Výsledky - hodnocení

27. 28.05. 10:15 MFK HAVÍŘOV - 1. FCV PŘEROV 0:3 (0:3)
Góly 14. VÁCLAVÍČEK, 19. BLAŽKOVSKÝ, 26. CHUDA


26. 20.05. 17:00 1. FCV PŘEROV - FC V. KARLOVICE-KAROLINKA 2:5 (1:2)
Góly 14. VÁCLAVÍČEK, 56. ADÁMEK vlastní - 2., 76. ŠKROBÁK, 8. CHUCHMA, 53., 68. PODEŠVA,

 

     Sestava Přerova: Čech, David Hrabal, Bubeník, Vajda (74. Dostál), Zimčík, Michal Koutný st., Koller (41. Rybka), Václavíček, Blařkovský, Kopecký, Chuda. Trenér Matějíček.

     Sestava Velké Karlovice + Karolinka: Bil, Adámek, Heger, Maček, Pavelka Martin, Pavelka Jan (84. Maliník), Podešva, Zeť (46: Ondřejka), Mikula, Chuchma, Škrorbák (80. Langer). Trenér Ondřejka.

     Rozhodčí Dorušák - Gloser, Podhajský, DS Šalata. ŽK: Koller, David Hrabal, Václavíček - Mikula, Heger, Maček, Langer. 59 diváků.

     V předposledním zápase na domácím hřišti jsme hostili tým z úplného chvostu tabulky, Velké Karlovice. Příprava na tento, z mého pohledu, klíčový zápas nebyla v týdenním tréninkovém cyklu optimální. I když jsem hráčům ,,odlehčil" a byly jen 2 tréninkové jednotky, nesešli jsme se různých důvodů v odpovídajícím počtu. O soupeři jsme věděli, jak se herně prezentuje a taky to, že vzhledem k počtu bodů a postavení jim velká naděje na záchranu nekvete. To ovšem neznamenalo, že nemají motivaci hrát do posledních kol a jejich zkušenosti se záchranářskými prácemi jsou jiné než u našeho týmu. Věřil jsem, že tento duel zvládneme.
    Vývoj zápasu ovlivnila úvodní desetiminutovka, ve které jsme byli duchem asi ještě v šatně. Ve 3. minutě, po zaváhání a ztrátě míče ve středu hřiště, soupeř poslal kolmou příhru za naši obranu, na kterou jsme špatným postavením pozdě reagovali. Po samostatném nájezdu otevřel skóre. Za čtyři minuty v podobné situaci, po špatném a nedůrazném vystoupení naši obrany, hosté vstřelili druhou branku. Ve třinácté minutě dostal příhru za soupeřovu obranu David Chuda. Při protisměrném zaseknutí jej soupeř fauloval a z následné penalty jsme snížili Ondrou Václavíčkem na 1:2. Věřil jsem,že nás tento moment nakopne, ale bohužel i když jsme měli míč více na svých kopačkách, hráli jsme příliš do šířky s pomalým přechodem do útočné fáze, prohrávali jsme většinu osobních soubojů. Hosté se vždy stačili v obraně zkonsolidovat, takže tam z naši strany chyběl moment překvapení. K tomu musel během první půle odstoupit ze hry Martin Koller, za kterého naskočil  Rybka,ten se vrátil po třech týdnech vinnou zranění.
     Do druhé půle jsme vstoupili s úmyslem hrát agresivněji, přímočařeji a samozřejmě otočit výsledek. Začali jsme aktivněji. Opět jsme však vyrobili chybu v defenzívě. Soupeře, který hrál na hranici ofsajdu, jsme  do něj špatně vystavili a ten se dostal opět do dvoubrankového vedení. Za dvě minuty po přihrávce do soupeřova velkého v  si vstřelil hostující obránce vlastní branku a tím jsme se dostali zase na rozdíl jedného gólu. Očekávaný tlak z naší strany však nepřišel, utápěli jsme se v nepřesnostech, nedokázali jsme v předfinální fázi přejít přes soupeře, pozdě a pomalu reagovali na změny v herních situacích. V rozmezí mezi 68 .-76. minuty nám soupeř vstřelil dva góly, na které už jsme nedokázali odpovědět.
     Zápas pro mě byl zklamáním co se týká přístupu a nasazení od hráčů. S odstupem času musím uznat, že tento půlrok byl, co se týká hlavně psychiky a mentální připravenosti nás všech náročný a tak se snažím najít pro hráče v duchu
omluvu. Vždyť dokázali v minulých utkání předvést kvalitní výkony, například s lídrem soutěže s Valašským Meziříčím. s Novými Sady. Tíha těchto zápasů ležela hlavně na těch zkušených (Bogdań, Václavíček, Bubeník, Hýbner, Koller, Čech, Kopecký). I ti, bohužel, se potýkali se zdravotními nebo disciplinárními problémy. Mladí dorostenci mnohdy museli odehrát jeden zápas za dorost a druhý den za muže, takže se i u nich projevila únava, ztráta formy popřípadě zranění. Nechci další důvody neúspěchu rozvádět a omlouvat. Zápas o bytí a nebytí musí z naší strany vypadat jinak. Máme ještě tři zápasy na to ukázat, že na DIVIZI máme!

Jaroslav Matějíček25. 14.05. 17:00 SPORT CLUB PUSTÁ POLOM - 1. FCV PŘEROV 1:1. (1:1)
Góly 21. ČERNOHORSKÝ - 4. VÁCLAVÍČEK

 

     Sestava Přerova:  Čech, Bubeník, Vajda, Koller, Zimčík, Chuda, Blažkovský, Václavíček, Bielko (46. Dostál), Horák, Kopecký. Trenér Matějíček.

     Rozhodčí Podhajský - Kaloč, Tilkeridis, DS Volek. ŽK: Kužel, Hradský - Václavíček. 80 diváků.

