Výsledky - hodnocení

20. 13.04. 15:30 HRANICE - 1. FCV 5:0 (0:0)
Góly 50. Kundrát Radim, 58. Marek Jakub, 61. Veselka Václav, 76. Marek Jakub, 90. Šustal Vojtěch

Hranice: Tomečka – Bezděk, Čáp, Kundrát, Veselka (75. Sobek) – Šišlák, M. Kuchař – M. Lasovský, Heřmánek, Marek – Nehyba (83. Šustal). Trenér: Radek Fojtů.

Přerov: Bělík – Koplík (66. Bielko), Hrabal, Václavíček, Bubeník – Blažkovský, Šlajs, Kocian, Krejčíř (61. D. Chuda), Zimčík – Dlouhý (77. Berky). Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Rozhodčí: Švehla – Svoboda, Kouřílek. ŽK: Koplík, Hrabal, Šlajs, Václavíček, Bielko (všichni Přerov). Diváci: 165.

Studené a deštivé sobotní dopoledne, chladná první půle. Po změně stran se ale fotbalisté Přerova pořádně zapotili. Domácí Hranice rozpoutaly ve druhém poločase na hřišti hotové peklo a zahřály své fanoušky pětigólovou kanonádou. Favorit po dalším výborném jarním výkonu v derby zvítězil 5:0.

Trošku to bylo z naší strany vlažné, potřebovali jsme procitnout. Povedlo se nám to. Díky za ten první gól, pak už nás to uklidnilo a bylo to celkem jasné,“ byl po utkání spokojen hranický trenér Radek Fojtů.

V první půli se jeho svěřenci neprosadili. Přerované zvolili pro derby rozestavení 4-5-1 a slušně domácím komplikovali rozehrávku. Z herní převahy domácích tak zatím nezapršelo, na rozdíl od mračen nad Hranicemi.

„Myslím, že jsme středovou trojicí eliminovali tu herní převahu Hranic. Dobře jsme napadali a myslím, že jsme mohli i vstřelit gól. Blažkovský to měl podle mě střílet, ne dávat to pod sebe, brána bylo poloprázdná,“ poznamenal kouč Viktorky Richard Švehlík.

Po příchodu obou týmů z kabin to byla jiná písnička. Domácím hodně pomohl úvodní gól z 50. minuty, který po rohu vstřelil hlavou stoper Kundrát. Předcházela mu ale standardní situace po přinejmenším sporně odpískaném faulu Hrabala těsně před pokutovým územím.

„Druhý poločas ovlivnila ta standardka. Ten faul nebudu komentovat. Ubránili jsme to, ale správně jsme se nesoustředili na rohový kop. Pak už Hranice prokázaly kvalitu. Dostali jsme vlastně za deset minut tři góly a bylo po zápase. Nejsem spokojený,“ kroutil hlavou Richard Švehlík.

Na 2:0 tak zvyšoval do prázdné brány neobsazený Jakub Marek, tři minuty po něm se prosadil po nejkrásnější akci utkání vůbec poprvé za hranický A-tým Václav Veselka.

V 73. minutě pak v rozmezí pár vteřin sice chytil další dvě hranické branky gólman Bělík, debakl přesto neodvrátil. Z protiútoku přidal svůj druhý gól v utkání Marek a v samotném závěru upravil na konečných  5:0 Vojtěch Šustal.

„Dokud jsme stačili v prvním poločase soupeře dostupovat, k ničemu jsme jej nepustili. Bohužel nám všechno rozboural první gól. Naprosto jsme vypadli z role. Hráči vůbec neplnili, co měli. To byla voda na mlýn pro Hranice,“ mrzelo přerovského trenéra Švehlíka.

Naopak Sportovní klub potvrdil roli favorita a pozici pátého týmu divizní skupiny E. „V první půlce to mělo být z naší strany živější, bylo to takové bezstarostné. Je to důležité, protože příští týden hrajeme ve Slavičíně a takový výsledek jsme potřebovali,“ pochvaloval si hranický lodivod Radek Fojtů. Slavičín totiž zvítězil podobně vysoko 6:0 v Dětmarovicích a posunul se do čela tabulky.

