18. 21.04. 16:00 1. FCV - LUTÍN 2:0 (1:0)

17. 15.04. 15:30 VŠECHOVICE - 1. FCV 0:1 (0:0)
Góly 85. BUBENÍK
     Sestava Všechovice: Konečný - Dluhoš, Šindelek David, Bayer (90. Páleník), Sehnálek - Hulman (58. Rolinc), Plešek (86.Šindelek Josef), Kelnar, Uhlíř, Hrdlička - Hrabovský (73. Heinz). Trenér: Zbyněk Vinklar.
     Sestava Přerov: Bělík - Koplík (86. Tomáš Chuda), Hrabal, Václavíček, Bubeník - Blažkovský, Bielko (46. Bogdaň), Rybka, Zimčík - David Chuda (46. Horák), Koller. Připraveni: Březina, Vajda, Lýsek. Trenér: Richard Švehlík. Vedoucí mužstva: Mojmír Kabelík.
     Rozhodčí: Michal Pospíšil - Libor Sedláček, Jiří Perutka. 180 diváků

Zápas ve Všechovicích sliboval vyrovnaný boj o třetí místo tabulky KP. Domácí tým v prvních dvou jarních kolech bodoval naplno, když nejprve deklasoval doma Hněvotín 7:2 a výhru přivezl o minulém víkendu z Rapotína. Přerovští hráči si doma poradili s celkem Zábřehu a do Všechovic jeli s cílem získat do tabulky další tři body. Domácí začali náporem a již ve třetí minutě mohl skórovat hlavou na přední tyči po rohovém kopu Hrdlička. Bělík však míč pohotovým zákrokem na brankové čáře vyrazil. V 15. minutě unikl přes celé hřiště po levé straně Michal Zimčík, ale jeho střela z boku bohužel těsně minula levou tyč brány Všechovic. V 18. minutě se uvolnil domácí útočník na hranici pokutového území, ale jeho střelu Bělík zneškodnil. Všechovický tým hrozil rychlými protiútoky po levé straně výborným Hrdličkou, ale naštěstí na něj hrál spolehlivě Víťa Koplík, který jej do vyložených šancí nepouštěl. Ve 44. minutě mohl naopak skórovat po rohovém kopu Martina Kollera, ale míč z jeho hlavy směřoval pouze nad břevno strážce svatyně domácích Konečného.
     Do 2. poločasu nastoupili za přerovský tým Petr Bogdaň místo Martina Bielka a Petr Horák za Davida Chudu s cílem eliminovat herní převahu domácích ve středu hřiště a pokusit se dostat rychlou kombinací do šancí přes chybující domácí stopery. Vedení se však mohli ujmout ve 48. minutě Všechovice po stříleném centru z levé strany. Hrabovský však mířil pouze nad břevno brány Bělíka. V minutě 50. se po centru Blažkovského prosadil hlavou Koller, ale jeho střela mířila pouze těsně nad. V 65. minutě zahrávali domácí rohový kop a po nacvičeném signálu mířil jejich hráč na zadní tyči pouze těsně vedle. Poté Přerov začal hru vyrovnávat a jeho hráči se začali dostávat do slibných příležitostí. V 72. minutě Víťa Koplík po rohovém kopu nohou bránu přestřelil, v 77. minutě pokus Honzy Bubeníka Konečný vyrazil a v 84. minutě mířil míč z hlavy Petra Bogdaně pouze nad bránu domácího celku. Když ani hráči Tatranu nedotáhli svůj nadějný brejk do přesného zakončení, vypadalo to, že týmy se rozejdou smírně bezbrankovou remízou. V 85. minutě však přišel dlouhý míč za obranu domácích, kde dobře napadal Petr Horák, gólman Konečný musel řešit situaci vyběhnutím za hranici pokutového území, kde míč odehrál hlavou. Ten se však dostal k osamocenému Honzovi Bubeníkovi, který mazácky skóroval do otevřené branky přes dobíhajícího stopera domácích. Ti vrhli všechny síly do útoku, ale střela jejich hráče v nastaveném čase těsně minula po teči pravou šibenici brány Přerova.
Hodnocení trenéra:
     Ve Všechovicích jsme odehráli s velmi dobře hrajícím domácím celkem vyrovnaný zápas, kterému by spíše odpovídala remíza. Musím pochválit opět naši spolehlivou defenzívu v čele s gólmanem Bělíkem a stopery Hrabalem a Václavíčkem. V prvním poločase se mi nelíbilo, že jsme dostatečně nepokryli střed hřiště a dali domácím příliš prostoru pro kombinaci. Po prostřídání přišlo naše zlepšení, Petr Bogdaň s Petrem Horákem přinesli i oživení do ofezívy. Za vítězstvím jsme šli a i s trochou potřebného štěstí jsme dokázali zvítězit.