     Komentář trenéra Matějíčka: "Po výsledkově nevydařených domácích zápasech, jsme se pokusili dohonit bodovou ztrátu na hřišti v Pusté Polomi. V týdnu se potvrdilo tušení, že zranění Petra Bogdaně je vážnějšího charakteru,což je pro tým velká ztráta. Z pracovních důvodů chyběl Michal Koutný starší a pro nemoc Tomáš Kytlica. Jel už s námi Radim Kopecký...
     Úvod zápasu nám vyšel na jedničku. Ve 4.minutě se kolem obránce domácích obtočil Martin Koller, ten jej ve velkém vápně podrazil. Z následné penalty otevřel skóre Ondra Václavíček. Tento moment nás povzbudil. Snažili jsme se kombinovat po zemi se snahou o rychlé útoky.To se nám dařilo v první dvacetiminutovce. Po té přebrali iniciativu domácí, kteří se směrem do útočné fáze prosazovali rychlými útoky založenými na dlouhých přihrávkách za naši obranu. Uprostřed prvního poločasu po rychle rozehrané akci domácích jsme nepokryli volného soupeře na obranném velkém vápně. Ten toho využil ke vstřelení vyrovnávací branky. Nám  se v této fázi nedařilo udržet míč na útočné polovině, kde měli útočníci malou podporu záložníků. Střed hřiště ovládli domácí, ale nedokázali se prosadit v koncovce..
     Do druhého poločasu nastoupil místo ještě ne úplně doléčeného Bielka Dostál. Přeskupili jsme řady, přidali na důrazu a zlepšili pohyb.Domácí se snažili neustále útočit, my jsme po zisku míče okamžitě přecházeli do útoku a jen vinou nepřesného zakončení jsme domácí nevytrestali gólem. Postupně se dostávali do zakončení Petr Horák, Zdeněk Dostál. V největších šancích se však postupně ocitli David Chuda, Jan Bubeník a Lukáš Vajda. Bohužel, ani jeden z nich neměl potřebné štěstí a přesnou mušku... Domácí měli ještě v poslední minutě velkou šanci, kterou jim obětavým skluzem zhatil Václavíček. Bod v naší situaci je málo. Musíme všechny síly zmobilizovat na poslední čtyři zápasy a pokusit se získat maximální počet bodů."

Luděk Judas30. 10.05. 17:00 1. FCV PŘEROV - FC DOLNÍ BENEŠOV 0:1 (o:o)
Góly 50. LABUDA

 

     Sestava Přerova: Čech, Zimčík, Bubeník, Hrabal, Vajda (77. Klimek), Koutný, Kytlica (64. Dostál), Koller, Václavíček, Blažkovský, Chuda. Trenér Matějíček.

     Sestava Dolní Benešov: Kolenko, Košárek,  Večerek (71. Baránek), Rubý, Moravec, Hartmann, Juchelka, Labuda, Haas, Radek (80. Býma), Moc (83. Fotzík). Trenér Christoph.

     Rozhodčí Ságl - Nováček, Řezníček, 4R Švehla, DS Prokop. ŽK: Václavíček - Moc. 73 diváci.

     Ve vloženém kole jsme hostili tým z popředí tabulky, Dolní Benešov. Oproti minulému zápasu jsme postrádali zraněného Petra Bogdaně, což je pro tým velká ztráta.Naopak nastoupil z ,,B"týmu David Hrabal a vedl si velmi dobře. O soupeři jsme věděli, že hraje kombinační fotbal a somatickým složením se podobá minulému soupeři, Jeseníku. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, snažili se o neustálý pohyb jak s míčem,tak o nabídku bez něj. Směrem na soupeřovu branku jsme vystřeli nezvykle hodně střel, bohužel jen jedna mířila na branku. Po hlavičce Ondry Václavíčka skončil míč na tyči a z následné dorážky minul ve velmi dobré pozici Michal Zimčík. Slibná zakončení Davida Chudy, Václavíčka, Blažkovského skončila těsně vedle branky. Poločas se dohrál za naší převahy, bohužel, bez gólového vyjádření.
     Do druhého poločasu jsme vstupovali s úmyslem pokračovat v kombinační hře po zemi a hrát více kolměji směrem na soupeřovu bránu. Bohužel jsme se hned v úvodu dopustili v obraně snad jediné chyby v zápase, kterou soupeř potrestal gólem. Byla to pro nás rána. Přestali jsme si věřit, zbytečně se zbavovali míče a hlavně jsme se snažili v útočné fázi prosazovat středem hřiště, který měl dobře pokrytý. Pokud se nám podařilo projít až k soupeřovu vápnu, neměli jsme přesnost v předfinální fázi. Největšími šancemi byla pohotová zakončení Blažkovského a Chudy, která trefila dobře postaveného brankáře hostů. A v poslední minutě šance Klimka, který špatně trefil míč před prázdnou brankou.

     K výkonu hráčů nemám, mimo neproměňování šancí, výhrady. Myslím, že se za výkon v utkání se nemusí stydět. Jen je nutné, aby si věřili a měli vůli tyto nepřiznivé výsledky zlomit a ukázali, že na divizní úroveň mají!!!

     KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKU24. 06.05. 16:30 1. FCV PŘEROV - FK JESENÍK 2:2 (2:0)
Góly 30. CHUDA, 34. VÁCLAVÍČEK - 61., 90+3 FURIK

 

     Sestava Přerov: Čech, Grečmal (71. Dostál), Bogdaň Bubeník, Zimčík, Vajda, Koller, Koutný st. (81. Koutný ml.), Václavíček, Blažkovský, David Chuda (91. Tomáš Chuda). Trenér Matějíček.

     Sestava Jeseník: Pastucha (75. Vrána), Keltner (46. Hanzlík), Řezníček, Macura, Minka, Furik, Mlynář, Vavrač, Bříza (68. Kysela), Woitek, Navrátil. Trenér Ševčík.

     Rozhodčí Kneisl Zdeněk - Mikeska, Kneisl Leoš, DS Kundelius. ŽK: Václavíček, Koller, Bubeník, Tomáš Chuda - Bříza, Minka, Řezníček, Furik, Vavrač. 90 diváků.

     Před utkáním s Jeseníkem jsme v týdnu hlavně řešili zdravotní stav jednotlivých hráčů. Vědomi si důležitosti výsledku tohoto zápasu jsem chtěl,aby nastoupili hráči, kteří jsou zdraví a zároveň i ti, kteří jsou oporou týmu,ale potýkají se ze zraněními.  O soupeři jsme věděli,že hraje fotbal s jednoduchým přechodem do útoku, dobrými standardními situacemi k němuž má somaticky i rychlostně vhodné hráče.