Autor: Ivan Němeček

19. 06.04. 15:30 1. FCV - DĚTMAROVICE 1:1 (0:1)
Góly 58. DLOUHÝ - 15. PUCHEL penalta

Sestava Přerov: Sohlich – Koplík, Hrabal, Václavíček, Bubeník – Blažkovský (79. Berky), Kocian, Šlajs, Zimčík – D. Chuda (65. Havlíček), Dlouhý (73. Krejčíř). Připraveni: Bělík, Bielko. Trenéři: Švehlík Richard, Koral Pavel.

Sestava Dětmarovice: Kotrla – Frébort, Hrtánek, M. Macko, Uher – Egri, Mičola, Škuta, Puchel – R. Macko (84. Nitka), Tomáš (76. Regec). Trenér: Fadrný Josef.

Rozhodčí: Macrineanu Jiří – Šimeček Michal, Zavřel Josef. DS: Kundelius Ladislav. ŽK: 90. Václavíček – 72. Tomáš, 90. Regec. 127 diváků.

Dětmarovice pod vedením exligového tvůrce hry Tomáše Mičoly do sobotního duelu vstoupily lépe. V 15. minutě si vykoledovaly ve vápně jasný faul, následnou penaltu proměnil ligový záložník z Karviné Erik Puchel. Ve 22. minutě navíc prakticky jistý gól zázračně chytil brankář Sohlich. O deset minut později poprvé zahrozil Ladislav Dlouhý. Chyběl kousek a střílený centr Blažkovského usměrnil mezi tři tyče. „Bláža si to pěkně potáhl a střílel, skočil jsem tam skluzem, trefilo mě to ale na patu,“ mrzelo útočníka.

Viktorka poté diktovala tempo hry a v závěru poločasu si dokonce vytvořila tlak, David Chuda ale stejně jako v předešlém kole skóroval po odpískaném ofsajdu. „Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepším týmem. Škoda, že jsme tam něco nedotlačili, dvě, tři příležitosti tam byly. Nejsme ale tým, který si jich dokáže připravit osm,“ ohlížel se Ladislav Dlouhý.

Právě on mohl srovnat chvilku po změně stran. V 53. minutě šel sám na gólmana hostů, zakončení mu však hrubě nevyšlo. „To jsem udělal jak žák, chtěl jsem levačkou obstřelit gólmana, ale kopl jsem do země. Pak to dopadlo, jak to dopadlo,“ kroutil hlavou Ladislav Dlouhý. Vše si ale vynahradil o pět minut později. Ve vápně ukázal čich na góly, i s přispěním hostujícího obránce srovnal svou pátou trefou v sezoně na 1:1. „Byla to taková haluz, ale myslím si, že důležitá. Škoda, že jsme ten tlak potom nestupňovali, ale asi nám začaly trošku docházet síly,“ myslí si přerovský střelec.

Dětmarovice vyrovnávací branka probrala, začaly být opět aktivní, z brejku to ale paradoxně mohli být opět domácí, kdo by šel do vedení. A opět u toho byl Dlouhý, když pěkně vysunul Zimčíka, který však mířil vedle. Když pak další klíčový zákrok předvedl Sohlich, začalo být jasné, že diváci sledují remízový zápas. Viktorka tak získala desátý bod do divizní tabulky a drží se na předposledním místě před Ústím. „Po tom závěru pro nás ten bod byl asi dobrý, zasloužená remíza,“ hodnotil Ladislav Dlouhý, pro nějž zápas skončil v 73. minutě, kdy jej vystřídal Krejčíř. „Potřebovali bychom odskočit Ústí na osm, deset bodů, aby byl klid. Všichni víme, že padá jen jeden. Samozřejmě ale nechceme prohrávat. Nechodíme na tréninky proto, abychom ztráceli body,“ uzavřel útočník

Hodnocení trenéra:  Dnes naši hráči předvedli solidní výkon. Ačkoliv pro nás zápas nezačal příznivě, dokázali jsme nakonec vydolovat s těžkým soupeřem bod. Remíza je nejspíše spravedlivá, oba celky měly šance rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale v koncovce se domácí ani hosté nedokázali vícekrát gólově prosadit.

