0:5. Nemá smysl se na nic vymlouvat, výsledek hovoří za vše a za výkon hráčů jsem se styděl. Jestli takhle vypadá snaha a um hráčů trénujících 5x 2 hodiny týdně, tak je asi něco špatně.

Ve druhém poločase hosté polevili a taky už do brány nespadl každý centr nebo střela. Přesto jsme opět v 62. inkasovali. Skóre dokázal korigovat Krátký, který příkladně využil dlouhý míč od Václavíčka - 6:1. Do konce zápasu se pak naše snaha snížit skóre rozbíjela o velké technické nedostatky a špatné taktické řešení situací.

Nemůžu jít do mistrovského utkání s tím, že ho odmakám na 90%. To prostě nestačí. Výkon na hraně svých možností bude pro kluky znamenat, že se mohou starším soupeřům vyrovnat. Obrovské taktické chyby bych chápal, kdybychom si neříkali, co máme dělat. Připadám si, že kluci zatím fotbal berou jako kroužek. Na tento přístup nejsem zvyklý a nehodlám ho akceptovat. Čeká nás hodně práce.

David Chuda

3. 18.08. 12:30 NOVÉ SADY U19 - 1. FCV U16 2:1 (1:0)
Góly 27. SMRČEK, 91. PYTLÍČEK - 80. DOSTÁL
     Sestava 1. FCV: Václavíček, Bělka - Vařecha, Boucník, Mlčoch, Dostál, Vožda, Holouš - Barták, Kytlica, Martinec, Hanečka - Štěpánek Jan, Obrtel, Caletka, Nezval, Krátký. Trenéři: Chuda, Huňka.

Soupeř byl oslaben o své nejlepší hráče, kteří pomáhají v mužské divizi. Na hřišti to bylo znát, od začátku jsme měli větší chuť hrát. Na míči jsme soupeře převyšovali a vytvářeli jsme si střelecké příležitosti. Po gólu volala hlavně Boucníkova hlavička, kterou domácí brankář skvěle zlikvidoval. Ve 25. minutě jsme prohráli tři souboje v řadě a následoval přímý kop z nějakých 27 metrů. Bohužel jsme po střele domácího obránce inkasovali - 1:0. Od té doby se hra více vyrovnala a soupeř zjistil, že by mohl uhrát i nějaké body a začal si věřit. Do poločasu se již skóre nezměnilo. Hra postrádala tempo i kvalitu.

Ve druhém poločase jsme soupeře zmáčkli. Vytvářeli jsme si spoustu šancí a domácí téměř vůbec nevylezli z vlastní poloviny. Přesto musel Bělka vytáhnout skvělý zákrok po ojedinělé šanci Nových Sadů. U nás pálili šance Krátký, Caletka, Nezval, Vožda i Martinec. Až v 80. minutě se po levé straně uvolnil Holouš a pěkným centrem vybídl ke srovnání stavu Dostála - 1:1. Domácí neměli zájem hrát, celý druhý poločas spoléhali, že ukopou alespoň remízu. Dali jsme i gól, nicméně domácí asistent zvedl praporek a signalizoval, že míč již byl za čárou. Když už to vypadalo na remízu a penalty, dostali se novosadští v nastaveném čase ke standardní situaci z poloviny hřiště. Jak to dopadlo si můžete domyslet..... 2:1. Přijde mi jakoby na náš klub dopadlo nějaké prokletí. Z poslední akce takhle prohrát utkání, ve kterém jsme byli lepší je prostě obrovská smůla.

Kluků je mi líto. Upřímně dnes jsme to nezvládli v hlavě. Soupeř byl více než hratelný a tyto body nám budou určitě chybět. Chlapci chtěli, bylo to vidět i na velké radosti po vyrovnávací brance, bohužel fotbalový bůh se naklonil více k Olomouci. Jsem mírně rozčarován z průběhu utkání, spíše se nehrálo. Pořád nějaké kouskování, fotbal nezáživný. Zranění se střídaly se zakopnutými míči nebo přímo zdržování ze strany domácích. Chápu, že chce každý vyhrát, ale nejsem si jistý, zda je tohle ta správná cesta zejména v dorostu, kde zase o tolik až nejde. Čeká nás dlouhá cesta, musíme být trpěliví a učit se vyhrávat. Pamatuji si, jak kluci ztratili v minulém roce na konci sezóny utkání, ve kterých vedli 3:0 a mám pocit, že to v hlavách stále někde je. Tohle musíme do příštích utkání odbourat.  Příští týden náš čeká na Alšovce Štěpánov - Chomoutov a já si přeji utkání lepší úrovně s příjemnějším výsledkem pro nás.