     Úvod tomu taky nasvědčoval. Jeseník využíval každou možnost k rychlým útokům do aší obrany. Jen díky jejich nepřesné koncovce a zákrokům brankáře Čecha byl stav 0:0. Z naši první vážnější akce po ose Koller-Blažkovský-Chuda, jsme vstřelili ve 30. minutě první gól a za další čtyři minuty po přihrávce Koutného a hlavičce Václavíčka jsme zvýšili na 2:0. V této fázi utkání jsme byli aktivnější a poločas mohl ještě výsledkově vylepšit Blažkovský, který po krásné individuální akci neprostřelil brankáře hostí...
     Do druhého poločasu jsme nastoupili s úmyslem hrát důsledněji v obraně se snahou o rychlý přechod do útoku, protože soupeř musel více útočit,tím jeho obrana měla být více odkrytá... Bohužel v defenzívě jsme chybovali nadále.Po průniku soupeře do našeho V.V.,hasil šanci soupeře Ondra Václavíček, který čistým skluzem vypíchl míč. K údivu všech nařídil rozhodčí pokutový kop, který nejlepší hráč na hřišti, brankář Čech vy-
razil..Po deseti minutách druhé půle si obnovil zranění Bogdaň, který dohrával se sebezapřením.
V 61. minutě po dlouhém nákopu soupeře na hranici našeho velkého vápna,odvracel míč zpět  Bogdaň. Bohužel nikdo se spoluhráčů jej nedokázal pro nás získat. Toho využil protivník ke vstřelení kontaktní branky. V této fázi jsme se zatáhli zbytečně hluboko do obrany. Útočníci tak neměli podporu záložníků a nedokázali udržet na útočné polovině, v podčíslení míč. I když soupeř měl velkou převahu mohli jsme zápas rozhodnout po šancích Kollera nebo Koutného... Bohužel nás štěstí opustilo v nastaveném čase. V 94. minutě po prohraném hlavičkovém souboji se soupeř ocitl sám před naší brankou a svou šanci využil...
     I přes ztracený zápas chci všem hráčům poděkovat za nasazení a přístup k utkání. Ne všichni mají takovou fotbalovou kvalitu,ale cením si odhodlání zachránit pro Viktorii divizní příslušnost..

Jaroslav Matějíček


 

    23. 29.04. 16:00 SK HRANICE - 1. FCV PŘEROV 6:2 (3:0)
Góly 9. a 88 VYKA, 17. a 22. MARTIN LASOVSKÝ, 63. NEHYBA, 77. MICHAL KUCHAŘ - 58. BLAŽKOVSKÝ, 68. DAVID CHUDA

 

     Sestava Hranice: Tomečka - Lasovský Lukáš, Čáp, Kalous (81. Frydrych), Kundrát, Vyka, Kuchař Michal, Kuchař Daniel, Šišlák (42. Sobek), Nehyba, Lasovský Martin (59. Hoffmann). Trenér Sobek.
     Sestava Přerova: Spáčil - Zimčík, Bubeník, Grečmal, Hýbner (18. Dostál), Vajda, Koller, Blažkovský, Horák (30. Dytrych), Kopecký (45. Koutný st.), Chuda. Trenér Matějíček.
     Rozhodčí Šistík - Kotala, Vrťo, DS Vontroba. ŽK: Kuchař, Nehyba - Koller, ČK 29. Spáčil (PR).

      "Dneska šlo všechno proti nám. Už při rozcvičení se nám zranil Rybka, který měl hrát v základní sestavě. Místo něj šel Hýbner, u nějž jsme poznali, že ve 20. minutě už nemůže kvůli svalovému zranění. Přistoupili jsme k zápasu laxně, chyběla mi tam hra z pevného bloku. Domácí nám dali dva góly po individuálních chybách. Při třetím gólu musíme umět reagovat na šedesátimetrovou křižnou přihrávku. Pak už bylo zameteno. Do toho přišlo vyloučení náhradního brankáře Spáčila. Naše jednička Čech je zraněná ještě ze zápasu z Valašského Meziříčí. Do druhého poločasu jsme trošku pozměnili rozestavení a po půlroce nastoupil Michal Koutný. Bylo na něm vidět, že má chuť do fotbalu. Změnila se naše útočná fáze, přišla to toho myšlenka. Dali jsme kontaktní gól, ale bohužel jsme hned dostali gól na 4:1. Na ten jsme reagovali brankou na 4:2 a pak dokonce dali Chudou gól, který nebyl pro hraniční ofsajd uznán. Další branky domácích už pak nebyly pro vývoj utkání důležité," řekl k utkání hostující trenér Matějíček.

     Znalí současné situace vědí, že boj o záchranu v divizi ze strany 1. FCV nebude lehký a každý vybojovaný bodík bude důležitý. Bohužel do okresního derby mimo další absentéry nemohla nastoupit ani současná gólmanská  jednička Čech. Jeho místo zaujal Spáčil, který už po pěti minutách podcenil střelu domácícho Šišláka za třiceti metrů. Naštěstí měl dobře postavenou tyč, od které se míč odrazil do pole. Štěstí mu už nepřálo při samostatném úniku dva na nikoho. Poprvé se prosadil Vyka na konci první desetiminutovky - 1:0. V 17. minutě chybovala levá strana hostující defenzívy a následné nepokrytí Martina Lasovského znamenalo dvoubrankové manko - 2:0. A v polovině prvního dějství bylo ještě hůř. Stejný hráč  dostal dostatečný prostor i  čas, aby si míč zpracoval a připravil ke střele k tyči za hranicí velkého vápna - 3:0. A v podstatě nebylo o co hrát. Herní projev hostů postrádal jakékoli prvky, které by naznačovaly naději na obrat. A to nebylo vše. Na konci první půlhodinky vystartoval na dlouhý pas brankář Spáčil. Jeho nepovedený odkop už za hranicí velkého vápna našel prvního nejbližšího hranického hráče, který chtěl logicky nasměrovat míč do opuštěné branky. To se mu až tak nepovedlo, nicméně Spáčil ještě vně pokutového uzemí změnil směr míče rukou, což je ošetřeno v pravidlech červenou kartou a odchodem bez pocty do sprch. Tím spočítal Spáčil i minuty pobytu na hřišti Horáka, který musel střídat a do branky se postavil mladší dorostenec Dytrych. I díky jemu se potom dohrál poločas bez gólových zápisů.

     V deseti a s tříbrankovou propastí začala pro hosty druhá polovina souboje. V té se utěšenou střelou z dvaceti pěti metrů do horního rohu prosadil Blažkovský - 3:1. Tento okamžik se zařadil mezi málo světlých chvilek 1. FCV v zápase. Zažehnutou jiskřičku naděje pak uhasil Nehyba, kterého přerovská obrana pustila do samostatného úniku. Brankář Dytrych dobře vyběhnul, pokus vyrazil, ale bohužel tak, že míč pokračoval mezi tyče - 4:1. Z pohledu vývoje utkání pak kosmeticky upravil David Chuda, když se prosadil ve velkém vápně - 4:2. Úbytek sil a podvědomí znamenaly, že se se stavem už moc nebude dít. Hranice se dočkaly půltuctu branek v podobě dalších zásahů do černého Kuchařem a Vykou - 6:2.

     Jak naznačil trenér Matějíček, byl to takový nešťastný zápas ze strany 1. FCV. Okleštěná sestava, dva hráči museli střídat pro zranění, červená karta pro gólmana. Určitě by bylo příjemnější, kdyby se do sestavy zapracovávali dorostenci v době, kdy se mužstvu daří, než v době, kdy jsou urgetní záchranářské práce. Těžko lze vinit mladíky z dnešního výsledku. I když je výsledek krutý a pochval do řad Přerova by bylo jako šafránu, tak z  mého pohledu lze jmenovat obránce Bubeníka, který odvracel mnoho dalších, slibně se rozvíjejících akcí Hranic.

