PU 22.07. 10:00 1. FCV - SK HRANICE 2:2 (1:0)
Góly 32.DAVID CHUDA, 64. KUČERA - 54. a 82. z penalt KUNDRÁT

Sestava Přerova: Huňka (46. Jemelka) - Grečmal (46. Janalík), Hrabal (65. Krejčíř), Bogdaň, Tomáš Chuda - Rybka - Horák (80. Votava), Bielko, Zimčík, Lýsek (46. Kučera) - David Chuda. Trenér: Švehlík, Vedoucí mužstva: Kabelík.

Rozhodčí: Zavřel - Beran, Albert. 50 diváků.

Po středečním debaklu v Beňově jsem měl tentokrát o výsledek zápasu i vzhledem ke zranění zkušených hráčů Václavíčka a Bubeníka obavy. Jelikož chyběli z různých důvodů dále Kytlica, Vajda, Koutný ml., Tomek a Plášek, museli jsme si tentokrát vypomoci hráči z kategorie staršího dorostu. Musím říci, že mne svými výkony mile překvapili. Zápas jsme začali náporem a hned v prvních minutách jsme mohli skórovat. Ve 2. minutě míč z hlavy Petra Bogdaně po rohovém kopu mířil pouze do levé tyče brány gólmana Tomečky. Ve 4. minutě se blýskl krásnou střelou z 25 metrů Michal Zimčík, tato rána však opět orazítkovala tyč brány Hranic. Ve 32. minutě unikl po levé straně Tomáš Chuda, centrem do pokutového území našel svého bratra Davida, který si pohrál se stopery hostí a tečovanou střelou otevřel účet zápasu - 1:0. Hosté potom byli častěji na míči, ale obrana velmi dobře organizovaná Petrem Bogdaněm jejich hráče do vyložených šancí nepustila. Co prošlo spolehlivě vyřešil gólman Patrik Huňka.

Do 2. poločasu jsme byli donuceni udělat hned od počátku tři změny. Vystřídali jsme na postu gólmana a za lehce zraněné Grečmala a Lýska nastoupili dorostenci Janalík a Kučera. V 54. minutě si srazil v pokutovém území centrovaný míč na ruku Petr Bogdaň a hosté vyrovnali na 1:1 z nařízené penalty Kundrátem. V těchto chvílích byli lepším týmem, ale v 64. minutě našel Michal Zimčík po samostatném úniku Květoše Kučeru, který křižnou střelou skóroval na 2:1 v náš prospěch. V 79. minutě nastřelili hosté střelou z 20 metrů tyč gólmana Jemelky a v 82. minutě po dlouhém nákopu za obranu, následném faulu brankáře na útočníka, srovnali na 2:2 z penalty Kundrátem. Sudí Zavřel byl na nás trochu přísnější, jelikož v závěru utkání nepískl v náš prospěch pokutový kop po hře rukou jednoho z hranických obránců.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme hráli velmi dobře dozadu, o čemž svědčí to, že gól ze hry jsme neobdrželi, a taktéž jsme soupeře do vyložených šancích nepustili. Obdržené góly z pokutových kopů následovaly po individuálních chybách, ale to k fotbalu patří. Ve hře dopředu jsme byli nebezpeční především v úvodu zápasu, kdy jsme si vypracovali tři vyložené šance. Musíme ještě zlepšit držení míče, stále máme mnoho zbytečných ztrát. Doufám, že se do posledních dvou přípravných zápasů dáme již všichni do kupy a najdeme optimální sestavu pro mistrovská utkání. Za dnešní výkon je třeba hráče pochválit, škoda však ztráty vítězství v závěru utkání.

Richard Švehlík

PU 19.07. 18:00 FC BEŇOV - 1. FCV 8:4 (3:1)
Góly 17. a 54. Mika, 45. a 85. Přikryl, 38. Zbořilák, 60. Navrátil a 88. Navrátil, 86. Nesňal - 7. Horák, 64. Chuda, 67. a 77. Zimčík

Sestava Přerova: Huňka (46. Březina) - Rybka (75. Tomek), Grečmal (85. Rybka), Hrabal, Koutný ml. - Bielko (75. Horák) - Horák (46. Plášek), Zimčík, Tomek (46. Lýsek) - Chuda. Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.