Zdroj: Přerovský deník, Richard Švehlík

18. 30.03. 15:00 HEŘMANICE SLEZSKÁ - 1. FCV 2:0 (1:0)
Góly 29.BYRTUS, 79. MARTYNEK

Sestava Heřmanice: Andrejko – Fojtík, Mlčoch, Kopečný, Kelner – Šimáček (36. Mantey), Václavík, Byrtus, Strojek, Opata (86. Velička) – Půda (72. Martynek). Trenér: Mlčoch Jaroslav.

Sestava Přerov: Sohlich – Hrabal, Omelka, Václavíček, Bubeník – Bielko (69. Kocian), Rybka (46. Blažkovský) – Koplík, Šlajs, Zimčík – Berky (56. D. Chuda). Připraveni: Bělík, Havlíček, Dlouhý. Trenéři: Švehlík Richard, Koral Pavel.

Rozhodčí: Šimoník David – Poláček David, Hanák Petr. DS: Juřička Jiří. ŽK: 2. Půda, 24. Václavík – 41. Omelka, 85. Václoavíček, 89. Šlajs. 250 diváků.

Domácí tým začal zápas vysokým presinkem, který dělal přerovským hráčům zpočátku zápasu problémy v rozehrávce. V 5. minutě se po hrubé chybě obrany Přerova dostal do vyložené šance Půda, který z 10 metrů přestřelil bránu Sohlicha. Ve 13. minutě chytil Sohlich Opatovu střelu nůžkami z hranice pokutového území. Další vyloženou šanci spálili domácí ve 24. minutě, když nastřelili tyč po nedorozumění obránce hostí s gólmanem. Ve 29. minutě se Heřmanice ujaly zaslouženě vedení, když centr z pravého křídla usměrnil hlavou k tyči brány Přerova Byrtus. O minutu později zahrával trestný kop Rybka, který našel centrem Koplíka, z jehož hlavy minul míč těsně bránu celku domácích.

Ve druhém poločase se hráči Přerova zlepšili, ale střela Šlajse mířila v 50. minutě pouze nad bránu Andrejka, v 57. minutě mířil Zimčík z boku pouze do brankáře, poté vystrašil gólmana domácích střelou Bielko a v 78. minutě vstřelil dokonce po přihrávce Koplíka vyrovnávací gól David Chuda, ten ale kvůli sporně odmávané ofsajdové pozici střelce neplatil. Hned nato rozehrál standardní situaci dlouhým nákopem gólman Andrejko, stoper Omelka míč před vlastním pokutovým územím podběhl, domácí útočník po zpracování předložil přihrávku před bránu, kde střídající Martynek zasekl Bubeníkovi a kolem Sohlicha zvýšil na 2:0. Přerovští hráči se nevzdávali a v 81. minutě aktivní David Chuda střelou z přímého kopu těsně minul, když míč skončil na boční síti. O dvě minuty později nastřelil tentýž hráč střelou na zadní tyč brankovou konstrukci celku domácích. V závěrečném náporu, kdy hosté otevřeli hru měli i šance skórovat domácí fotbalisté, ale stav skóre se již nezměnil.

Hodnocení trenérů:

Zápas jsme ztratili v prvním poločase, ve kterém jsme vyrobili tři hrubé chyby, z nichž jednu domácí hráči využili ke vstřelení vedoucího gólu. Ve druhém poločase jsme se zvedli, byli jsme lepším týmem, ale chybělo nám i trošku štěstí. Ohledně ofsajdové pozice při vstřeleném gólu Davida Chudy se rozhodčí myslím zmýlil, dle záznamu se o ofsajd nejednalo. Škoda následně obdržené branky na 2:0, stále se s vývojem zápasu dalo něco dělat. Za druhý poločas musíme hráče pochválit, bodový zisk to ovšem opět nepřineslo.

Richard Švehlík

17. 23.03. 15:00 1. FCV - BOHUMÍN 1:2 (1:1)
Góly 10. BERKY - 39. PADYCH, 57. FERENC

Sestava Přerov: Bělík - Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník - Bielko (46. Rybka), Kocian - Koplík, Šlajs (69. D. Chuda), Zimčík - Berky (59. Havlíček). Připraveni: Sohlich, Krejčíř, Dostál. Trenéři: Švehlík Richard, Koral Pavel.

Sestava Bohumín: Švrčina - Sittek, Moskál, Košťál, Švancer - Ferenc, Palej, F. Hanus, Kubinski (68. Leibl), Latocha (85. L. Poštuka) - Padych (91. Cieslawski). Trenér: Špička Martin.