Richard Švehlík

Fotogalerie ZDE.

16. 07.04. 15:30 1. FCV - ZÁBŘEH 1:0 (1:0)
Góly 14. KOLLER
     Sestava Přerov: Bělík - Koplík, Hrabal, Václavíček, Bubeník - Blažkovský (32. Vajda), Bielko, Rybka, Zimčík - David Chuda (73. Tomáš Chuda), Koller (87. Koutný). Trenér: Švehlík Richard. Vedoucí mužstva: Kabelík Mojmír.
     Sestava Zábřeh: Toman - Čulík, Král, Laštůvka, Schwab - Šincl, Okleštěk, Žanda, Sitta Michal - Tareš, Sládek. Trenér: Appl Jaroslav. Vedoucí mužstva: Nevrkla Jiří.
     Rozhodčí: Hubený Lukáš - Heger Michal, Zavřel Josef. ŽK: Bielko, Tomáš Chuda - Král, Tareš. 85 diváků

Po čtrnácti dnech odkladů mistrovských utkání jsme se konečně dočkali jarní premiéry. Do utkání s týmem Zábřehu jsme nastoupili bez zraněného Petra Bogdaně a nemocných Petra Horáka a Daniela Lýska. Jelikož jsme dva týdny nehráli, hra postrádala herní kvalitu a akcí lahodících oku diváka bylo poskrovnu. V prvním poločase jsme byli aktivnější a po zásluze jsme se ve 14. minutě ujali vedení po krásné kombinaci Honzy Bubeníka, Davida Chudy a zakončujícího Martina Kollera. Hosté se snažili hrozit z rychlých protiútoků, které však naše velmi dobře hrající defenzíva eliminovala. Ve 37. minutě měl možnost zvýšit z přímého kopu David Chuda, ale jeho střela mířící do brány trefila pouze hlavu obránce ve zdi.
     Do druhého poločasu nastoupili hosté aktivněji, ale v 53. minutě mířili z přímého kopu pouze vedle brány gólmana Bělíka. V 55. minutě mířil v dobré pozici Martin Bielko pouze do gólmana Tomana. Poté Zábřeh stáhl hru v obranné fázi na tři obránce, posílil střed hřiště a ofenzívu a vynutil si územní převahu. Naši hráči však pracovali v obraně velmi dobře a soupeře do vyložené šance nepustili. Naopak z protiútoků jsme mohli skórovat Michal Zimčík, jehož pokus zblokovali zábřeští hráči na rohový kop a jeho druhou příležitost zneškodnil velmi dobře chytající Toman. Když ve své šanci neuspěl ani Lukáš Vajda, skončil zápas nejtěsnějším poměrem 1:0 pro Přerov.
     Hodnocení trenéra: "Zápas nebyl pro diváka z hlediska atraktivity podívané příliš pohledný, na našem výkonu bylo spoustu technických nedostatků. S čím jsem však stoprocentně spokojen je to, že hráči do puntíku splnili taktický záměr a že jsme Zábřeh prakticky nepustili do šance. Náš vstřelený gól padl po výborné kombinaci, když Martin Koller skóroval po přihrávce Honzy Bubeníka do otevřené svatyně hostí. To se muselo líbit všem přítomným."

15. 01.04. 10:00 ČERNOVÍR - 1. FCV ?:? (:)
Góly

Odloženo, termín prozatím neznámý.