     Fatální chybou by však bylo házet flintu do žita. Ve hře je ještě 21 bodů a z nich plných 15 se soupeři, kteří se pohybují rovněž na sestupem ohroženém chvostu tabulky. Minulé remízy dokázaly, že se dá hrát s každým. Už příští víkend přijede Jeseník. Veřme, že se dají do kupy marodi a k dispozici by už měl být i kapitán Václavíček po odpykání tří zápasového trestu. Teď teprve půjde do tuhého, věřme v své síly.

Luděk Judas

 

 22. 22.04. 16:00 1. FCV PŘEROV - TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:1 (1:0)
Góly 23. ZIMČÍK - 52. POSPĚCH
 
     Sestava Přerov: Čech – Grečmal, Bubeník, Zimčík – Koller, Bogdaň (31. Vajda), Blažkovský, Rybka, Kytlica – Kopecký, Chuda. Trenér: Jaroslav Matějíček.
     Sestava Valašské Meziříčí: Rohel – Václavek, Kovář, Michálek, Bělíček (29. Komara) – Bartozel, Žilinský (46. Pospěch), Kotůlek, Wludyka (78. Sviták) – Dragon, Výmola. Trenér: Michal Kovář.    
     Branky: 23. Zimčík – 52. Pospěch z penalty. Rozhodčí: Machač – Švehla, Slováček. ŽK: Chuda, Grečmal – Bělíček, Michálek, Komara, Václavek, Sviták. Diváci: 109.
 
     Po dvou zápasech na hřištích soupeřů, nás v domácím prostředí čekal hlavní aspirant na postup, tým Valašského Meziříčí. Náš tým se musel vyrovnat s absencemi Hýbnera, Václavíčka, Bielka a Dostála.Věděli jsme, že hosté mají kvalitní kádr, což jsme se snažili eliminovat hlavně nasazením a bojovností. Oproti minulým střetnutím jsme  pozměnili  složení obrany. Do ní naskočil Grečmal a do zálohy se posunul Bogdaň, který měl dát naší hře více přesnosti a kreativity a zároveň přihrávkami z hloubi pole za soupeřovu ob ranu vysunovat naše ofenzivní hráče. Hosté se snažili o kombinaci, my jsme jim nedávali moc volného prostoru, takže hra se odvíjela mezi šestnáctkami, bez vyložených šancí. Ve 23. minutě byl faulován 25 metrů od soupeřovy branky Kopecký. K míči se postavil Zimčík, který krásnou střelou vymetl šibenici -1:0. Po půlhodině hry jsme ztratili, vinou zranění, Bogdaně. Jeho absence byla znát hlavně na začátku druhého poločasu, kdy hosté prostřídali. My jsme ještě v prvním poločase měli obrovskou šanci. Nadvakrát jsme nedokázali dopravit míč do prázdné branky, což bylo pro vývoj zápasu zásadní.
     Druhý poločas hosté začali tlakem, zlepšili pohyb. V 52.minnutě, z mého pohledu, rozhodčí pustil metrový ofsajd. Po něm se dostali do šance, kterou se snažil zákrokem zmařit Bubeník. Rozhodčí jeho zákrok posoudil jako nedovolený. Z následné penalty vyrovnali na 1:1..Po té se hosté snažili strhnout vítězství na svou stranu. Tlačili se do útoku a vytvořili si tři  brankové příležitosti, které výbornými zákroky vyřešil brankář Čech. My jsme se snažili o rychlé protiútoky do otevřené obrany, při kterých se ocitl v dobrých příležitostí dvakrát Kopecký. Bohužel nemířil přesně... Bod s lídrem je dalším povzbuzením a věřím, že s takovým nasazením a zaujetím jako bylo od našich hráčů v tomto utkání se dočkáme tento týden první výhry. Pro hráče bylo největším zadostiučiněním povzbuzování a potlesk fanoušků po zápase!!! 
 
Jaroslav Matějíček

KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKU21. 15.04. 16:00 TJ LOKOMOTIVA PETROVICE - 1. FCV PŘEROV 1:1 (0:1)
Góly 73. MOSKÁL - 24. CHUDA
 
     Sestava Petrovice: Mrozek - Leibl, Bajzáth, Gill, Puškáč (70. Kondziolka) - Klein, Škuta (72. Siekiera), Hoffmann, Moskál - Urban, Klimas (30. Paduch).
 
     Sestava Přerov: Čech - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Rybka (80. Javora), Bielko - Vajda, Dostál (90. Raška), Kytlica - Koller, Chuda. Trenér: Švehlík. Vedoucí mužstva Kabelík.
 
     Rozhodčí: Koláček Josef - Koláček Jan, Trigas. DS: Juřička. ŽK: 20. Škuta, 80. Urban, 80. Paduch - 42. Koller, 52. Rybka, 80. Vajda. ČK: 40. Gill. 95 diváků
 
     K utkání do Petrovic odcestoval tým bez trenéra Matějíčka a bez několika hráčů základní sestavy, tudíž se na soupisce pro tento zápas objevilo hned pět dorostenců. Navíc zraněný Hýbner odstoupil při rozcvičce, takže jsem měl z vývoje utkání nemalé obavy. Hráči však zvládli první poločas velmi dobře, když svojí aktivní hrou soupeře do nějakého tlaku ani větších gólových příležitostí nepustili, naopak sami dokázali být nebezpeční pro bránu domácích. V úvodu po dobře zahrávaných rohových kopech Vajdou jsme mohli skórovat Bogdaněm, který těsně nedosáhl na prudký centr a zejména Rybkou, který na zadní tyči minul bránu gólmana Mrozka. Ve 24. minutě si zpracoval na polovině míč Chuda, rozhodl se postupovat směrem k brance domácích sám a z 25 metrů výstavní ranou skóroval na 0:1. Do poločasové pauzy jsme si výsledek dokázali dobrou hrou pohlídat, navíc pronikajícího Dostála ve 40. minutě zezadu fauloval stoper Gill a musel předčasně pod sprchy.
   
   Ve druhém poločase jsme tedy hráli proti deseti, ale bohužel jsme nedokázali navázat na výkon z poločasu prvního. Ve středu hřiště jsme zbytečně ztráceli technickými chybami míč, nedokázali jsme hru kontrolovat kombinací a výsledkem toho byla rodící se převaha domácího týmu. Narůstal počet zahrávaných standartních situací a po jedné z nich domácí srovnali na 1:1 tečí Moskála. Škoda nevyužité šance ze 70. minuty, kdy gólman Mrozek vytáhl Chudovu dorážku z brankové čáry na rohový kop.
 