Rozhodčí: Hovorka Miroslav - Polanský Jan, Kostelník Tomáš. DS: Kundelius Ladislav.ŽK: 0 - 37. Kubinski, 85. Moskál. 144 diváků.

První domácí zápas jarní části začal pěkně zostra, neboť oba celky do něj vstoupily velmi aktivně. Již v 1. minutě nebezpečně střílel Bielko, ale jeho umístěnou střelu k tyči hostující gólman Švrčina chytil. O minutu později se po pasu za obranu Přerova objevil v gólové šanci bohumínský Latocha, ale gólman Bělík jeho samostatný únik zneškodnil. V 5. minutě se ocitl v dobré pozici útočník hostí, který nebezpečně střílel z hranice šestnáctky, Bělík byl opět mužem na svém místě. V 10. minutě zahrával Michal Zimčík rohový kop, jeho střílený centr usměrnil za záda bohumínského gólmana Lukáš Berky a Přerov se ujal vedení 1:0.  V této době hráli domácí aktivně a mohli navýšit skóre opět Berkym, ale po jeho obhození gólmana Švrčiny míč do brány nedoputoval. Ve 39. minutě přišla po křižném pasu bohumínských chyba na pravé straně obrany Přerova, míče se zmocnil aktivní Latocha, který přihrál před bránu Padychovi, jenž srovnal stav na 1:1. Ve 44. minutě přihrál Bielko do šance Zimčíkovi, ale jeho střela z boku mířila pouze nad bránu Bohumína.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, ve 48. minutě jejich nebezpečnou střelu vyrazil gólman Bělík, ve 49. minutě proletěl míč po stříleném rohovém kopu malým pokutovým územím domácích. V 55. minutě se ocitl po rohovém kopu Rybky v gólové šanci Koplík, ale střela z jeho hlavy mířila bohužel těsně nad břevno brány hostujícího celku. O dvě minuty později se naplnilo známé rčení "Nedáš, dostaneš". Bohumínský Ferenc zahrával trestný kop ze 30 metrů. Každý očekával centr do pokutového území Přerova, Ferenc se však rozhodl pro přímé ohrožení brány soupeře.  Jeho střela měla vynikající parametry, zpočátku to vypadalo, že míč letí nad břevno, ale v poslední chvíli se stočil dolů a odrazil se od břevna do sítě překvapeného Bělíka. Hosté se ujali vedení 1:2 a nutno uznat, že byli ve 2. poločase lepším týmem, i když v 60. minutě mohl vyrovnat po centru Zimčíka střídající Havlíček. Jeho střela hlavou však mířila těsně vedle tyče gólmana Švrčiny. Hosté mohli navýšit skóre v 62. minutě po vyšachování obrany domácích, ale jejich střela po přihrávce soupeře mířila nad bránu Přerova. V závěrečných minutách si domácí tým vypracoval několik standardních situací, ale jeho hráči nebyli v zakončení ani přesní ani důrazní, což znamenalo další prohru, tentokrát se soupeřem, se kterým se při lepším výkonu bodovat určitě dalo.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení po nacvičeném rohovém kopu. Postupem času jsme upustili od aktivní hry, iniciativu jsme přenechali soupeři a po opakujícím se propadnutí pravé strany obrany jsme jej nechali srovnat skóre. Ve 2. poločase byli bohumínští lepším týmem, vyhrávali drtivou většinu osobních soubojů a měli více ze hry. Rozhodující gól na 1:2 vstřelil Ferenc s notnou dávkou štěstí, jelikož taková rána z dálky se podaří jedenkrát ze sta pokusů. Byla to však skvěle kopnutá standardka, nad kterou zaplesá srdce všech fanoušků fotbalu a která by mohla aspirovat na "Gól roku". Ačkoliv jsme se snažili alespoň o vyrovnání, naše hra postrádala agresivitu, nasazení a přesnost. I proto jsme se v závěru zápasu nedokázali prosadit.

16 17.03. 10:15 SLAVIČÍN - 1. FCV 2:1 (1:0)
Góly 43. ŠVACH, 65. MEZÍRKA - 68.. ZIMČÍK

Sestava Slavičín: Vypušťák - Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka - Šebák (46. Goňa), Školník, Zvoníček, P. Švach -Žůrek (62. Horáček), Juřica (82. Fojtů). Trenér: Petr Slončík.