PU 25.03. 15:00 1. FCV - ŽELATOVICE 1:1 (0:0)
Góly VÁCLAVÍČEK - MATUŠÍK

Sestava Přerova: Bělík - Vít Koplík, Hrabal, Václavíček, Bubeník - Horák, Bielko (65. Vajda), Rybka, Zimčík (76. Lýsek) - David Chuda (71. Tomáš Chuda), Blažkovský.Trenér: Richard Švehlík

Sestava Želatovice:  Čech - Dlouhý, Němec (Smějsík) Skopal, Tomek Šimon, Matušík, Calábek, Koplík (Tomek Kryštof), Zapletal, Zlámal, Čtvrtníček (Král). Trenér Ondřej Mrázek.

Ne zrovna ideální počasí bylo svědkem "náhradního" přátelského klání v nedělním odpoledni v areálu SK Přerov na Alšově ulici. Odložením úvodního jarního kola krajského přeboru mužů Olomouckého kraje v kopané vznikla mezera, kterou oba kluby vyplnily právě tímto zápasem. Samozřejmě v těcho dnech nemůžeme čekat ideální povrch hřiště. Ten zapříčinil mnoho nepřesností v kombinacích na obou stranách. Nutno však jedním dechem doplnit, že i někteří samotní aktéři trpěli herní nejistotou a řešení naprosté většiny koncových situací bylo, diplomaticky řečeno, takové, jak si sami zakončovatelé zrovna nepřáli. V prvním dějství branka nepadla. Ve druhém poločase otevřel účet Ondra Václavíček v dresu Přerova. Na spravedlivou remízu upravil z pokutového kopu, po zbytečném faulu Víti Koplíka v poslední minutě, Matušík. Hráči si nakonec po závěrečném hvizdu zkusili cvičně pokutové kopy.

"V zápase nám chybělo šest hráčů ze širšího kádru A týmu, proto jsme byli limitováni ve variantách, které jsme si chtěli na závěr přípravy vyzkoušet. Přesto se nám i tak některé věci vyzkoušet povedlo. Dále zápas byl hlavně dobrou zkušeností na travnatém povrchu před prvním mistrovským zápasem. Daly se najít dobré i špatné věci a víme na čem ještě během týdne zapracovat. Kvituji, že jsme zápas dohrávali až do konce a dokázali vyrovnat. Penaltový rozstřel byl také dobrou zkušeností před mistrovskými zápasy. Tímto Přerovu děkuji, že si na nás vzpomenul a tohle přínosné utkání jsme mohli sehrát. Už teď se těším na mistrovskou odvetu v Želatovicích, bude to pro mě zajímavé utkání," pověděl k utkání expřerovský trenér Želatovic Ondra Mrázek.

"Jsem rád, že jsme toto utkání mohli místo mistrovského zápasu na HFK odehrát díky domluvě s týmem Želatovic. O předchozím víkendu jsme vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám museli odpískat přípravu s Bystřicí pod Hostýnem a neabsolvovat herní přípravu i tento víkend by pro tým nebylo zrovna ideální. Kvituji, že jsme sehráli zápas na přírodní trávě, na které nastoupíme příští týden v mistrovském utkání v Černovíře. Do utkání jsme nenastoupili bohužel v kompletní sestavě, ale to neomlouvá náš slabší herní projev, zejména v útočné fázi. Kluci měli s přechodem na travnatý povrch problémy a ve hře se objevovalo příliš technických nedostatků, které znamenaly zbytečné ztráty míče. Zápas jsme i přesto mohli po vstřelení gólu Ondrou Václavíčkem dovést do vítězného konce, ale zbytečný faul Víti Koplíka znamenal odpískání pokutového kopu, kterou želatovští využili v poslední minutě ke srovnání skóre na 1:1. Celkově se nám přípravné období výsledkově příliš nevydařilo, hráči ještě nejsou v optimální formě, ale věřím, že v mistrovských utkáních budeme úspěšní," vyjádřil své pocity domácí trenér Richard Švehlík

Luděk Judas, Ondřej Mrázek, Richard Švehlík

PU 11.03. 18:00 ŽALKOVICE - 1. FCV 2:1 (0:0)
Góly 62. NĚMEC, 69. KOJETSKÝ - 51. BIELKO

Sestava Přerova: Bělík (46. Březina) - Koplík, Hrabal, Bubeník, Koutný (46. Lýsek) - Horák (46. Vajda), Bielko (70. D. Chuda), Rybka, Zimčík - Koller, D. Chuda (46. Blažkovský). Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva: Kabelík.

