U17 - > CESTA ZA TITULEM

18.8.2018

Když jsme vloni na jaře stáhli 13 bodovou ztrátu na čelo a v posledním kole jsme pak prohráli v Novém Jičíně v přímém souboji o titul (díky tomu jsme spadli až na 4. místo), tak jsem měl jediné přání. Aby ta další sezóna byla více v klidu a já nezestárl o dalších 10 let.
     Jenže kluci měli tak trochu jiné představy. Po podzimu jsme ztráceli 7 bodů na 1. místo a já věděl, že na jaře to bude zase hodně nervózní. Věděl jsem, že když budeme mít 5 měsíců pauzu, tak potrénujeme a posuneme kluky výkonostně zase o něco dál. Moje slova se naplnila. Bilance jara - 14 zápasů. 13 - 1 - 0. Skóre 59:6. Nejlepšími střelci byli Tomáš Otáhal (20 branek) a Max Mazur (17). Celý tým předváděl výborné výkony a jmenovat pouze 2 nejlepší střelce je trochu nespravedlivé vůči ostatním. Nejtěžsí souboje byly ty se sousedy v tabulce.
     Jen lehce zmíním ty nejdůležitější momenty jara. Souboj v Prostějově. Jestli nás někdo opravdu prověřil, tak to byl právě Prostějov. Rozhodující branku jsme vstřelili až 7 minut před koncem a v ten moment jsme se dostali do čela divize. Již o dva týdny později nás čekal Nový Jičín a tam jsme odehráli snad nejzvláštnější zápas našich kariér. Vše šlo proti nám, 5 hráčů bylo o poločase zdravotně v háji a na lavce jsme těch náhradníků moc neměli. Co teď? Někteří dohrávali se sebezapřením, Mohapl dokonce musel odstoupit a dohrávali jsme v 10. Soupeř nás mačkal, ale byl to právě Mazur, který z ojedinělé akce strhl vedení na naši stranu. Jenže 2 minuty před koncem Jičín vyrovnal. Kdyby mi někdo řekl, že to bude jediná jarní ztráta, tak bych mu nevěřil. Již o týden později přímý souboj o 1. místo s HFK. Z utkání jsem měl velký respekt, jelikož soupeř byl jediným týmem, který nás na podzim přehrál. Na předměstí Olomouce jsme na podzim dostali lekci. Na Sokolské to byla ovšem přesně opačná pohádka. Zaslouženě jsme vyhráli a odpárali jsme dalšího konkurenta v boji o titul. Pak jsme si připsali další výhry, ale znervózňovala mě forma Hlučína, který na jaře taktéž vše vyhrál, kromě jedné ztráty. Na Den Dětí 1. 6. přišel tzv. Final Countdown. Hlučín jsme jasně přejeli, zvítězili 4:0 a v podstatě rozhodli o tomto našem úspěchu.

V první řadě chci poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Nebudu jmenovat, protože je Vás tolik, že než bych to vypsal..... Jen namátkou zmíním trenéra Huňku, vedoucího Stavěla, sparing partnera Pěčka. Trenéry U19 a U16, kteří v početních problémech tým drželi nad vodou. Dále vedení klubu, rodičům a hlavně a především hráčům. Vítězství v soutěži bylo naprosto zasloužené, lehké ovšem rozhodně nebylo. Za 4 roky společné práce jsem měl to štěstí, že jsem mohl rozvíjet dobře odvedenou práci předchozích trenérů. Jak by řekli v Nike - Make it count - a 2 tituly za 4 roky, to už se opravdu počítá. Kluci budu Vám držet palce i ve starším dorostu.