     Hodnocení trenéra: Zkušenější tým by si asi dokázal ve druhém poločase výsledek pohlídat, naší chybou bylo, že jsme nedokázali kontrolovat hru a připravit si útok do otevřené obrany domácího celku. Ti ucítili příležitost a po standartce dokázali srovnat. Za první poločas však musím hráče pochválit, škoda že jim ve druhém poločase začaly docházet síly. Za předvedený výkon se však nemusíme stydět.
 
Richard Švehlík
 


20. 08.04. 15:30 FK NOVÉ SADY - 1. FCV PŘEROV 1:1 (0:1)
Góly 7O. SCHLIMBACH - 1. BIELKO
 
     Sestava Přerova: Čech - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Koller, Bielko (65. Chuda), Hýbner, Kytlica - Dostál (75. Rybka) - Blažkovský (88. Malenda), Václavíček. Připraven Koudelka.
 
     Začátek zápasu se nám vydařil. Ve 2. získali před našim velkým vápnem míč, ten vyvezl přes půl hřiště Bielko a z 25 metrů vstřelil do šibenice gól. Nadále jsme hráli aktivně, soupeřovu rozehrávku vysoko napadali, ten byl tímto zaskočen. Rýsovaly se další šance v podání Václavíčka a Blažkovského, které však neměly přesné zakončení. Domácí se snažili prosazovat nakopávanými míči na vysunutého Režného. S nimi si naše defenzíva poradila. Největší šanci měli po rohovém kopu, kdy jsme pomalu reagovali na odražený míč, který soupeř z hranice velkého vápna vystřelil na naši branku. Z brankové čáry jej vykopl Koller.
     Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou domácích, kteří pozměnili rozestavení na více ofenzivní. Klíčový moment nastal v 63. minutě, kdy jsme zahrávali trestný kop. Po jeho rozehrání odpískal rozhodčí útočný faul Václavíčka. K údivu všech, rozhodčí ukázal našemu kapitánovi červenou kartu. Od tohoto okamžiku získali domácí převahu, ale do vyložených jsme je pustili jen jednou, kdy po přetaženém centru a hlavičce z hranice malého vápna chytil střelu brankář Čech. Vyrovnání přišlo v 70. minutě, kdy jsme nechali otevřenou levou stranu obrany, do ní si zběhl na hranici velkého vápna Režný. Po kontaktu s křižujícím Bogdaněm teatrálně upadl a rozhodčí nařídil penaltu, kterou domácí nadvakrát proměnili na 1:1. Zbytek zápasu byl ve znamení převahy, ale neplodné, domácích. My jsme se snažili o rychlé kontry do otevřené obrany, ale bez finálního zakončení.
Bod ze hřiště soupeře je cenný, ale myslím, že pokud by nedošlo k situaci v 63. minutě, měli bychom body tři. (mimochodem po zhlédnutí záznamu z utkání inkriminované situace je vidět, že prvním faulujícím hráčem byl domácí. Udeření soupeře naším hráčem není vůbec vidět!?).
 
Jaroslav Matějíček

 19. 01.04. 15:30 1. FCV PŘEROV - SK JISKRA RÝMAŘOV 1:1 (0:0)
Góly 90.+4 BUBENÍK - 55. MICHAL FURIK
 
     Sestava 1. FCV: Čech - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Koller, Kytlica, Bielko (71. Grečmal), Blažkovský (79. Malenda), Dostál - Václavíček, Kopecký (23. Chuda). Připraven Koutný ml..
 
     Sestava Rýmařov: Kameník - Němec, Hoza, Lesák (53. Vajdik), Furik J., Dydowicz (61. Tomeček), Furik M. (Furik D.), Šupák, Horák, Ondruška, Krejčí. Připraven Čechák.
 
     Úvod utkání byl ve znamení vyrovnané hry ve středu hřiště bez známek sebemenších šancí. Soupeři jeden na druhého čekali, co předvedou. Až ve 14. minutě bylo poprvé hodně rušno v pokutovém území Přerova, když brankář Čech podběhl centrovaný míč a následnou střelu vykopával z prázdné branky obětavým zákrokem Zimčík na rohový kop. Hra byla nadále vyrovnaná a drobná nebezpečí pro obě branky přicházela hlavně ze standardních situací. Ve 28. minutě se asi do největší šance domácího celku dostal Václavíček. Ten se objevil osamocen na zadní tyči asi deset metrů od branky, ale bohužel jeho prudká střela vyprášila pouze rukavice brankáře Kameníka. Vyrovnaná hra bez větších příležitostí pokračovala až do konce poločasu, který tak skončil bezbrankovou remízou 0:0. Do druhé poloviny zápasu nastoupili domácí hráči s cílem naklonit misky vah na svou stranu. To se projevovalo maximálně deset minut, protože hned v 55. minutě poslali míč na pravou stranu, kde se uvolnil Michal Furik a střelou na zadní tyč otevřel brankový účet tohoto střetnutí 0:1. Tento moment byl pomalu smrtelnou ránou pro domácí sebevědomí. Od tohoto okamžiku se na jejich kopačky vnesla vysoká nervozita. Soupeř se stáhl do obranného bloku a Přerov měl problémy dostat se blíže jak na 20 metrů k jejich brance. Hrozil hlavně ze standardních situací. V 76. minutě po jedné z nich se prosadil k hlavičce Bogdaň, ale jeho střela mířila těsně nad Kameníkovu branku. Zápas se chýlil pomalu ke konci a 1.FCV zvyšoval svůj tlak zjednodušením své hry a vysunutím Bogdaně více do ofenzivy. Rozhodčí nadstavil čtyři minuty a v poslední z nich se k rohovému kopu postavil Dostál. Do pokutového území přiběhl i brankář Čech a z následné skrumáže vypadl míč před kopačky Bubeníka, který si s míčem věděl rady a vyrovnal na konečných 1:1. To vše za pět minut dvanáct a zachránil první jarní bod v domácím prostředí. Věřme, že tento moment naše hráče nakopne i do dalších střetnutí.
 
