Výsledky - hodnocení

2. 12.08. 17:00 BOHUMÍN - 1. FCV 5:1 (1:0)
Góly 26. Hanus M., 49. Halaška, 65. Lišaník, 82. Padych, 83. Latocha - 71. Bubeník
     Sestava Bohumín: Švrčina - Sittek, Poštulka, Košťál, Šiška (68. Baculák) - Leibl, Halaška, Hanus Fr., Ferenc (46. Padych) - Latocha, Hanus M. (60. Lišaník). Trenér: Špička Martin
     Sestava Přerov: Bělík - Koplík, Omelka, Václavíček, Bubeník - Horák (74. Macháček), Koller, Rybka (63. Chuda), Zimčík, Dostál (78. Vajda) - Blažkovský. Trenéři: Bogdaň Petr, Holouš Břetislav

Rozhodčí: Volek Stanislav, Kovářčík Dominik, Mikulášek Adam, DÚ: Kubíček Jaroslav. ŽK: Sittek - Koplík, Omelka, Koller, Zimčík

Na půdě desátého celku uplynulé sezóny, Bosporu Bohumín, jsme se chtěli pokusit, i přes absenci hlavního trenéra, odčinit neúspěch z domácího utkání. Začátek naznačoval, že by to nemuselo být nereálné. Opak byl však pravdou.
     První čtvrt hodina nabídla divákům vyrovnaný boj a dvě šance na každé straně. Po ní však přišla série čtyř standartních situací pro domácí tým, jež nás dostaly pod tlak a z té poslední přišel i první gól utkání. Ve 25. minutě zahrával soupeř přímý kop, Fr. Hanus zakroutil míč na zadní tyč, kde ho jeho bratr Martin uklidil hlavou do naší brány. Od té doby byli domácí mírně lepším týmem. Z naší strany stojí za zmínku pouze střela Blažkovského, kterou kryl Švrčina. V závěru pak při nás stálo štěští, když gólman Bělík zlikvidoval brejk bohumínského útočníka.
     Co se soupeři nepovedlo na konci první půle, si vynahradil na začátku té druhé. Nám se vstup do této části hry vůbec nepovedl. Ve 49. minutě přišla tečovaná střela Halašky a byl z toho vlastní gól na 2:0. Pro bolesti hlavy musel v 63. minutě odstoupit Rybka. Záložní řada se tak smrskla na čtyři hráče a střídající D. Chuda se postavil na hrot. Chtěli jsme tlačit více před bránu domácích a být tam ve více lidech. Bohužel pro nás, to už za dvě minuty bylo 3:0. Bubeník ztratil míč a protiútok do otevřené obrany zakončil gólem Lišaník. V 70. minutě Bubeník svou chybu napravil, když si naskočil na roh Horáka a hlavou snížil na 3:1. Další dvě střídání byla pokus o zázrak, ovšem tvrdě jsme za to zaplatili. Domácím jsme úplně otevřeli střed hřiště a ti nás trestali. Některé šance zůstaly neproměněné, ale v 80. minutě přišla přísná penalta za ruku Zimčíka, který si ve zdi chránil obličej a bylo to 4:1. Jejím exekutorem byl Padych. Hned za dvě minuty jsme nechali naši obranu opět na holičkách a soupeř uzavřel účet utkání na konečných 5:1 zásluhou Latochy. V samotném závěru totiž ještě gólovou hlavičku Koplíka zázračně vyrazil domácí gólman Švrčina.
     „Co k tomu říci? První poločas nebyl z naší strany špatný, škoda branky ze standartní situace. Jenže pořád to bylo hratelné a vyrovnané utkání. Ovšem co jsme předvedli ve druhém poločase, bylo místy nedůstojné této soutěže. Někteří hráči by se měli zamyslet nad tím, jak má vypadat výkon plný nasazení a bojovnosti, když už to kulhá po té fotbalové stránce. Snad tuto blamáž hodíme všichni hned za hlavu a budeme se soustředit na další utkání. Určitě nikdo nechceme opakovat situaci z loňského podzimu. V divizi by se nám to nemuselo vyplatit.“

Břetislav Holouš

1. 04.08. 17:00 1. FCV - SLAVIČÍN 0:1 (0:0)
Góly 65. ŽŮREK JAKUB
     Sestava Přerov: Bělík - Koplík, Omelka, Václavíček, Zimčík - Blažkovský (84. Krejčíř), Bogdaň, Rybka (75. Macháček), Horák - D. Chuda (46. Bubeník), Koller. Připraveni: Surovec, Vajda. Trenér: Richard Švehlík.
     Sestava Slavičín: Vypušťák - Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka - Zvoníček, P. Švach, Školník (90. Horáček), Goňa (59. Žůrek), Kalus - Vaculík (91. Salajka. Trenér: Petr Slončík
     Rozhodčí: Tomáš Řezníček - Radim Svoboda, Lukáš Hubený. DS: Pavel Sedláček. ŽK: 86. Bogdaň. 132 diváci.

