Výsledky - hodnocení

PU 10.02. 15:00 LIPNÍK - 1. FCV 5:5 (3:0)
Góly 26. penalta a 28. KOVAŘÍK, 43. a 82. ZAVADIL, 74. MACHALA - 49., 70. a 77. BLAŽKOVSKÝ, 65. MALENDA, 87. LÁTAL

Sestava Přerova: Bělík (46. Pěček) - Hrabal, Bogdaň, Václavíček, Koutný - Látal, Bielko (46. Tomek), Kytlica (46. Malenda), Horák - Koplík, Blažkovský.
     50 diváků.

K utkání jsme opět odcestovali kvůli různým absencím bez několika hráčů kádru pro zimní přípravu. V prvním poločase jsme podali slabý výkon a dobře hrající domácí tým nás po našich hrubých chybách trestal z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě fauloval v pokutovém území Koutný a Kovařík z penalty skóroval na 1:0. O dvě minuty později zvýšil tentýž hráč na 2:0 a ve 43. minutě stanovil skóre 1. poločasu na 3:0 po rychlém protiútoku Kovařík. Ve druhém poločase jsme protočili sestavu, hráči zvýšili nasazení a konečně jsme domácí tým začali dostávat pod tlak. Ve 49. minutě snížil Blažkovský na 3:1, v 65. minutě Malenda po centru Látala skóroval na 3:2. V 70. minutě srovnal skóre Blažovský na 3:3 a vypadalo to na definitivní obrat zápasu. Ale v 74. minutě jsme neuhlídali po standardní situaci zahrávané Kovaříkem Machalu, který naklonil misky vah na stranu Lipníku - 4:3. V 77. minutě srovnal výstavní střelou Blažkovský na 4:4 a dovršil tak svůj hattrick. V 84. minutě přišla další stadardka Lipníka a Zavadil po závaru před naší brankou vstřelil gól na 5:4. Účet utkání uzavřel na konečných 5:5 v 87. minutě hlavou Látal po rohovém kopu Horáka. Musím konstatovat, že dnes jsme nepodali dobrý výkon, v prvním poločase jsme hráli doslova ostudně.  V poločase druhém přišlo zlepšení, ale obdrželi jsme dva laciné góly po standardních situacích. Soupeře musím pochválit za velice bojovný, taktický výkon s velmi dobrým přechodem do útoku, kterým nás v prvním poločase překvapil.

Richard Švehlík

PU 27.01. 11:00 HRANICE - 1. FCV 1:3 (0:2)
Góly branky Přerova 35. LÝSEK, 45. BLAŽKOVSKÝ, 79. VÁVLAVÍČEK
     Sestava: Bělík (46. Jemelka) - Grečmal, Václavíček, Zimčík (80. Chuda), Bubeník - Horák (46. Tomek), Bielko, Kytlica (35. Koller), T. Chuda (25. Lýsek) - D. Chuda (60. Horák), Blažkovský. Trenér: Švehlík. Vedoucí týmu: Kabelík.

Rozhodčí: Kouřílek - Frais, Matulík.

K prvnímu přípravnému utkání jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři bez několika hráčů kádru, takže jsme neměli možnost více střídání. Po dlouhé zdravotní pauze se v sestavě objevili Tomáš Kytlica a Martin Koller, v brance v prvním poločase spolehlivým výkonem potěšil vracející se odchovanec klubu Petr Bělík. Od úvodu byla hra vyrovnaná, na hráčích bylo poznat, že příprava je teprve na začátku a že z důvodu nerozehranosti postrádala kombinace přesnost a tudíž bylo na obou stranách vidět hodně zbytečných ztrát míče. To vše však hráči nahrazovali nasazením a bojovností, takže přítomní diváci mohli sledovat zajímavý zápas. Domácí se mohli ujat vedení po standardní situaci, ale střela hlavou mířila pouze do břevna brány Přerova. Poté dvakrát výborně zasáhl Bělík, při nebezpečných střelách hranických útočníků. Ve 35. minutě prošel v pokutovém území přes tři hráče domácích Dan Lýsek a střelou kolem gólmana skóroval na 0:1. Na 0:2 zvýšil střelou hlavou na vzdálenější tyč Tomáš Blažkovský po pěkném centru Petra Horáka v poslední minutě prvního poločasu. Ve druhém poločase měli míč na svých kopačkách častěji hraničtí hráči a dostávali se i do zakončení. V 65. minutě vynikl po přímém kopu Jemelka, ale v 74. minutě po obléhání brány Přerova nestačil na dorážku z 12 metrů - 1:2. V 79. minutě zahrával přímý kop Michal Zimčík, míč se dostal k Ondrovi Václavíčkovi, který křížnou střelou překonal domácího gólmana Tomečku a upravil tak na konečných 1:3.
Ho
     dnocení trenéra: "Zápas se hrál ve velmi slušném tempu s výborným nasazením. Někteří moji svěřenci dohrávali na hranici vyčerpání svých fyzických zásob, proto mě mrzí že z různých příčin neodjelo do Hranic více hráčů. Ač bylo na naší straně příliš nevynucených ztrát míče, jsem s výkonem a především výsledkem spokojen. Škoda zranění Tomáše Kytlici a Davida Chudy, kteří zápas nedohráli. Doufám, že budou co nejdříve zdravotně v pořádku."