Ondřej Mrázek
 
"V dalším domácím zápase jsme museli opět sáhnout do sestavy. Z pracovních důvodů chyběl Hýbner, pro zranění Rybka. Kopecký nastoupil se sebezapřením pro zranění. Pozitivem byl návrat Ondry Václavíčka, poprvé nastoupil od začátku Bielko.
Naším cílem bylo vytvořit na soupeřovu defenzívu tlak, proto jsme nastoupili v útoku se soubojovými hráči Kopeckým  a Václavíčkem. Věřili jsme, že se budou svým důrazem  dostávat do šancí, které přetaví v gól. Bohužel si Kopecký obnovil zranění a musel brzy střídat. První poločas přinesl zpočátku z naší strany nepřesnosti, hlavně ve středu hřiště. Soupeř toho využíval k rychlým útokům, ale bez vyložené šance.Ve 20. minutě jsme v obraně podcenili souboj o míč v blízkosti našeho velkého vápna, soupeř toho využil k centru před branku, kde po zpětné přihrávce a zakončení, měl největší šanci, kterou na brankové čáře vyřešil Zimčík. Postupně jsme se dostávali do hry i my. Průniky středem hřiště v podání Blažkovského byly nadějné, ale chybělo nám finální zakončení. Největší naše šance byla po střele Václavíčka, kterou brankář hostí vyrazil. Ve druhém poločase jsme ztratili po našem nedůrazu v souboji na polovině hřiště míč. Soupeř se dostal do rychlého protiútoku, který zakončil gólem na 0:1. Po této brance, jsme se uchýlili jen k nakopávání dlouhých přihrávek směrem k soupeřově brance. S těmi si hosté poradili. Po přeskupení sestavy  jsme začali více kombinovat po zemi, hráli důrazněji v soubojích. Do vyložené šance se však nedostali. Až v nastaveném čase, po soupeřově neproměněné šanci, jsme měli možnost zahrání rohového kopu. Po jeho rozehrání Dostálem, se dostal k odraženému míči Bubeník a gólem v poslední vteřině stanovil konečný výsledek. Tým prokázal dobrý charakter,tím že zápas nevzdal a vybojoval bod, který může mít v konečném součtu svou cenu. Musíme,ale být více důrazní a soubojoví  v celém utkání,"
řekl k utkání domácí trenér Matějíček.
 

 18 26.03. 15:00 FK KOZLOVICE - 1. FCV PŘEROV 2:0 (0:0)
Góly 55. a 75. KAĎOREK

 

     Sestava Přerova: Čech -Zimčík (88. Grečmal), Bogdaň, Bubeník - Rybka (57. Chuda), Blažkovský, Hýbner, Kytlica, Dostál (68.Bielko) -Koller, Kopecký.

     K derby do Kozlovic jsme odjížděli s odhodláním vstřelit konečně gól a zároveň získat skalp našeho místního konkurenta. Víme o kvalitě Kozlovic, o to větší byla mezi hráči motivace prezentovat se dobrým výkonem. Škoda, že jsme se museli obejít bez velkého srdcaře a kapitána Václavíčka, který se stal v týdnu hrdým otcem syna Ondry, k čemuž mu a mamince malého Ondry gratulujeme.

     Samotný zápas přinesl hned na začátku velkou šanci Kollera v podobě samostatného úniku, který neproměnil, což by pro domácí byla sprcha. Byli jsme připraveni na to, že nás  budou chtít dostat pod tlak hlavně dlouhými přihrávkami za obranu a centry z křídelních prostor. Dařilo se nám tuto taktiku eliminovat dobrou poziční hrou  a sami po zisku míče jsme se snažili o rychlé protiútoky do otevřené obrany soupeře. Po jednom z nich se dostal opět do dobré šance Koller a po přehození brankářemusel domácí obránce vykopával míč z prázdné brány. Těsně před koncem poločasu odpískal rozhodčí po souboji Zimčíka s domácím útočníkem pokutový kop. Ten však naše nová akvizice, brankář Čech, vyrazil.

     Ve druhém poločase jsme soupeře začali napadat výše na jeho obranné polovině, získávali jeho přihrávky a dostávali se více do jeho obranného pásma, ale zakončení bylo nepřesné nebo nedůrazné. Po deseti minutách druhé půle se domácí hráč dostal s míčem u nohy po naši pravé straně až před pokutové území. Tam po souboji upadl a rozhodčí odpískal trestný kop ve prospěch soupeře. Ten nebízenou šanci proměnil v úvodní branku souboje. Tento moment nás trochu zaskočil, ale rychle jsme se z něho otřepali a snažili se o vyrovnání. Přišly šance Kytlici, Chudy, Blažkovského, bohužel bez kýženého efektu. Čtvrthodinku  před koncem Kozlovice využily pootevřená vrátka v naší defenzívě a hlavně chybné benevolentnosti asistsenta rozhodčího na lajně, posoudivšího ofsasjdové postavení bez zvednutí praporku, k tomu, aby odskočily o dvě branky.

     Poslední možnost, jak zápas zdramatizovat se nám naskytla po průniku a sražení Kollera. Penaltu  však jeden z nejlepších hráčů na hřišti, Bogdaň, neproměnil. Výsledek je pro náš tým krutý. Musíme si uvědomit, že za předvedené výkony, byť mají svou kvalitu, se body nedávají. Chyby jsou v neproměňování brankových příležitostí. Na druhou stranu si myslím, že pokud se do nich dostáváme, je jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Věřím, že to bude už tuto sobotu. Všichni hráči co v sobotu nastoupili mají můj dík a přeji si, aby s takovým nasazením a chutí šli nejen do každého mistrovského zápasu, ale aby i svou chuť přenesli do treninku a určitě sami uvidí, že se k nim fobalová i střelecká štěstěna přikloní!

Jaroslav Matějíček

KOMENTÁŘ PŘEROVSKÉHO DENÍKU17. 18.03. 15:00 1. FCV PŘEROV - FK NOVÝ JIČÍN 0:3 (0:1)
Góly 36. KRČULA, 49. a 73. LOKŠA
 
     Sestava Přerova: Spáčil - Bubeník, Bogdaň, Zimčík (75. Grečmal), Václavíček, Rybka (62. Bielko), Kytlica, Hýbner, Dostál, Blažkovský (84. Malenda), Koller. Trenér Matějíček.
     Sestava Nový Jičín: Ongyanov - Javorek, Kiss, Nippert, Malina, Švec, Krčula (78. Uhlíř), Juříček, Macíček, Lokša (86. Smolarčík), Opatřil (83. Staněk). Trenér Hajný.
     Rozhodčí: Vojáček Milan - Běhal Radek, Kondler Petr. Delegát: Kaláb Stanislav. ŽK: Bubeník, Koller - Krčula. 110 diváků.
 
    "Jelikož jsem v Novém Jičíně od ledna, tak o týmech divize nemám až takový přehled, nicméně byl jsem se podívat na Přerov ve Frýdlantu minulý týden a tam hrál solidně. Že zde máme určitou šanci, v to jsem věřil. Že to jsou nakonec tři body, za to jsem rád. Začátek byl z naší strany velmi nervozní. Do hry jsme se začali dostávat až ve druhé polovině utkání. Že máme kvalitnější kádr se začalo projevovat a vyústilo to v první branku. Potom nám další roli domácí usnadnili a po druhém zásahu do černého už bylo celkem jasné, že uspějeme. Kluci hráli dobře, toužili po výhře. Mužstvo má určitě navíc než je jeho momentální postavení na konci tabulky. Věřím, že se to v dalších zápasech projeví," okomentoval výhru hostů jejich trenér Hajný.
    
