so 9. 3. 2024 12:15 @ Sokolská ul., MSDD-E ml., 16. kolo

Vstup do jara U17 nevyšel

1. FC Viktorie Přerov U 17 - FC Vsetín 0:4 (0:0)

Sestava: Mitkov - Král, Březina, Kratochvíl (85. Flachs), Losert - Schonweitz , Holý, Šípek (85. Jelínek), Schenk M. , (83. Přibyl), Nemrava (69. Macháček) - Vykopal (69. Studnička)

ŽK: Mitkov

První mistrovské utkání jarní části jsme odehráli na umělé trávě v Lipníku nad Bečvou. Po kvalitní zimní přípravě jsem tajně očekával, že Vsetín porazíme, ale zároveň jsem kluky upozornil, že to bude boj a každou část hřiště . Od začátku utkání jsme hráli zodpovědně, dodržovali taktické pokyny, drželi malé hřiště zejména v obranné činnosti a tím jsme dělali problémy v rozehrávce Vsetína. Hosté jen ztěžka hledali cestu na překonání obranného bloku. Naopak my jsme se dostávali do rychlých útočných výpadů, ale zakončení vázlo. Poločas skončil nerozhodným výsledkem 0:0. Ve druhém poločase jsme pokračovali v taktickém rozestavení z prvního poločasu. V 58. minutě Vsetín přehrál míč do křídelního prostoru, kde se prosadil přes obránce vsetínský hráč, který se snažil střílenou přihrávkou nalézt nabíhajícího spoluhráče. Náš brankář vybíhá z branky, menší kolize způsobí jeho pád a toho využije Vsetín a ujímá se vedení. Kluky to sráží, ale snažíme se je povzbudit, protože času máme stále dost a je možnost s výsledkem něco dělat. Přichází i naše šance, ale branku ne a ne dát. Střídáme a na hřiště přichází hráči z lavičky. V 71. minutě se snaží o zakončení vsetínský hráč, J. Mitkov nedokáže zkrotit míč, vyráží jej před sebe a dobíhající hráč pohodlně přidává druhou branku. V 77. minutě opět chyba v obranné činnosti a prohráváme 0:3. Dostřídáme a na zbytek utkání přichází další náhradníci. V samotném konci utkání přichází brejková situace hostí, Mitkov vybíhá mimo pokutové území, kde zahraje míč rukou. Rozhodčí přeruší hru a udělí Mitkovovi žlutou kartu a nařizuje přímý kop. Přízemní střela kolem zdi a Vsetín navyšuje vedení na 0:4. Rozehrajeme ze středového kruhu a rozhodčí utkání končí. Je to škoda, protože kluci hráli dobře a konečný výsledek neodpovídá obrazu hry. Na druhou stranu, když nedáme gól nemůžeme vyhrát.

trenéři: Hošek, Nemrava