PODZIMNÍ BILANCOVÁNÍ DIVIZNÍCH MUŽŮ

30.11.2018

Hodnocení podzimní části s.r. 2018/2019 – MUŽI – MSD „E“

Příprava na divizní soutěž začala 11.7. v domácím prostředí bez velkých změn v kádru. V letním přestupním období odešli David Hrabal do Brodku u Přerova, Michal Koutný do FC Želatovice, Daniel Lýsek do Kojetína a gólman Michal Březina ukončil činnost. Novými tvářemi se stali Jan Omelka z FK Brodek u Přerova, gólman Adam Surovec z FC Viktorie Otrokovice, Zdeněk Dostál (návrat z SK HS Kroměříž) a Lukáš Krejčíř s Markem Macháčkem z kategorie dorostu. V průběhu podzimu přišel Ladislav Dlouhý z FC Želatovice, z týmu dorostenců byl přeřazen Viktor Kocian a na poslední čtyři kola byl k dispozici Ondra Havlíček po návratu z USA. Výsledky v přípravném období nebyly příliš uspokojivé, nejprve jsme prohráli vysoko s SK Hulín 0:6, poté remizovali s FK Bystřice p.H. 1:1. Náladu nám zvedla výhra na půdě našeho divizního soupeře FK Ústí poměrem 1:3. Poté nás čekal zápas předkola MOL cupu v Kozlovicích. Domácí tým byl nad naše síly a zvítězil 2:0. Více než prohra však mrzela ztráta středních záložníků Martina Bielka a Petra Bogdaně, kteří nedohráli zápas pro zranění. Bohužel se později ukázala jejich zranění jako dlouhodobá a v soutěži nastoupili oba pouze ke dvěma utkáním, což pro nás znamenalo obrovskou komplikaci.

Soutěž jsme začali domácím utkáním se silným týmem Slavičína, který nás zejména v prvním poločase přehrával, ale se štěstím jsme ubránili poločasový výsledek 0:0. Hosté rozhodli ve druhém poločase ze standardní situace a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 0:1. Ve druhém zápase jsme nastoupili v Bohumíně a utrpěli vysokou prohru po nezvládnutém druhém poločase 5:1. Ve třetím kole jsme doma přivítali Heřmanice a prohráli po hrubých chybách v defenzívě 1:4. Náš katastrofální vstup do soutěže se potvrdil debaklem v Dětmarovicích, kde jsme prohráli 6:1. V pátém kole nás čekalo derby s dosud výborně hrajícími Hranicemi. Konečně jsme chtěli uspět, hráči hráli daleko zodpovědněji do obranné fáze a nakonec jsme vydřeli remízu 0:0. V tomto zápase poprvé od začátku nastoupil dorostenec Viktor Kocian, který si svými výkony řekl o místo v základní sestavě mužů. Po první třetině podzimu jsme tedy byli na posledním 16. místě s jedním bodem a hrozivým skórem 3:16.
V 6. kole jsme zajížděli na půdu suverénně vedoucího týmu soutěže Nového Jičína a prohráli po slepených gólech 4:0. V dalším domácím utkání nás čekal tým HFK Olomouc. V týdnu před zápasem jsme se domluvili na přestupu Ladislava Dlouhého z Želatovic, což se ukázalo v tomto i v dalších utkáních jako velmi dobrý tah. Již ve 14. minutě jsme vedli góly Dlouhého 2:0, ale bohužel jsme výsledek neudrželi a remizovali pouze 2:2. Povzbuzeni ziskem druhého bodu jsme nastoupili do zápasu na hřišti v té době druhého Frýdlantu a podali jeden z nejlepších výkonů ve venkovních utkáních. Domácí však využili na rozdíl od nás jednu ze šancí a zvítězili 1:0. O první výhru jsme se pokoušeli v 9. kole doma proti Vsetínu, vedli jsme opět gólem Dlouhého 1:0, ale soupeř deset minut před koncem vyrovnal na 1:1. V 10. kole jsme zavítali do Opavy, kde jsme nestačili posílené domácí rezervě a po velmi slabém výkonu prohráli 6:0. Ve druhé třetině podzimu jsme tedy uhráli dva body se skórem 3:14, což znamenalo stále poslední 16. místo.