     Ve stejném duchu hovořil o souboji i domácí trenér Matějíček: "Prvních dvacet minut jsme byli lepší, ale iniciativu začal Jičín přebírat ve druhé polovině prvního dějství. Hosté využívali našich chyb, které byly z mého pohledu nepochopitelné. Po jedné z nich jsme  obdrželi první gól, potom jsme do druhé půle nastoupili ležérně a dostali druhou branku. Bohužel Přerov hraje již druhou sezónu bez útoku. Hrajeme to, na co máme. Musíme vycházet z obrany. Dnes jsme to chtěli více podpořit do ofenzívy, ale viděli jste sami, jak to dopadlo."
    
     Oba komentáře trefně shrnují to, co jsme na hřišti viděli. Jedna vlaštovka však jaro nedělá. Jarní část se teprve rozehrává a bylo to nejhorší nevěřit vlastním silám. Na druhé straně faktem je, že v podstatě chyběli do sestavy pouze dva hráči z úzkého kádru. Druhá část MSD, skupiny E v tomto ročníku nebude pro 1. FCV procházkou růžovým sadem. Navíc avizované problémy klubu prezentované novým výborem k pohodě a klidu nepřispějí. Věřme, že tým v dalším průběhu nějaké ty bodíky získá a že se nebude pohybovat na samém chvostu tabulky. V dalším kole se Přerov představí v příměstských Kozlovicích. Favoritem tam určitě nebude, tudíž nemá co ztratit.
 
Luděk Judas


MU 12.03. 14:30 1. BFK RÝDLAND n. O. - 1. FCV PŘEROV 0:0 (0:0)
Góly
    
     Sestava: Spáčil - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Rybka (65. Blažkovský), Hýbner, Václavíček, Kytlica, Dostál (72. Malenda) - Kopecký, Koller. Na střídání byli připraveni Bielko a Grečmal.
     Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Mikeska Karel, Bureš Jakub. Delegát: Malinovský Jiří.
    
     K dohrávanému zápasu z podzimní části soutěže jsme zajížděli k tabulkovému sousedovi. Oproti podzimní části doznal náš tým několika změn, které, doufejme, budou mít pozitivní efekt. A tak se od začátku objevili kolem tradiční osy, Bogdaně, Václavíčka, Hýbnera, Kollera mladíci Dostál a Rybka, v průběhu druhého poločasu ještě Malenda.
     Na začátku se nás domácí snažili dostat pod tlak dlouhými přihrávkami za naši obranu podpořené náběhy za ni. V defenzívě jsme však pracovali organizovaně. Největší šanci měli domácí po rohovém kopu, kdy centr proletěl celým brankovým uzemím. Soupeř na něho nedosáhl a nakonec skončil v zámezí. Naše největší možnost v prvním poločase se rýsovala po kombinaci, na jejímž konci Kopeckému podklouzl míč.
     Ten samý hráč měl na kopačce i druhou naši velkou příležitost, kdy obhodil míč špičkou kopačky kolem brankáře. Ten bohužel skončil v zámezí. V této části utkání jsme začali domácí přehrávat. V další šanci se objevil po hlavičce Bubeníka Koller. Ten nedosáhl na míč před prázdnou brankou. Největší šanci domácích ve druhém poločase zneškodnil pěkným zákrokem brankář Spáčil. Konečná remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.
     Náš tým bych chtěl pochválit za předvedený výkon. Jen doufám, že se zlepšíme v útočné fázi, kde zatím vidím rezervy. Musíme zapracovat na zlepšení finální fáze. Věřím, že se výsledek dostaví.
 
Jaroslav Matějíček


PU 04.03. 11:00 VIKTORIA OTROKOVICE - 1. FCV PŘEROV 1:2 (1:1)
Góly branky Přerova: 5. KOPECKÝ, 64. VÁCLAVÍČEK

Sestava Přerova: Čech - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Rybka, Václavíček, Hýbner, Kytlica, Dostál - Koller, Kopecký. Střídali: Grečmal, Bielko, Mazur, Malenda, Blažkovský, Koutný ml., Chuda.

     V generálce na mistrovské zápasy, které pro nás začínají dohrávkou ve Frýdlantu již příští týden, jsme se představili na hřišti třetiligových Otrokovic. Do utkání nastoupil téměř celý kádr, který by měl odehrát jarní část. Od začátku jsme byli více na míči se snahou o rychlý přechod do finální fáze. To se nám povedlo po pěti minutách hry  po přihrávce Rybky a centru Kollera, vstřelil první gól hlavou Kopecký. I v dalším průběhu hry jsme s domácími hráli vyrovnanou partii. Bohužel jsme se dopustili na konci první dvacetiminutovky chyby v rozehrávce a domácí vyrovnali. Po té  trefili  ještě po trestném kopu tyč. To se povedlo i nám, rovněž ze stejné standardní situace Zimčíka.
     I druhý poločas přinesl vyrovnaný průběh. Hráli jsme organizovaně v defenzívě, kde jsme soupeře nepouštěli do šancí a snažili o rychlé protiútoky. Po jednom z nich Václavíček v 64. minutě rozhodl o naší konečné výhře. Za zmínku ještě stojí pohotové střely Malendy a Blažkovského a návrat D.Chudy po zdravotních problémech.
     Věřím,že naše výkony budou mít vzestupnou tendenci.V dobrém světle se ukazují naši talentovaní dorostenci, kteří svými výkony ukazují, že se Přerov nemusí bát o fotbalovou budoucnost...

 

Jaroslav Matějíček, Luděk JudasPU 22.02. 17:00 SK SIGMA OLOMOUC - 1. FCV PŘEROV 1:0 (1:0)
Góly UT ANDRŮV STADION

Sestava:Čech-Rybka,Bogdań,Zimčík-Dostál,Bielko,Václavíček,Kytlica,Malenda-Blažkovský,Koller. Střídal:
Pastyřík

Branku jsme obdrželi z P.K. ve 32.min.

K dalšímu přípravnému zápasu jsme odjížděli bez devíti!!! hráčů širšího kádru.Vypomohli dorostenci
Dostál,Malenda,Rybka,Pastyřík.Všichni v tomto utkání uspěli a v žádném případě nebyli jen do poč-
tu.
V samotném průběhu domácí dominovali na míči,se snahou kombinačně přehrát náš obranný blok.
My naopak,jsme se snažili vycházet z dobře organizované obrany a po zisku míče přecházet do rychlých
protiútoků.Vše co jsme si řekli,hráči do puntíku plnili. A tak kolem tradiční osy Bogdań,Václavíček,Koller,
ostatní hráči ukázali svoji svoji fotbalovou i mentální kvalitu a nebyli jsme jen na hřišti obětními
beránky.Dařilo se nám narušovat domacím jejich kombinaci ve středu hřiště,získávat míče.Jediné co na-
ší hře chybělo,bylo větší sebevědomí a kvalita v řešení finální fáze a zakončení.

