so 16. 3. 2024 9:00 @ Žerotínova-tráva č.1, MSŽD-U 15 sk. E, 14. kolo

U15 vstoupila do jara výhrou

FK Šumperk : 1.FC Viktorie Přerov 0:2 (0:1)

Branky: Večerka 2x

Sestava: Tomeček - Dolejší, Hrubý, Švirk, Janda (80' Steffan) - Svozil (62' Sedláček) - Hagan (62' Nádvorník), Dorazil (25' Jakubec), Žák (62' Keiling), Jurečka - Večerka

Jarní premiéra v Šumperku nám vyšla na jedničku. Dlouho jsme čekali na tento okamžik. Před zápasem byla lehká nervozita z toho, jak se popasujeme s rolí lídra a jestli se nám podaří navázat na podzimní výsledky a vstoupit úspěšně do jarních bojů. Je to za námi a jsme dal připraveni žít svůj sen.

Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních dvacet pět minut patřilo nám. Vzadu bezchybně pracovala celá obrana a vepředu jsme se snažili překonat tu soupeřovu. Vypracovali jsme si několik slibných akcí, ale nedotáhli je do konce. Šanci na gól měl Žák a po něm i Večerka. První krizový okamžik přišel ve 25'. To když Dorazilovi prošlápl achilovku domácí hráč. Chvíli jsme hráli v deseti, ale nakonec jsme byli donuceni střídat.

Do středu zálohy šel místo zraněného Jakubec a bylo poznat, jak moc je pro nás Filip cenný. Hra se vyrovnala a domácí vycítili svou šanci. Naštěstí máme Večerku. Po minutovém tlaku ve vápně soupeře tam Svozil vrátil odražený míč hlavou. Večerka se k němu doslova prodral a propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1. Další branku mohl přidat Hagan. Večerka zatáhl míč k brankové čáře, mohl dát pod sebe Jurečkovi, poslal míč před bránu, kde ho bohužel Hagan přeběhl.  První půle tak skončila 0:1.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Byl to většinou boj mezi oběma šestnáctkami. Měli jsme spoustu zbytečných ztrát a nevynucených chyb. Stalo to spoustu sil a dostávalo domácí na koně. Dvakrát se musel blýsknout svým zákrokem Tomeček a v těchto minutách nás podržel. Šance jsme si vypracovali i my, jenže bez gólového efektu. V 60' minutě jsme tudíž poslali na hřiště čerstvé síly.

Hra se trochu oživila ale stav byl stále stejný. V 73' jsme zahrávali přímý kop, po faulu na Nádvorníka. Míč si stavěl Večerka, ale poslali jsme ho do vápna a exekuce se ujal Hrubý. Nádherně zakroutil míč do malého vápna, tam si seběhl Večerka a z voleje jej poslal na zadni tyč, 0:2. Tahle branka byla pro nás uklidňující a zbylé minuty utkání jsme si již pohlídali. Konečný výsledek 0:2 byl velmi uspokojivý.

Dobrý vstup do jarní části je důležitý a nám se podařil. Ano, byly tam chyby, spousta nepřesností a nervozity, ale to se dalo čekat. Tomečkova nula je výborný počin, Večerka nic neztratil ze svého střeleckého apetitu, Svozilovi se vrací forma, která mi v přípravě chyběla. Dobře zahráli i všichni křídelní hráči, jak ti ofenzívní, tak i defenzívní. Obzvlášť nám dělá radost Janda.

Kdo však byl dnes úplně nejlepší byli oba stopeři. Hrubý se Švirkem doslova vymazali nejnebezpecnějšího hráče domácích a jejich podíl na Tondově nule je obrovský. Jsme stále ve hře a jsem rád, že se hráči postupně zlepšují a nabývají na jistotě. Neztratili se ani střídající hráči a to je dobře. Již příští sobotu nás čeká další silný soupeř a je třeba být připraven.