Sestava Přerov: Bělík - Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník - Bielko, Kocian (74. Krejčíř) - Koplík, Šlajs (66. Rybka), Zimčík - D. Chuda (66. Berky). Připraven: Sohlich. Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.

Rozhodčí: Vítězslav Buček - Stanislav Volek, Adam Mikulášek. DS: Josef Bábíček.ŽK: 9. T. Švach, 27. Kocián, 62. Elšík - 70. Václavíček, 73. Rybka, 82. Koplík. UMTRA Hrádek, 130 diváků.

Po dlouhé zimní přípravě se hráči konečně dočkali mistrovského zápasu. Do Slavičína, respektive na umělou trávu jeho části Hrádek jsme odjeli bez stále zraněného Ladi Dlouhého a Davida Hrabala, který si ještě odpykavá trest z podzimní části za vyloučení. I tak jsme s domácím favoritem, který se nacházel před tímto utkáním na 3. místě tabulky divize "E", chtěli bodovat.

První poločas přinesl vyrovnaný souboj se šancemi na obou stranách, ale na přerovské straně byly přeci jenom vyloženější. Nejprve zahrozil v 6. minutě domácí kapitán Petr Švach, jehož nebezpečnou střelu k tyči gólman Petr Bělík vyrazil mimo tyče své brány. V 18. minutě se ocitl po dlouhém pasu Honzy Omelky v tutové šanci Kuba Švach. Ten si pěkně  přehodil gólmana Vypušťáka, druhým dotekem před prázdnou bránou zpracoval míč, ale místo střely mu jej tři metry před brankovou čárou ukopl na rohový kop stoper domácích T. Švach. Ve 22. minutě uvolnil David Chuda kolmou přihrávkou Víťu Koplíka, který následně přihrával ze strany před bránu na Michala Zimčíka. Ten bohužel na míč těsně nedosáhl, takže se změna bezgólového stavu v náš prospěch opět nekonala. Ve 36. minutě centroval z druhé strany Michal Zimčík, ale ani jeden ze dvojice nabíhajících hráčů, kterými byli Kuba Šlajs a Víťa Koplík situaci nedokázal dohrát. Ve 43. minutě pro nás přišel krutý trest, když Honza Omelka prohrál souboj v rohu pokutového území a z následné přihrávky pod sebe skóroval domácí kapitán Petr Švach.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem pokusit se otočit vývoj zápasu v náš prospěch. Bohužel jsme již nedokázali hrát tak aktivně jako v poločase prvním a domácí si vytvořili převahu, ze které pramenily i jejich šance k navýšení skóre. Ve 49. minutě si poradil se zakončením Školníka z boku gólman Bělík, o dvě minuty později vyrazil tečovanou střelu domácího útočníka mimo tyče svatyně Přerova. V 63. minutě si poradil s další příležitostí ke skórování po úniku domácích. Slavičínští fotbalisté se nakonec dočkali v 65. minutě, když krásnou umístěnou střelou skóroval na 2 : 0 Mezírka. Ihned na to jsme reagovali střídáním, když místo dokopaného Kuby Šlajse, na něhož domácí za fauly obdrželi všechny tři ŽK, nastoupil Martin Rybka a na pozici hrotového útočníka přišel místo Davida Chudy Lukáš Berky. O dvě minuty později vysunul Martin Rybka křídelním prostorem Víťu Koplíka, jehož střílený centr umístil k tyči brány domácích Michal Zimčík a snížil na 2:1. V závěru zápasu jsme si vytvořili tlak, řadu standardních situací, ale větší šance skórovat měli po brejcích do otevřené obrany hráči Slavičína. A když i střela Tomáše Blažkovského skončila v 90. minutě těsně nad břevnem brány Vypušťáka, radovali se z těsné výhry nakonec domácí.