Hodnocení trenéra: Na umělé trávě v Kroměříži jsme s účastníkem 1. A třídy Zlínského KFS sehráli nepovedený zápas. V prvním poločase jsme optickou převahu nedokázali přetavit ve vstřelené góly, naopak soupeř se z rychlých protiútoků dostal do dvou vyložených šancí, z nichž jednou skóroval, ale gól pro ofsajdové postavení neplatil. Ve druhém poločase jsme se po vysunutí Bielka Hrabalem a jeho následném obstřelení gólmana Žalkovic ujali vedení 0:1, ale soupeř potrestal naši děrovou defenzivu z rychlých protiútoků na 2:1. Jelikož jsme do konce zápasu nedokázali využít několik přečíslení a přesně si přihrát ve finální fázi, utrpěli jsme v tomto utkání prohru.

PU 03.03. 15:00 HULÍN - 1. FCV 2:2 (1:1)
Góly branky Přerova 23. RYBKA, 75. DAVID CHUDA
     Sestava Přerova 1. poločas: Bělík - Hrabal, Bogdaň, Václavíček, Bubeník - Látal, Bielko, Rybka, Zimčík - Koller, Blažkovský.
    Sestava Přerova 2. poločas: Bělík - Hrabal, Bogdaň, Václavíček, Koutný - Vajda, Rybka (70. Bielko), Bubeník (70. Zimčík), Horák - Koller (70. Blažkovský), David Chuda. Trenér: Richard Švehlík. Vedoucí mužstva: Mojmír Kabelík.
     Rozhodčí: Hanák
     V dalším přípravném utkání jsme nastoupili proti třetiligovému Hulínu týden po návratu ze soustředění v Luhačovicích. Hráči se oklepali z fyzické únavy a proti šestému celku tabulky MSFL podali dobrý výkon. Zápas pro nás sice nezačal šťastně, když jsme již v 6. minutě obdrželi gól na 1:0 po průnikové přihrávce středem hřiště a následném zakončení útočníka domácích, který obstřelil gólmana Bělíka. V poli se hrál vyrovnaný fotbal a nám se podařilo ve 23. minutě vstřelit gól na 1:1 po pěkné kombinační akci Davida Hrabala, Michala Zimčíka a s přehledem zakončujícího Martina Rybky.
     Ve druhém poločase měli více ze hry domácí fotbalisté, ale jejich tlak gólové šance nepřinesl. V 75. minutě vystřelil z 20metrů Tomáš Blažkovský, jeho střelu gólman domácích pouze vyrazil a dobíhající David Chuda skóroval na 1:2 v náš prospěch. V 85. minutě bylo srovnáno, když jsme nedokázali eliminovat rychlý protiútok Hulína. Střelu domácího útočníka Petr Bělík stačil vyrazit, ale soupeř dorážkou do prázdné brány vyrovnal na 2:2. V závěru zápasu oba týmy sahaly po výhře. Nejprve vychytal Davida Chudu v šanci po přihrávce Michala Koutného gólman domácích a v poslední minutě stříleli hulínští ve vyložené šanci pouze nad bránu Bělíka.

Hodnocení trenéra: "S výsledkem a výkonem zejména v prvním poločase jsem spokojen. Moji hráči dokázali sehrát s velmi dobrým soupeře. vyrovnanou partii. Kvalitu hry ovlivňoval dosti silný vítr, který nám dělal ve druhém poločase problémy při zakládání a vedení útočné fáze. I přesto jsme naznačili, že po soustředění má náš výkon stoupající tendenci."