David Chuda

PU 11.08. 10:00 LIPNÍK U19 - 1. FCV U16 1:2 (0:2)
Góly branky Přerova DOLEŽAL, JAN ŠTĚPÁNEK

Sestava 1. FCV: Vyňuchal, Václavíček, Vařecha, Boucník, Mlčoch, Štěpánek Dan, Martinec, Kytlica, Barták, Doležal, Štěpánek Jan, Obrtel, Hanečka, Dostál, Novák, Vybíral. Trenéři: Chuda, Huňka.

Generálka na mistrovské utkání se v Lipníku zvrtla již před začátkem, když jsme viděli počet hráčů domácích. Když pak o poločase dva hráči museli odjet vypomáhat B týmu mužů, tak jsme vypomohli a dva hráče domácím půjčili. Ale pojďme hezky od začátku. Již od prvních minut jsme na hřišti dominovali a vytvářeli si spoustu šancí. Lipník jsme jasně přehrávali a balón jsme drželi především my. První branku po přihrávce Bartáka vstřelil Doležal, který se opřel do míče a jeho tvrdá rána skončila až za zády gólmana. I ve druhé brance měl prsty Barták, jehož střelu dorazil Honza Štěpánek - 0:2. Domácí byli stále víc otrávení vývojem zápasu a tak tempo upadalo, už upadlo úplně. Ve druhém poločase to byl festival zahozených šancí a špatně vyřešených přechodů do útoku a tak se i matně hrající domácí dostali k ohrožení naší brány a svou šanci využili - 1:2.
     Utkání nás bohužel vůbec neprověřilo. Byli jsme jasně lepší a je trochu ostudou, že konečný výsledek je pouze 1:2. Kluky jsem nutil do aktivní hry po celou dobu zápasu, brzdila nás ovšem velká spousta nepřesností. Již příští týden začínáme na ostro v Nových Sadech a tam to bude úplně jiná písnička. Musíme se obrnit trpělivostí, snažit se za každou cenu neustoupit od naší cesty a dál se pokoušet o aktivní a rychlý fotbal i když proti nám bude stát jakýkoliv soupeř.
     Cíle do sezóny jsou skromné. V prvé řadě odehrát soutěž se ctí, držet se své hry a i kdybychom náhodou dostávali ze začátku příděly, tak věřím, že na jaře už budeme konkurovat soupeřům i po silové stránce. Není ostudou prohrát v 15 letech souboj s 18 letým protihráčem. Ostudou by bylo, kdybychom ten souboj ani nesvedli a s tímto mottem půjdeme i do soutěže. Borci přeji Vám hodně štěstí a hlavně dobrou tréninkovou morálku. Pak věříme s trenérem Huňkou, že budeme úspěšní.

David Chuda

PU 29.07. 10:00 BRODEK U19 - 1. FCV U16 3:1 (1:0)
Góly branka Přerova BUNDIL

Sestava 1. FCV: Václavíček, Vyňuchal - Vožda, Boucník, Mlčoch, Nezval, Kytlica, Caletka, Martinec, Obrtel, Krátký, Bundil, Vybíral, Mazaník. Trenéři: Chuda, Huňka.

V prvním poločase jsme plnili taktické pokyny a hrál se vyrovnaný fotbal. Domácí byli důraznější a hrozili ze standardních situací. My jsme si vytvářeli šance po pěkných kombinacích. Na fotbal se dalo celkem dívat. Bohužel jsme inkasovali z rohové kopu a poločas jsme tak prohráli 0:1.
    Ve druhé půli jsme změnili rozestavení, soupeře jsme v rozmezí od 46. do 60. minuty zmáčkli, bohužel bez úspěchu. Poté se hra propadla úrovní někam, za co se hluboce stydím. O organizaci hry nemohla být řeč. Na hřišti se potulovala banda jednotlivců, kteří ani zdaleka nevypadali jako tým. Domácí po dalších dvou standardkách přidali další dva góly a za nás po rohovém kopu korigoval Bundil - 3:1.

Pokud ještě někdy budu svědkem takto odevzdané půle, tak se mají chlapci na co těšit. Dokud jsme ještě chtěli hrát, tak bylo vidět, že fotbal hrát umíme. Čeká nás ovšem hodně práce na poli rychlosti, síly a vytrvalosti. Zde oproti starším soupeřům zaostáváme.