K prvnímu zápasu po roční absenci v divizi jsme nastoupili proti zkušenému týmu Slavičína. Od počátku utkání byli hosté lepším týmem na hřišti, dobře kombinovali, byli u všeho o krok dříve a dostávali se do střeleckých příležitostí. Již dvě minuty po výkopu nastřelili levou tyč brány Přerova, v 8. minutě jejich další pokus vytěsnil Petr Bělík na pravou tyč a v minutě patnácté skončil přetažený centr na břevně brankové konstrukce gólmana domácích. My jsme se dostávali dopředu s obtížemi, jelikož byl soupeř prostě lepší. Ve 44. minutě se ovšem ocitl ve stoprocentní šanci David Chuda, ale přízemní střelou z šesti metrů nastřelil pouze do nohou gólmana Vypušťáka.
     Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, zesílili jsme střed hřiště a hra se tím vyrovnala. V další naší šanci mířil Martin Koller těsně vedle levé tyče brány Slavičína a dobře zahraný trestný kop Michala Zimčíka zlikvidoval gólman hostí Vypušťák. Hosté byli nadále nebezpeční a dočkali se úvodní branky v 65. minutě. Přetažený centr na zadní tyč vrátil hlavou před naši bránu jeden z jejich hráčů a nekrytý střídající útočník Žůrek skóroval nekompromisním volejem na 0:1. Poté jsme hru otevřeli, ale vyloženou šanci jsme si vytvořit nedokázali. naopak hosté hrozili z rychlých brejků při nichž nás podržel dobrými zákroky Petr Bělík.

Hodnocení trenéra: "S výkonem v prvním poločase jsem nebyl spokojen, rozdíl ve hře mezi oběma týmy byl markantní a nás podržela ve hře o úspěšný výsledek pořádná dávka paní Štěstěny. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale nedokázali jsme si pohlídat standardní situaci soupeře, který naši nedůslednost potrestal. V závěru jsme si chtěli vytvořit tlak zjednodušením hry, ale dobře hrající Slavičín si jednogólový náskok pohlídal. Jeho vítězství tak bylo zasloužené. My se budeme muset zlepšit a hrát aktivně po celou dobu utkání."