Hodnocení trenéra:
     V prvním poločase hráči přesně splnili, to co jsme po nich chtěli, hráli jsme organizovaně dozadu a přecházeli do rychlých protiútoků, ze kterých pramenily naše velké šance. Kazem na výkonu bylo to, že jsme je nedokázali proměnit. V závěru přišlo potrestání, když jsme nezvládli jednoduchou situaci po dlouhém míči a nechali jsme jít domácí zadarmo do vedení. Prvních dvacet minut poločasu druhého jsme nezvládli, domácí byli v této fázi jasně lepší a zápas definitivně rozhodli. Po snížení na 2:1 jsme se ještě pokusili o obrat, střídáními jsme hru oživili, ale na vyrovnání to nestačilo. I tak jsme s předvedeným výkonem spokojeni, pokud kluci vydrží hrát koncentrovaně po celý zápas a vyvarují se hluchých chvilek, můžeme být v dalších utkáních úspěšní.

PU 09.03. 09:15 1. FCV PŘEROV - LUTÍN 1:0 (1:0)
Góly 36. ŠLAJS

Sestava: Sohlich (46. Bělík) - Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník - Bielko (70. Kocian), Kocian (46. Krejčíř) - Koplík (70. Berky), Šlajs (65. Hrabal), Zimčík - Berky (46. D. Chuda).
     Generálku na první jarní mistrovské utkání, které sehrajeme v neděli 17. března v 10:15 hodin na umělé trávě ve Slavičíně, jsme odehráli proti vedoucímu celku KP Olomouckého KFS Sigmě Lutín na umělce v Lipníku nad Bečvou. V prvním poločase se odehrával vyrovnaný souboj, hosté byli lepší v kombinaci, my zase nebezpečnější v pokutovém území. První tutovku zahodil po pěkné kombinační akci Víťa Koplík, který z malého vápna z voleje přestřelil bránu soupeře. Poté střílel těsně nad Lukáš Berky. Ve 36. minutě unikl tentýž hráč v křídelním prostoru, přihrávkou pod sebe našel Jakuba Šlajse, kterému první pokus gólman vyrazil, ale následující dorážka znamenala naše vedení 1:0. Ve druhém poločase jsme již byli lepším týmem, dostávali jsme se do střeleckých příležitostí, ale bohužel naše zakončení bylo žalostné. V šancích se ocitli David Chuda, Michal Zimčík, Viktor Kocian, ale buď bránu netrefili nebo je vychytal gólman soupeře. A když střela z hlavy Davida Hrabala trefila pouze spojnici břevna a tyče brány Lutína a hostujícího útočníka vychytal ve vyložené šanci gólman Bělík, skončil zápas naší nejtěsnější výhrou 1:0.
     Hodnocení: "Dnes musíme pochválit výkon defenzivních hráčů, především stoperů Honzy Omelky a Ondry Václavíčka. Stále postrádáme větší kvalitu v kombinaci a v řešení předfinální a finální fáze útoku. Především ve druhém poločase jsme měli velký počet situací v přečíslení, hráči je však řešili špatně a ani jedna neskončila gólem. Jestli budeme chtít být za týden ve Slavičíně úspěšní, musíme se v této činnosti zlepšit."

PU 02.03. 10:00 HULÍN - 1. FCV PŘEROV 3:3 (3:0)
Góly 2. Smrčka, 25. Minář, 34. Šrom - 64. Koplík, 82. a 89. Berky

Sestava Přerova: Bělík (65. Koudelka) - Hrabal, Omelka, Václavíček, Bubeník - Kocian, Bielko (46. Mohapl) - Koplík, Šlajs, Rybka (20. Senzuk, 70. D. Chuda) - D. Chuda (46. Berky). Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral

Ani v předposledním přípravném utkání jsme nemohli nastoupit v kompletním složení, neboť chyběli z různých důvodů Sohlich, Zimčík, Dlouhý, Blažkovský, Krejčíř a Dostál. V zápase tak dostali příležitost i hráči dorostu a svým výkonem ve 2. poločase příjemně překvapili. Domácí Hulín byl šedesát minut jasně lepším týmem, dokázal gólově potrestat naše ztráty míče na vlastní polovině a mohl vést po hodině hry i vyšším rozdílem. V 64. minutě však snížil na 3:1 po standardní situaci hlavou Koplík a domácí, kteří sestavu prostřídali přestali být dominantní. V 82. minutě vsítil gól na 3:2 ranou z 16 metrů Berky a tentýž hráč vyrovnal na konečných 3:3 v 89. minutě ranou z voleje po centru Bubeníka.
     Příští sobotu nás čeká generálka na první mistrovský zápas, kterou sehrajeme s lídrem KP Olomouckého KFS Sigmou Lutín. S největší pravděpodobností se bude hrát od 9:15 hodin na umělé trávě v Lipníku nad Bečvou.

