MUŽI 1. FCV HODNOTÍ PODZIM

21.9.2018

Kdybychom předváděli takový fotbal, jako během druhé poloviny podzimu, byl by náš cíl v podobě návratu do divize naprosto reálnou záležitostí. Jenže vstup do krajského přeboru jsme trestuhodně prospali, po čtyřech kolech jsme neměli ani bod a krčili se na posledním místě tabulky. Škoda, právě proto je nyní postup z prvního místa o soutěž výše pouze utopií.

Richard Švehlík

Výkony a výsledky v letních přípravných zápasech přitom nebyli s výjimkou prohry 4:8 v Beňově a 1:5 na HFK Olomouc úplně špatné, potěšila výhra s Bystřicí pod Hostýnem 2:1 a remíza s SK Hranice 2:2 i nakonec povinné vítězství v Újezdci 7:2, ale vstup do soutěže jsme nezvládli. Mančafty v krajském přeboru hrají jiným, jednodušším stylem než byl tým zvyklý z divizních utkání. Je tam méně kombinace a více přímočarého fotbalu. My jsme na to nebyli dobře připraveni. Nejvíce jsme se trápili v úvodních utkáních v koncovce a taktéž jsme dělali překvapivě individuální chyby defenzívě, což jsem nepředpokládal. Herní převahu jsme většinou měli, ale ta byla k ničemu, jelikož jsme ji nedokázali vyjádřit gólově. „Někteří hráči neměli v létě prakticky žádnou přestávku, byli na mistrovství Evropy amatérů. Jejich výkonnost na začátku sezony nebyla úplně optimální. Jiní toho přes léto moc nenatrénovali a tudíž jsme se dostávali do formy až v průběhu soutěže. Navíc jsme se museli po sestupu z MSD obejít bez zkušených hráčů Čecha, Kopeckého, Koutného staršího, Kollera, Hýbnera, Blažkovského, dlouhodobě zraněného Kytlici, a na jejich místa zabudovat naše odchovance z dorostu a ze zrušeného B týmu.

První třetina podzimu znamenala nejprve dvě domácí prohry, s HFK Olomouc „B“ 1:2, se Slovanem Černovír 1:3, potom jsme venku podlehli Zábřehu 1:2 a nakonec doma neuspěli se Všechovicemi 0:2. Ocitli jsme se tak na posledním 14. místě tabulky s nula body a skórem 3:9.

V 5. kole nás čekal venku vedoucí tým soutěže Sigma Lutín. V zápase jsme změnili na určitých místech sestavu, prezentovali se jinou taktikou hry a po dobrém výkonu všech hráčů zvítězili 3:1. Tuto výhru jsme potvrdili v domácí utkání s Medlovem 2:1. Do Velkých Losin jsme odjeli s cílem bodovat, ale dobře hrající domácí po našem úvodním gólu otočili skóre na 3:1 ve svůj prospěch. Škoda, že tomto zápase nemohl nastoupit kapitán Ondra Václavíček, jehož absence byla v defenzívě znát. Do domácího derby s Želatovicemi, kterým se dosud v soutěži velmi dařilo, jsme určitě nenastupovali jako favorit, ale před slušnou návštěvou jsme vyrovnané utkání rozhodli v poslední minutě gólem Tomáše Chudy. Druhá třetina podzimu nám tedy přinesla zisk 9 bodů se skórem 7:5.

Do poslední části podzimu jsme nastoupili v Kralicích, kde jsme na těžkém terénu remizovali ve vyrovnaném zápase 0:0, ale bohužel jsme nezvládli penaltový rozstřel, což znamenalo zisk pouhého jednoho bodu. Poté jsme doma rozstříleli Dubicko 6:0, ve venkovním zápase ztratili zbytečně bod v Dolanech po výhře na penalty. Ve 12. kole jsme přesvědčivě doma přehráli Hněvotín po výsledku 3:0. Podzimní část soutěže jsme zakončili vítězstvím 4:1 v Rapotíně a potvrdili tak nárůst formy v závěru soutěže. V posledních pěti utkáních jsme získali 12 bodů při skóre 13:1.

Celkově to tedy stačí na průběžné 5. místo v tabulce po odehraném 13. kole podzimní části KP Olomouckého KFS se ziskem 21 bodů a skórem 23:15, což nelze považovat za úspěšný výsledek. Cílem v jarní části sezóny bude tento bodový zisk co možná nejvíce navýšit a vystoupat v tabulce do nejpřednějších pater. I kdybychom ale uhráli na jaře přes třicet bodů, na případný postup z prvního místa to stejně při kvalitě vedoucího celku soutěže Sigmy Lutín ovšem s největší pravděpodobností stačit bohužel nebude.

Nakonec několik statistických údajů:

Střelci branek: Jan Bubeník – 5, Tomáš Chuda – 4, Tomáš Blažkovský – 3, Martin Bielko – 2, David Hrabal – 2, David Chuda – 2, Michal Zimčík – 2, Ondřej Václavíček – 2, Martin Rybka – 1.

Počet odehraných utkání: Jan Bubeník – 13, Michal Zimčík – 13, Martin Bielko – 13, Ondřej Václavíček – 12, Petr Bogdaň – 12, Martin Rybka – 12, David Hrabal – 11, Ondřej Grečmal – 11, Tomáš Chuda – 10, Petr Horák – 10, David Chuda – 9, Marek Machalický – 8, Šimon Tomek 8, Tomáš Blažkovský – 6, Lukáš Vajda – 6, Michal Koutný – 6, Michal Březina – 3, Daniel Plášek – 3, Daniel Lýsek – 3, Radoslav Jemelka – 2, Robin Gerold – 1, Petr Bundil – 1

Nejvíce odehraných minut: Jan Bubeník – 1170, Michal Zimčík – 1167, Martin Bielko – 1109, Ondřej Václavíček – 1076, Petr Bogdaň – 1065, David Hrabal – 975, Ondřej Grečmal – 953, Martin Rybka – 849, Petr Horák – 821, Marek Machalický – 720, David Chuda – 646, Tomáš Blažkovský – 540, Tomáš Chuda – 490, Michal Březina – 270, Lukáš Vajda – 263, Šimon Tomek – 259, Radoslav Jemelka – 180, Michal Koutný – 163, Daniel Plášek – 86, Daniel Lýsek – 51, Robin Gerold – 15, Lukáš Bundil – 15.