so 28. 10. 2023 12:30 @ Tráva, SpSM-U 13 SEVER, 13. kolo

U13 urvala body v Havířově

MFK Havířov - 1. FC Viktorie Přerov 4:5 (3:2)

Sestava: Pánek, Suchánek, Spačilová, Streda, Masařík, Kohn, Zatloukal, Janik, Vrba, Losert, Kropáč, Pospíšil, Tomeček, Mikulík, Křepelka, Stehlík.

Branky: Kropáč 2x, Masařík 1x, Vrba 1x, vlastní 1x

K dalšímu mistrovskému utkání jsme tuto sobotu zavítali k nováčkovi soutěže do Havířova. Ještě před začátkem zápasu jsme museli vyřešit otázku hrací plochy. Hrát na rozbité, hrbaté trávě a nebo na menší umělce která nám, ze zkušeností, příliš nesedí. Nakonec jsme se po domluvě s domácími rozhodli pro trávu.
A jdeme na to. První poločas začal a už od první minuty bylo jasné, že půjde hlavně o boj než o kombinační fotbal. Přesto se nám podařilo vsítit první gól, kdy už ve třetí minutě zápasu Maso krásným náběhem na průnikovou přihrávku skóroval. Zbytek první půle jsme bohužel zcela rezignovali na jakoukoli kombinaci a soupeř, kterému tento styl více seděl, trestal. Dvěma góly otočil skóre. Naštěstí po půl hodině krásnou hlavičkou srovnal Fredy. Na konci první půle přišlo první a bohužel ne poslední kontroverzní rozhodnutí hlavního sudího. Po metrovém míči v zázemí a rozhodčího ukázáni k rohovému praporku všichni očekávali, že budeme zahrávat roh. Soupeř na to však nebral zřetel a rychle rozehrál, doteď nevím co, a ejhle prohráváme 3:2. Naši kluci stáli jak opaření a k tomu žlutá karta pro trenéra za protesty. Do druhé půle jsme šli s tím, že i na tak těžkém terénu budeme více kombinovat. Podařilo se nám hru více roztáhnout, zlepšili jsme pohyb a soupeře jsme doslova přikovali na jeho půlce. V 52. minutě opět Fredy přidal svůj druhý gól a bylo srovnáno. Doslova jsme dobývali soupeřovu bránu, ale dlouho se nedařilo obranu prolomit až deset minut před koncem si soupeř po našem výborném rohu srazil míč do vlastní sítě. Co čert nechtěl po dalším z bezpočtu nákopů haviřovských, propadl naši obranou míč k útočníkovi soupeře, který stál v evidentnim ofsajdu a k překvapeni všech rozhodčí gól uznal. Další kontroverzní moment. Naši borci, ale chtěli víc jak bod z tohohle zápasu a posledních pět minut doslova bušili do obrany soupeře. Nakonec v poslední minutě to vzal na sebe Alex, který byl v pokutovém území sražen tak, že ani tento rozhodčí nemohl nařídit nic jiného než pokutový kop. Sám Ali ji s přehledem proměnil. Na stavu 4:5 se už nic nezměnilo a z velmi těžkého zápasu si vezeme domů 3 body. Dnes to o fotbale moc nebylo, ale kluci (a Esťa) dokázali o vítězství bojovat a doslova to ukopali.