PU 24.02. 15:00 LIPNÍK - 1. FCV PŘEROV 3:3 (1:1)
Góly KOVAŘÍK, LUKÁŠ, HOTĚK - KREJČÍŘ, KOPLÍK, BLAŽKOVSKÝ

Sestava 1. poločas: Minařík - Hrabal, Omelka, Václavíček, Bubeník - Koplík, Kocian, Krejčíř, Zimčík - D. Chuda, Berky.
Sestava 2. poločas: Sohlich - Koplík, Omelka, Václavíček, Bubeník - Kocian, Rybka - Blažkovský, Zimčík, Dostál (75. Krejčíř) - D. Chuda (60. Berky, 75. Pěček).
Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.
Proti velmi dobře hrajícímu soupeři, který v zápase nešetřil krokem a hrál s obrovským nasazením jsme se od úvodních minut nedokázali prosadit. Zápas nenasvědčoval, že je mezi soupeři rozdíl dvou tříd. Lipník se vždy ujal vedení o jeden gól, my jsme pokaždé dokázali srovnat, naposledy na 3:3 čtyři minuty před koncem. Tentokrát jsme nebyli spokojeni s nasazením ani herním projevem, neboť nám chyběl pohyb bez míče, tudíž byla naše rozehrávka velmi pomalá a soupeř naše útočné akce dokázal eliminovat. Věříme, že v dalším přípravném utkání hraném na půdě třetiligového Hulína podají naši svěřenci mnohem lepší výkon, který snese parametry divizní soutěže, v níž budeme hrát na jaře o záchranu.

PU 16.02. 17:00 ŽELATOVICE - 1. FCV PŘEROV 0:1 (0:1)
Góly 35. ŠLAJS

Report Přerovského deníku.

PU 09.02. 14:00 LUHAČOVICE - 1. FCV PŘEROV 1:3 (1:1)
Góly branky Přerova BERNARD, CHUDA, ZIMČÍK
Sestava: Bělík – Hrabal, Omelka, Zimčík, Bubeník – Šlajs, Bernard, Rybka, Kaďorek – D. Chuda, Berky. Střídali: Surovec, Kocian, Krejčíř. Volno: Václavíček, Dlouhý, Blažkovský.

V utkání se třetím celkem Zlínského KP nám vzhledem ke zraněním vypomohli Martin Bernard a Lukáš Kaďorek, kteří s námi absolvují zimní přípravu a jinak v Rakousku. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili.

PU 02.02. 11:00 VIKT. OTROKOVICE - 1. FCV PŘEROV 8:1 (4:1)
Góly Hladík 4, Vašulka 2, Bahounek 1, Kolenič 1 z pen. - D. Chuda

Sestava Otrokovice: Hrnčiřík - Markovič, Jasenský, Mlýnek, Malý, Slaný, Hladík, Vašulka, Fiala, Smékal, Přikryl. Střídali: Semanko, Skopal, Bahounek, Červenka, Kolenič. Trenér: Michal Hubník.

Sestava Přerov: Surovec - Koplík, Omelka, Václavíček, Krejčíř, Blažkovský, Rybka, Bielko, Zimčík, D. Chuda, Berky. Střídali: Bělík, Dostál, Pěček. Trenéři: Richard Švehlík, Pavel Koral.
      Vysoké vítězství domácího třetiligového týmu bylo naprosto zasloužené. Otrokovičtí hráči byli výrazně lepší ve všech herních i rychlostních parametrech, navíc naši hráči vyrobili v defenzívě spoustu hrubých chyb, které dokázal soupeř nemilosrdně potrestat. Bylo znát, že domácí hrají již pátý přípravný zápas. Neomlouvá nás ani absence některých hráčů, doufám, že od tohoto týdne se budeme připravovat na soutěž ve větším počtu hráčů, jelikož docházka v lednu byla nedostačující.
     Ve středu se utkání ve Zlíně v rámci soustředění vzhledem k onemocnění hráčů dorostu domácího celku neuskuteční, pojedeme přímo do Luhačovic, kde absolvujeme náhradní program.