Richard Švehlík

MOL 29.07. 17:00 FK KOZLOVICE - 1. FCV PŘEROV 2:0 (0:0)
Góly 52. NEKUDA, 65. PŘIKRYL
     Sestava Kozlovice: Kadlec - Střelec, Král, Řehák, Filip Přikryl - Štěpán Přikryl, Mazouch, Pavelka (46. Dostál), Chudoba (56. Vogl) - Nekuda, Galetka (70. Heger). Trenéři: Matějka Roman, Nekuda Milan.
      Sestava Přerov: Surovec - Koplík, Omelka, Václavíček, Zimčík (73. Krejčíř) - Blažkovský, Bielko (36. Rybka), Bogdaň (73. Macháček), Horák - David Chuda, Koller. Připraveni: Bělík, Tomáš Chuda. Trenér: Švehlík Richard. Vedoucí mužstva: Kabelík Mojmír.
     Rozhodčí: Tomanec Josef - Drozdy Luboš, Galář Jakub. ŽK: Filip Přikryl, Pavelka - Zimčík, Blažkovský, Bogdaň. ČK: 68. Filip Přikryl. 560 diváků.
     Do zápasu předkola MOL cupu jsme před velmi slušnou návštěvou nastupovali s cílem pokusit se postoupit do 1. kola přes silný tým domácích, kteří byli před tímto kláním větším favoritem na výhru. Kozli si vytvořili již od počátku utkání mírnou převahu, která přinesla zisk standardních situací, ale dobře hrající defenzíva Přerova je do vyložených šancí nepustila. Za zmínku stojí únik Štěpána Přikryla, jehož střela s přispěním gólmana Adama Surovce mířila pouze do boční sítě a také pumelice Chudoby, která těsně minula bránu Viktorie. Poté neuspěl po standardní situaci ani Martin Král, jehož střela hlavou našla náruč připraveného Surovce. Přerov se do vyložených šancí nedostal, jelikož jeho hráči nedokázali kvalitně dohrát některá rodící se přečíslení. Tudíž se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.
     Druhý poločas začal podobně jako první mírným tlakem Kozlů, ale na rozdíl od prvního dokázali v 52. minutě skórovat. V rohu hřiště ztratil míč zbytečně Tomáš Blažkovský a v souboji jej odehrál do zámezí. Následoval dlouhý aut, nešťastné odvrácení míče Ondřejem Václavíčkem na nohu útočníka domácích Nekudy, pro kterého nebyl problém vstřelit vedoucí gól na 1:0. V 55. minutě mířil Galetka ve svojí šanci mimo tyče brány Přerova. Poté se začali osmělovat i hráči hostí, ale nepřesnostmi či špatným zahráváním standardních situací si střelecké příležitosti nedokázali vypracovat. V 65. minutě po standardce Přerova podnikli domácí rychlý protiútok, který ještě hráči hostí zastavili na polovině hřiště. Následovala však rychlá rozehrávka a po křídelní akci a následné přihrávce pod sebe zvýšil umístěnou střelou Štěpán Přikryl na 2:0. O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto, i když Viktorce vysvitla šance na zdramatizování souboje po vyloučení Filipa Přikryla v 68. minutě, který musel hřiště opustit po dvou ŽK. Kozli závěr zahráli zkušeně, přerovští se dostali pouze dvakrát do střeleckých zakončení. V 80. minutě pronikl před pokutové území Martin Koller, kterého na poslední chvíli zastavili faulem stopeři domácích. Jeho následný přímý kop z hranice pokutového území nadvakrát zneškodnil gólman Kadlec. Druhá šance Přerova přišla v 87. minutě po rohovém kopu Petra Horáka. Střela z hlavy Víti Koplíka mířila však pouze nad břevno brány Kozlovic. Utkání tak skončilo výhrou domácího celku.
     Hodnocení trenéra: Kozlovice jsem viděl ve středu v přátelském zápase proti Kroměříži, ve kterém podali nadstandardní výkon a zvítězili 3:2. Byl jsem si vědom jejich síly a tak jsme tomu trochu přizpůsobili taktiku. Hráli jsme z bloku s přechodem do rychlého protiútoku. S defenzívou jsem byl zejména v prvním poločase spokojen, ale nedokázali jsme zvládnout přechodovou fázi a tak jsme nebyli nebezpeční. Hráči Kozlovic byli lepší především v křídelních prostorech a odtud nám hrozilo nebezpečí. Ve druhém poločase jsme chtěli nadále hrát  ze zabezpečené obrany, ale zároveň zapojovat více hráčů do protiútoku. Zápas rozhodla situace z 52. minuty, kdy udělal nešťastnou chybu náš nejlepší hráč Ondra Václavíček a soupeř nás potrestal. Poté si vývoj zápasu domácí pohlídali a zaslouženě zvítězili. Nezbývá, než jim k postupu pogratulovat. My budeme muset zlepšit hru v ofenzívě, zejména přechodovou fázi a navyknout si na vyšší rychlost hry a rychlejší řešení herních situací.

PU 24.07. 17:00 TJ SOKOL ÚSTÍ - 1. FCV PŘEROV 1:3 (1:2)
Góly 30. SMÍTAL - 35., 42. a 80.BLAŽKOVSKÝ
     Sestava: Surovec - Koplík, Omelka, Václavíček, Zimčík (46. Krejčíř) - Blažkovský, Bielko, Bogdaň (46. Rybka), Horák - Koller (46. Vajda), David Chuda (46. Dostál). Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.
     Rozhodčí: Kulička. 60 diváků.
     Do zápasu v Ústí jsme již nastoupili i s Ondrou Václavíčkem a jeho přítomnost na hřišti byla z hlediska stoupající tendence výkonnosti spoluhráčů znát. V bráně dobře zachytal mladý Adam Surovec, musím však pochválit všechny hráče, kteří v tomto zápase nastoupili za bojovný, takticky velmi dobrý výkon. Nade všemi se zaskvěl hattrickem Tomáš Blažkovský, který zápas odehrál s obrovskou chutí a dokázal, že góly střílet umí. Navíc ještě nastřelil v 9. minutě tyč domácí brány. I soupeř měl několik příležitostí k dalšímu skórování, ale jeho hráči mířili buď vedle nebo je vychytal gólman Surovec. Výsledkem jsme si spravili náladu a již se všichni těšíme na nedělní derby v Kozlovicích, kam bych chtěl touto formou pozvat příznivce přerovského fotbalu.

