VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH U13

22.11.2017

Kvalifikační turnaj halového mistrovství ČR U13 se konal v Olomouci.

Poslední oficiální akcí podzimní části sezóny byl pro nás kvalifikační turnaj halového mistrovství ČR U13. Celkem šest týmů se sešlo v olomoucké Čajkaréně, aby si to mezi sebou rozdaly o jedno postupové místo. Mezi nimi jsme byli i my a rozhodně jsme nejeli do této těžké konkurence v roli otloukánků. Někde vzadu v hlavách byl tajný sen o výletu na Kladno, kde se příští víkend koná finále.

Do turnaje jsme vstoupili utkáním s Prostějovem a byla to přestřelka a fotbal, který musel bavit. Vedli jsme 1:0, 2:1, prohrávali 2:3 a poté jsme zápas neskutečně otočili až na 8:3. Hala je však zrádná a rychlá. Podlehli jsme uspokojení a najednou to bylo 8:7. Kdyby zápas trval déle, nevím, nevím, jak by to dopadlo. Konečný výsledek nakonec tedy 8:7 pro nás.

Druhé utkání se Slováckem jsme začali výborně, vedli jsme 1:0, ale rozdíl mohl být i třígolový. To nás nakonec mrzelo. Kluci z Uherského Hradiště otočili zápas na 3:1 a my jsme potom už jen marně dotahovali. Bohužel rozhodla spousta chyb v defenzívě. Tady jsme si výhru nezasloužili a po zásluze jsme prohráli 4:6.

Ve třetím klání proti Zlínu se nám úvod hodně nevyvedl. Prvních pět minut jako bychom byli ještě v šatně a jen díky gólmanovi Frydryškovi, jsme prohrávali pouze o dvě branky. Naštěstí jsme se rychle otřepali a probudili a hodně zlepšeným výkonem se nám podařilo zápas otočit a vyhrát 4:2. Bylo to ale hodně vydřené a fyzicky náročné.

Utkání pravdy se Sigmou. Tohle nás mělo ještě udržet ve hře o postup. Do zápasu jsme vstoupili lépe, než do toho se Zlínem a postupně jsme Sigmě odskočili až na rozdíl tří branek. Bohužel, únava z předchozího utkání byla na konci hodně znát a dá se říct, že jsme fyzicky odpadli. Domácí toho využili k vyrovnání na 3:3. Konec byl už hodně infarktový. Půl minuty před konce jsme mohli jít ve dvou na gólmana, ale přišla ztráta a na Frydryška se naopak řítili čtyři borci Sigmy. Bravurní zákrok našeho gólmana však znamenal remízu 3:3.

Do posledního utkání s HFK Olomouc jsme šli v těžké pozici. Pokud jsme chtěli být druzí, museli jsme svého soupeře porazit o sedm branek (škoda té ztráty skóre s Prostějovem). Sigma totiž v předchozím utkání otočila zápas se Slováckem z 1:2 na 3:2 během poslední půl minuty. Úkol to byl těžký, ale my jsme šli dnes za svým cílem hodně sebevědomě. Vedení v tomto utkání jsme postupně navyšovali až na 6:1 a vypadalo to nadějně. Pak však přišlo snížení na 2:6 a naše naděje začínala pohasínat. Tento tým už ale v sezóně mnohokrát prokázal, že má charakter a dokázal to i dnes. Za dvě minuty jsme HFK nasázeli čtyři branky a vítězství 10:2 nám vyneslo nečekané, ale zasloužené 2.místo.

Na Kladno jsme nepostoupili, ale určitě netruchlíme. V útočné fázi jsme byli nejlepším týmem, dali jsme v součtu 29 branek, což je takřka šest gólů na zápas. Adam Uriča se stal se 14 brankami nejlepším střelcem turnaje a jeho největším rivalem byl v tomto souboji Koutný, jenž nastřílel branek osm a přidal devět asistencí. Ostatně tihle dva si hráli svůj vlastní turnaj. Tahle útočná vizitka nás potěšila hodně. Je důležité se bavit hrou a dávat góly, bránit se naučíme později.

Gratulace putuje na Slovácko, byl to jediný tým, který byl lepší než my. Ovšem to, co jsme dnes ukázali, zahřálo moje srdce a potěšilo všechny naše fanoušky. Za svoji hru jsme slyšeli chválu ze všech stran a nás těší, že jsme mohli dokázat, že přerovský fotbal neumírá, ale nabírá nový dech. Všem ještě jednou velká gratulace a poděkování.

A kdo se podílel na tomto našem úspěchu?
     Frydryšek (0+1) - Hynek (0+1), Malenda (1+1), Uriča (14+1), Koutný (8+9), Bartlová (2+4), Kostelníček (0+1), Chudoba (3+2), Horák (0+2), Pistovčák 1+1) a Vohnout.