Předvedená hra i nasazení v ní,je pro nás však povzbuzením do dalších zápasů.

Jaroslav Matějíček

 PU 19.02. 10:45 TJ SOKOL ÚSTÍ - 1. FCV PŘEROV 3:1 (2:0)
Góly Bielko

Sestava:Švec-Kopecký,Bogdaň,Bubeník-Kryšpín,Koller,Václavíček,Bielko,Horák-Blažkovský,Malenda.
Střídali:Čech,Grečmal,Rybka,Koutný ml.,Tomek,Plášek.

V dalším přípravném zápase jsme se utkali s týmem,který se netají svými postupovými ambicemi..
I když jsme na začátku drželi více míč,soupeř nám hned ze své první stan.situace vstřelil ve 3.min.
 gól. V další fázi byl obraz hry stejný.Drželi jsme míč ,kombinovali jsme příliš do šířky,tím pádem však měli
pomalý přechod do finalní fáze.Soupeř se stačil v klidu vrátit a eliminovat naše útoky.. Ten naopak vyu
žíval každou možnost,po zisku míče,k rychlému protiútoku.Ve 20.min., po jednom z nich, dal téměř z nu
lového úhlu druhý gól.
Ve druhém poločase jsme snížili pohotovou střelou Biolka.Měli jsme několik možností k vyrovnání,ale špat-
ně jsme řešili koncovku. Po naši chybně zahrané stand.situaci jsme před koncem dostali třetí branku.

Chyběli Hýbner,Kytlica,Zimčík,Koutný st.

 PU 11.02. 12:00 SK HS KROMĚŘÍŽ - 1. FCV PŘEROV 6:1 (3:0)
Góly Blažkovský

V dalším PÚ jsme se střetli s týmem,který v zimě výrazně posílil v cestě za záchranou MSFL.
V úvodu zápasu jsme se dostali do slibné šance,ale nedotáhli ji do kvalitního zakončení,z nás-
ledného protiútoku kopal soupeř velmi diskutabilní pok.kop,který proměnil. Za další 2'jsme udě-
lali chybu v rozehrávce ve středu hřiště a inkasovali jsme podruhé..Pak se náš výkon zlepšil,měli
jsme možnosti výsledek korigovat,ale projevila se naše hlavní slabina tj.předfinální a finální fáze.
Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou.Po rozehrávce útočné S.S.,chybě před soupeřovým V.V.,
nám domácí vstřelili třetí gól.
V druhém poločase se hra vyvíjela stejně.Domácí více dominovali na míči,vstřelili nám čvrtý gól.Pak
jsme využili chyby soupeře ke korekci.Náš gól vstřelil Blažkovský.Před koncem jsme inkasovali ještě
dvakrát.(z toho 1x z P.K.).
Výsledek je krutější než předvedená hra.Musíme si,ale přiznat,že s tak úzkým kádrem a možnostmi
pro tréninky, nás čeká na jaře pořádná dřina. V zápase se vytočili všichni hráči, přičemž pro nemoc nám chyběli Václavíček se Zimčíkem  a Kopecký si plnil službu státu.
Všem hráčům děkuji za trpělivost,přístup k tréninkům.

Jaroslav Matějíček

 PU 04.02. 11:00 FC TVD SLAVIČÍN - 1. FCV PŘEROV 2:0 (0:0)
Góly 80. ŠKOLNÍK, 85. KŘÍŽ

 

     Sestava Přerova: Čech - Zimčík, Bogdaň, Bubeník - Koller, Hýbner, Václavíček, Kytlica, Kryšpín - Blažkovský, Grečmal. Střídali: Matyáš, Švec. Trenér Matějíček.       

     "V dalším přípravném zápase jsme se utkali s týmem, nastupujícím ve skupině D Moravskoslezské divize a patřímu tradičně k užší špičce. V samotném zápase byl náš cíl, mimo dobrého výsledku, zaměření se na organizaci a kvalitu defenzivní činnosti.S tímto úkolem jsem byl spokojen, i když jsme inkasovali dvě branky. Těm však předcházely individuální chyby,  špatně vykrytý prostor před pokutovým územím po odraženém míči po rohovém kopu soupeře a propadnutí v osobním souboji, vyústěné v nedodovolený zákrok. Dokázali jsme však dobře reagovat
na ztráty míče, přihrávky soupeře za naši obranu, vzájemně komunikovat.
Sami jsme měli několik příležitostí po získání míče k přečíslení soupeřovy obrany, z nichž jsme mohli zápas rozhodnout v náš prospěch. Bohužel,  projevila se naše slabina, která nás trápila již na podzim a to je neproměnění šancí. Problémem je se jeví rovněž úzký kádr. Navíc se ještě někteří hráči z různých důvodů ze zápasu omluvili, což zrovna nepotěší. Na druhé straně mi dělají radost hráči, kteří jsou ochotni za každé situace zápas odehrát a fotbalem žijí! To je pro mne velmi potěšující a já jim musím za přístup poděkovat," zakončil svůj monolog trenér Přerova Matějíček.

FOTOGALERIE
 

                 PU 28.01. 10:00 FASTAV ZLÍN B - 1. FCV PŘEROV 6:0 (3:0)
Góly V. MLÝNEK 2, M.MLÝNEK, STUCHLÍK, CHWASZCZ, BUBENÍK vlastní
 
     Sestava Přerova: Švec – Grečmal, Bubeník, Zimčík – Kryšpín, Hýbner, Kytlica, Václavíček, Rybka – Blažkovský, Malenda. Střídali: Bielko, Plášek, Tomek. Trenér: Jaroslav Matějíček.
 
     Podrobnosti k utkání realizačním týmem nedodány.
 


PU 14.01. 11:00 1. SK PROSTĚJOV - 1. FCV PŘEROV 1:0 (1:0)
Góly

 

     Sestava Přerova: Švec (46. Čech) - Gračmal, Bogdaň, Václavíček - Kryšpín, Koller, Hýbner, Kytlica, Kovář - Blažkovský, Malenda. Střídal Bielko.

     Na umělce ve Vyškově zahájili fotbalisté Přerova sérii přípravných utkání s druholigovým Prostějovem. V okleštěné sestavě bez ěesti hráčů, s dorostenci a hráči béčka odehráli solidní zápas se solidním výsledkem. Nutno poznamenat, že proti dvěma kompletním poločasovým jedenáctkám soupeře odolávalo našich "dvanáct statečných".
 
Oldřich Smékal