PU 24.02. 08:30 STRÁNÍ - 1. FCV 2:1 (0:1)
Góly branka Přerova 25. ZIMČÍK
     Sestava Přerova: Bělík - Koplík, Bogdaň, Václavíček, Bubeník - Látal (80. Pěček), Rybka (46. Bielko), Kytlica (65. Rybka), Zimčík - Koller (25. Malenda), BlažkoVský.

Na umělé trávě v Luhačovicích jsme odehrálI náš druhý zápas na soustředění. Je velká škoda, že včera nedorazili za námi z důvodu onemocnění dalši hráči a my museli odehrát utkání pouze ve dvanácti hráčích připravených do pole. I tak kluci odehráli s divizním soupeřem vyrovnaný duel, za což jim patří můj dík. Ujali jsme se vedení po spolupráci Martina Kollera s Michalem Zimčíkem, který střelou pod břevno překonal gólmana soupeře. Strání vyrovnalo na 1:1 po standardní situaci hlavou. Na 2:1 vstřelilo gól po neposouzení situace jako faul na Petra Bogdaně a následném rychlém protiútoku.

PU 22.02. 17:30 VSETÍN - 1. FCV 4:3 (1:1)
Góly branky Přerova 25. VÁCLAVÍČEK, 51. ZIMČÍK, 78. KOLLER
       Sestava Přerova: Jemelka (46. Pěček) - Koplík, Bogdañ (70. Látal), Václavíček, Bubeník, Látal (46. Malenda), Rybka (46. Kytlica), Bielko, Zimčík - Koller, Blažkovský. Trenér: Švehlík. Vedoucí týmu: Kabelík.

Na umělé trávě menších rozměrů jsme odehráli s velmi dobrým soupeřem kvalitní utkání, které se hrálo ve vysokém tempu. Domácí se ujali vedení v 10. minutě po rychlém protiútoku. Ve 25. minutě vyrovnal po rohovém kopu Zimčíka Ondra Václavíček. Ve druhém poločasu vstřelili gól na 2:1 hned v úvodu hráči Vsetína. Na 2:2 srovnal střelou z přímého kopu Michal Zimčík. V 69. Minutě  bohužel zahrál krátkou malou domů Petr Bogdaň a domácí útočník obešel vyběhnuvšího Broňu Pěčka a skóroval na 3:2. V 74. minutě zvýšili domácí po pěkné kombinaci na 4:2. Na konečných 4:3 snížil po samostatné akci střelou z hranice pokutového území Martin Koller.

Hodnocení trenéra: První poločas byl vyrovnaný, na obou stranách byly k vidění gólové šance. Ve druhém poločase byli domácí lepším týmem, nám vázla organizace hry a dopouštěli jsme se zbytečných ztrát míče v přechodové fázi. I proto Vsetín po zásluze vyhrál.

PU 10.02. 15:00 LIPNÍK - 1. FCV 5:5 (3:0)
Góly 26. penalta a 28. KOVAŘÍK, 43. a 82. ZAVADIL, 74. MACHALA - 49., 70. a 77. BLAŽKOVSKÝ, 65. MALENDA, 87. LÁTAL

Sestava Přerova: Bělík (46. Pěček) - Hrabal, Bogdaň, Václavíček, Koutný - Látal, Bielko (46. Tomek), Kytlica (46. Malenda), Horák - Koplík, Blažkovský.
     50 diváků.