Rozhodčí: Bartl

Utkání před velmi slušnou návštěvou a na skvěle připraveném trávníku jsme totálně nezvládli. Úvod nám patřil a soupeře jsme přehrávali, což vedlo k vedoucímu gólu Horáka. Po vyrovnání na 1:1 domácím Mikou jsme však ztratili půdu pod nohama. Nedokázali jsme si poradit s hrou v bloku na obranné polovině preferovanou domácím týmem a s následnými rychlými protiútoky. To vyústilo ve vedení beňovských na 4:1.  Dokázali jsme srovnat na 4:4, ale v závěr zápasu jsme zkolabovali. Místo držení míče jsme se bezhlavě vrhli do útoku a velmi dobře hrající Beňov nás ztrestal čtyřmi góly z rychlých protiútoků.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme dostali pořádnou facku v podobě neúspěšného výsledku a způsobu hry, jakým jsme se prezentovali. Musíme si uvědomit, že s hrou ze zatažené obrany na rychlý protiútok na nás v krajském přeboru vyrukuje většina týmů a my budeme muset být v defenzívě daleko důslednější. Vůbec nám nefungovala organizace hry, vyváženost útočné a obranné fáze byla asi 90 ku 10. Hráči si musí uvědomit, že jenom nahoru se hrát nedá, úspěšný výsledek je podmíněn kvalitní hrou dozadu. Hráčům Beňova a jejich trenérovi Pavlu Hoškovi gratuluji k vítězství a přeji jim, aby byli stejně úspěšní i v mistrovských utkáních. Zároveň jim děkuji za lekci z nasazení a chuti uhrát úspěšný výsledek udělenou mému týmu.

PU 15.07. 10:00 1. FCV PŘEROV - BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 2:1 (1:0)
Góly 19. BIELKO, 71. PLÁŠEK - 82. BERKY

Sestava Přerova 1. poločas: Jedlička - Grečmal, David Hrabal, Bubeník, Koutný ml. - Rybka - Horák, Bielko, Vajda, Tomek - David Chuda.

Sestava Přerova 2. poločas: Jemelka - Skácel, Grečmal, Hrabal (68. Koutný ml.), Tomáš Chuda - Bielko - Plášek, Vajda (70. Horák), Lýsek - David Chuda (70. Tomek), Klimek.

Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva. Kabelík.

Rozhodčí: Zavřel - Labaš, Bartl

K prvnímu přípravnému utkání jsme nastoupili ještě bez několika hráčů kádru pro soutěžní ročník 2017/2018, ale ani soupeř nehrál v plné síle. Příležitost dostali všichni kluci, kteří se v tomto týdenním cyklu zúčastnili tréninkových jednotek a určitě mne svým výkonem nezklamali. Na hru v prvním poločase se dalo dívat, mužstvo hrálo organizovaně, hráči se snažili hrát kombinačně ve slušném tempu. Bohužel jsme se nedokázali více prosadit ve finální fázi. Jediný gól prvního poločasu vstřelil střelou z voleje po rohovém kopu Horáka Bielko.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v pozměněném rozestavení 4-1-3-2. Naše hra postrádala oproti 1. poločasu zpočátku přesnost, nedokázali jsme udržet míč na svých kopačkách. Přesto jsme v 71. minutě dokázali zvýšit na 2:0 po pěkné kombinační akci Chudy a Klimka, když překonal gólmana hostí křižnou střelou Plášek. Hosté snížili na 2:1 po naší nedůslednosti v obranné fázi v 82. minutě Berkym.

Zápas splnil svůj účel, na hráčích byla znát po přestávce a úvodních třech trénincích trochu únava, především ve druhém poločase již hra postrádala tempo. Přesto jsem spokojen s tím, co jsme dnes předvedli, neboť hráči plnili, co jsme si před utkáním řekli.