Poslední třetinu podzimu jsme zahájili nešťastnou domácí prohrou se sousedem z tabulky Šumperkem 1:2. Po tomto zápase se jevila situace jako velmi kritická, čekala nás poslední čtyři utkání a bylo třeba udělat nějakou změnu. Rozhodli jsme se posílit realizační tým trenérem Pavlem Koralem, bývalým hráčem i trenérem klubu. Čekalo nás utkání pravdy v Ústí, které mělo v tabulce před touto konfrontací taktéž pouhé tři body. Zápas nám vyšel nad očekávání a konečně jsme se dočkali první výhry v soutěži. Po velmi dobrém výkonu a poprvé s Martinem Bielkem v základní sestavě vyzněl souboj 1:4 pro nás. Škoda, že jsme na tento výsledek a výkon nenavázali v domácím souboji s Bruntálem, když jsme prohráli těsně 0:1. Ve 14. kole jsme nedokázali vzdorovat Havířovu a na jeho půdě prohráli 3:0. V posledním kole podzimu nás čekal pikantní souboj s městským rivalem Kozlovicemi. Na derby jsme se výborně připravili, z hráčů byla cítit touha po vítězství a napravit trochu dojem z nepovedeného podzimu. Dokázali jsme vyhrát góly Jana Bubeníka a Davida Chudy 2:1 a užít si tak krásný pocit z povedeného utkání. Ve třetí třetině podzimu jsme nasbírali šest bodů při skóre 7:8 a naznačili posun ve výkonnosti týmu.

Po podzimní části s.r. 2018/2019 nám patří 15. místo v tabulce MSD „E“ se ziskem 9 bodů a skórem 13:38. S tímto výsledkem nejsme určitě spokojeni, na soutěž jsme nebyli dobře připraveni a v úvodních utkáních jsme několikrát zcela propadli. Objektivní příčinou neúspěšných výsledků byla absence klíčových hráčů záložní řady Petra Bogdaně a Martina Bielka, dále početná marodka v některých utkáních (Dětmarovice, Opava B). Vymstilo se nám, že jsme před soutěží kádr nedoplnili alespoň o dva další zkušené hráče. Hráči si postupem času na tempo hry v soutěži přivykali, ale výsledky se stále nedostavovaly, což bylo pro všechny velmi frustrující. Pomohl nám jednak příchod Ladislava Dlouhého, který tým svým pozitivním myšlením a vstřelenými góly pomohl nastartovat, a v závěrečných zápasech podzimu měl velký přínos na zisku šesti důležitých bodů trenér Pavel Koral vzhledem díky svému optimistickému přístupu k naladění nálady v mužstvu na utkání. K oporám týmu patřili kapitán Ondřej Václavíček, po příchodu Ladislav Dlouhý a ve druhé polovině podzimu Jan Bubeník a Jan Omelka. Určitě nezklamali mladí hráči Viktor Kocian, Martin Rybka a Zdeněk Dostál, ve kterých tříme velký potenciál. Ve všech patnácti utkáních nastoupili Ondřej Václavíček, Vít Koplík, Michal Zimčík a Tomáš Blažkovský, jednou chyběli Jan Omelka a David Chuda, třináctkrát hráli Jan Bubeník a Zdeněk Dostál. V zimním přípravném období bude naším cílem mužstvo posílit o vytipované hráče, kvalitně kluky připravit jak po stránce kondiční a herní, ale i stránce mentální, abychom byli v jarní části výsledkově úspěšní a pro Přerov zachovali divizní soutěž i v následujícím soutěžním ročníku. Příprava bude probíhat v areálu na Sokolské ulici, dále na ZŠ Za Mlýnem a naplánované je opět zimní soustředění na hotelu Vega nedaleko Luhačovic v Pozlovicích.