K utkání jsme opět odcestovali kvůli různým absencím bez několika hráčů kádru pro zimní přípravu. V prvním poločase jsme podali slabý výkon a dobře hrající domácí tým nás po našich hrubých chybách trestal z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě fauloval v pokutovém území Koutný a Kovařík z penalty skóroval na 1:0. O dvě minuty později zvýšil tentýž hráč na 2:0 a ve 43. minutě stanovil skóre 1. poločasu na 3:0 po rychlém protiútoku Kovařík. Ve druhém poločase jsme protočili sestavu, hráči zvýšili nasazení a konečně jsme domácí tým začali dostávat pod tlak. Ve 49. minutě snížil Blažkovský na 3:1, v 65. minutě Malenda po centru Látala skóroval na 3:2. V 70. minutě srovnal skóre Blažovský na 3:3 a vypadalo to na definitivní obrat zápasu. Ale v 74. minutě jsme neuhlídali po standardní situaci zahrávané Kovaříkem Machalu, který naklonil misky vah na stranu Lipníku - 4:3. V 77. minutě srovnal výstavní střelou Blažkovský na 4:4 a dovršil tak svůj hattrick. V 84. minutě přišla další stadardka Lipníka a Zavadil po závaru před naší brankou vstřelil gól na 5:4. Účet utkání uzavřel na konečných 5:5 v 87. minutě hlavou Látal po rohovém kopu Horáka. Musím konstatovat, že dnes jsme nepodali dobrý výkon, v prvním poločase jsme hráli doslova ostudně.  V poločase druhém přišlo zlepšení, ale obdrželi jsme dva laciné góly po standardních situacích. Soupeře musím pochválit za velice bojovný, taktický výkon s velmi dobrým přechodem do útoku, kterým nás v prvním poločase překvapil.

PU 27.01. 11:00 HRANICE - 1. FCV 1:3 (0:2)
Góly branky Přerova 35. LÝSEK, 45. BLAŽKOVSKÝ, 79. VÁVLAVÍČEK
     Sestava: Bělík (46. Jemelka) - Grečmal, Václavíček, Zimčík (80. Chuda), Bubeník - Horák (46. Tomek), Bielko, Kytlica (35. Koller), T. Chuda (25. Lýsek) - D. Chuda (60. Horák), Blažkovský. Trenér: Švehlík. Vedoucí týmu: Kabelík.

Rozhodčí: Kouřílek - Frais, Matulík.

K prvnímu přípravnému utkání jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři bez několika hráčů kádru, takže jsme neměli možnost více střídání. Po dlouhé zdravotní pauze se v sestavě objevili Tomáš Kytlica a Martin Koller, v brance v prvním poločase spolehlivým výkonem potěšil vracející se odchovanec klubu Petr Bělík. Od úvodu byla hra vyrovnaná, na hráčích bylo poznat, že příprava je teprve na začátku a že z důvodu nerozehranosti postrádala kombinace přesnost a tudíž bylo na obou stranách vidět hodně zbytečných ztrát míče. To vše však hráči nahrazovali nasazením a bojovností, takže přítomní diváci mohli sledovat zajímavý zápas. Domácí se mohli ujat vedení po standardní situaci, ale střela hlavou mířila pouze do břevna brány Přerova. Poté dvakrát výborně zasáhl Bělík, při nebezpečných střelách hranických útočníků. Ve 35. minutě prošel v pokutovém území přes tři hráče domácích Dan Lýsek a střelou kolem gólmana skóroval na 0:1. Na 0:2 zvýšil střelou hlavou na vzdálenější tyč Tomáš Blažkovský po pěkném centru Petra Horáka v poslední minutě prvního poločasu. Ve druhém poločase měli míč na svých kopačkách častěji hraničtí hráči a dostávali se i do zakončení. V 65. minutě vynikl po přímém kopu Jemelka, ale v 74. minutě po obléhání brány Přerova nestačil na dorážku z 12 metrů - 1:2. V 79. minutě zahrával přímý kop Michal Zimčík, míč se dostal k Ondrovi Václavíčkovi, který křížnou střelou překonal domácího gólmana Tomečku a upravil tak na konečných 1:3.
Ho
     dnocení trenéra: "Zápas se hrál ve velmi slušném tempu s výborným nasazením. Někteří moji svěřenci dohrávali na hranici vyčerpání svých fyzických zásob, proto mě mrzí že z různých příčin neodjelo do Hranic více hráčů. Ač bylo na naší straně příliš nevynucených ztrát míče, jsem s výkonem a především výsledkem spokojen. Škoda zranění Tomáše Kytlici a Davida Chudy, kteří zápas nedohráli. Doufám, že budou co nejdříve zdravotně v pořádku."