ne 21. 1. 2024 12:00 @ Hlučín, umělá tráva, Přátelské utkání

FC Hlučín - 1. FC Viktorie Přerov 3:7 (2:2)

Sestava: Pešák- Macháček, Holý, Stančo, Chaloupka- Navrátil- Janík, Maňák, Vrba, Vrána - Spáčil
Střídali:
Kolísko, Tomeček, Jedlička, Kruták, Mytnychuk
Branky:
Maňák 3x, Spáčil 2x, Vrána, Kruták

První přípravné utkání jsme odehráli na umělé trávě v Hlučíně. Soupeř, který je lídrem Krajského přeboru a loni hrál stejnou soutěž jako my.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. My jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici a s míčem pracujeme velmi sporadicky, proto jsem byl zvědavý, jak se s tím kluci poperou. Musím říct, že mě velmi mile překvapili, jak přístupem, tak i bojovností a hlavně plněním taktických pokynů. I když jsme v utkání dvakrát prohrávali, vždy jsme dokázali na branku hned odpovědět. Poločas skončil 2:2. Ve druhém poločase jsme soupeře začali přehrávat a navyšovali skóre až na konečných 7:3.
Na první zápas to vůbec nebylo špatné, utkání se hrálo ve vysokém tempu a po fyzické stránce kluci obstáli. Příští týden nás čeká daleko těžší soupeř HFK Olomouc.