PU 20.07. 17:30 1. FCV PŘEROV - FK BYSTŘICE p. H. 1:1 (0:0)
Góly 78. VAJDA - 55. BERKY z penalty
Sestava Přerov 1. poločas: Surovec - Koplík, Omelka, Bogdaň, Kocian - Masný, Bielko, Zimčík, Horák - Koller, Blažkovský.
Sestava Přerov 2. poločas: Bělík - Koplík, Omelka, Bogdaň, Koutný (70. Pěček) - Masný (65. Blažkovský), Rybka, Kocian (65. Zimčík), Vajda - D. Chuda, Horák. Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.
Rozhodčí: Pospíšil Pavel - Vybíral, Karabina. 50 diváků.
     Dnes jsme chtěli odčinit drtivou prohru z prvního utkání s Hulínem, ale Bystřici jsme porazit nedokázali. Naší hře chybí zatím lehkost a i když jsme si několik příležitostí ke skórování vytvořili, gól jsme vstřelili až v 78. minutě Lukášem Vajdou po akci Petra Bogdaně. První poločas skončil bez branek a ve druhém se hosté ujali vedení z penalty, kterou po faulu Petra Bogdaně s přehledem proměnil Berky. Poté mohli zápas rozhodnout ve svůj prospěch, ale tutovou šanci neproměnili. V závěru zápasu jsme si vytvořili převahu a alespoň vyrovnali na konečných 1:1. Nepodali jsme očekávaný výkon, neustále máme na čem pracovat, abychom mohli být spokojenější.

PU 18.07. 17:30 1. FCV PŘEROV - SK HULÍN 0:6 (0:4)
Góly ŠROM 2, KARMAZÍN 2, BAHOUNEK, GALUS
Sestava Přerov 1. poločas: Bělík - Koplík, Omelka, Bogdaň, Koutný - Blažkovský, Bielko, Rybka, Zimčík - Koller, D. Chuda.
Sestava Přerov 2. poločas: Surovec - Masný, Janalík, Krejčíř, Zimčík (75. Koutný) - Blažkovský, Bielko (70. Omelka), Kocian, Vajda, T. Chuda - Koller. Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík
Sestava Hulín 1. poločas: Machalický - Galus, Škubník, Zlámal, Horák - Oulehla, Koláčný, Bahounek, Šrom - Pospíšil, Ondřejka.
Sestava Hulín 2. poločas: Ungr - Michálek, Škubník, Josl, Oulehla - Rožek, Bahounek, Dvořáček, Tureček - Uličný, Karmazín. Trenér: Lehkoživ.
Rozhodčí: Pospíšil Pavel - Hausnerová, Vilímek. 70 diváků.

Do utkání s třetiligovým Hulínem jsme nastoupili z plné přípravy bez několika hráčů základního kádru, kteří se nemohli zúčastnit z důvodu zranění či dovolených. Proti soupeři, který odehrál v přípravě již svůj třetí zápas jsme od začátku zaostávali v rychlosti a technické kvalitě řešení herních situací. Hosté se častěji dostávali na dostřel naší brány, ale ve svých úvodních šancích neuspěli. I my jsme měli v prvním poločase několik gólovek, ale Tomáš Blažkovský, Martin Koller, David chuda či Vít Koplík na gólmana Machalického neuspěli. O výsledku se prakticky rozhodlo v rozmezí mezi 31. a 36. minutou, kdy jsme po chybách v defenzívě inkasovali tři góly a ve 43. minutě přidali hulínští střelou ze střední vzdálenosti gól čtvrtý.
      Do druhého poločasu jsme nastoupili s mladými hráči s cílem zastavit gólostroj soupeře a pokusit se vývoj utkání alespoň zkorigovat. Soupeř již nebyl tak hladový a naši kluci hráli solidně z hlediska organizace hry v defenzívě. Dopředu jsme se tak často jako v prvním poločase nedostávali, ale měli jsme dvě tutovky, které bohužel Tomáš Chuda ani Martin Koller nevyužili. V rozmezí mezi 81. a 82. minutou využil soupeř našich zaváhání a zvýšil na konečných 0:6 Karmazínem.
     Soupeř byl po všech sránkách lepším týmem, byly však fáze hry, kdy náš výkon nebyl až tak špatný, jan nasvědčuje výsledek. Musíme se vyvarovat školáckých chyb v rozehrávce, zlepšit hru v defenzívě a být produktivnější v koncovce. Věřím, že po dnešním nepodařeném zápase se semkneme a v pátečním zápase s Bystřicí pod Hostýnem předvedeme lepší výkon a budeme úspěšní.

PU 23.06. 17:00 TJ UNION LOVĚŠICE - 1. FC VIKTORIE PŘEROV 1:9 (0:4)
Góly Blažkovský 2, Koller 2, Mazur 2, Bielko, Rybka, Dohnálek
Sestava 1. FCV: Koudelka - Koplík, Rybka, Kocian, Masný - Blažkovský, Bielko, Koller, Zdeněk Dostál - David Chuda, Mazur. Střídali: Pěček, Dohnálek. Trenér: Švehlík.
V Lověšicích jsme nastoupili v rámci výročí oslav 90. let fotbalu proti vítězi okresní soutěže v sestavě poskládané z mužů a z úspěšných hráčů mladšího dorostu ročníku 2001. Důvodem absence hráčů z kádru mužů byly začínající dovolené. Na poslední chvíli poskládaný tým se však prezentoval velmi solidním výkonem a především díky rychlosti a dravosti nedal domácím šanci na lepší výsledek.